Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám azt szeretné, hogy...

Nagymamám azt szeretné, hogy hagyjam ott az egyetemet és költözzek falura, mondván akkor rám hagyja a házát. Egyre erőszakosabb, hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Nagyapám gyári munkás volt, nagymamám háztartásbeli. Mindketten nyolc általánost végeztem, nagybátyámnak szakmája van, anyukámnak érettségije szakképesítéssel. Nagybátyám a szomszédjában lakik. Nagyszüleim bánatára anya értelmiségihez ment hozzá, és beköltöztek a városba. Utazgattak, "uraskodtak", amit a nagymamámék nem néztek jó szemmel. Aztán megszülettem én, feloldódott a feszkó, de mamám mindig mondta, hogy költözzünk falura hozzájuk. Nagymamám imádott, nagypapám nem törődött a "lányunokával". A két fiú unokatestvérem dolgos és szorgalmas, de nagymamám mindig sopánkodott, hogy túl sokat járnak tanulmányi versenyekre. Később az volt a baja, hogy nem a helyi főiskolára jelentkeztek, hanem Pestre tanulni. Dolgoznak és jó állásuk van, eszükben sincs hazaköltözni. Mivel én maradtam otthon, nagymamám rám akarja hagyni a ház rá eső felét (másik fele ugye anyámé és az öccséé), illetve nagybátyám is lemondana a részéről, ami a nagyapám után maradt rá (a háznegyedről), ha kivásároljuk.

Én most kezdtem az egyetemet, bár közelebb, de nagymamám azt mondja, hogy miért tanulok, miért nem megyek férjhez és kezdek el dolgozni.

A barátom orvosnak tanul, őt se szívleli, ugyanazért, amiért apámat se szerette - értelmiségi. Amúgy őt egyetemen ismertem meg, nagymamámnak az a véleméyne, hogy miért nem a közelben keresek magamnak vőlegényt.


2017. jún. 10. 10:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
70%
15 vagyok, igen, lehet hogy pofátlan, csak az a baj ezek az oregasszonyok is azok, egy ertelmifogyatekos hamarabb megerti sokszor a dolgokat mint ok. Az en nagymamam borzaszto akaratos, eroszakos, buszke no, vele mashogy nem lehet, mert nem hagy beken.Egyebkent o szo nelkul beletapos mas lelkivilagaba, szoval egyaltalan nem erzem magam szarul, hogy "fikaztam" a hazat. Persze akinek cuki nagymamaja van az ezt nem ertheti. En is 1000x szivesebben jarok baratom mamajahoz mint a sajatomhoz, nem veletlenul..
2017. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
83%
Hagyd ra... en most erettsegizek es megyek egyetemre, nagymamam allandoan azt hajtja, hogy mikor szulok mar neki dedunokakat... azt se erti mi az az erettsegi, meg mi a fenenek jarok mar ilyen sokaig iskolaba. Neki 4 osztalya van, mert dolgoznia kellett, en ezt ertem is, de attol en meg szeretnek tanulni, karriert. Persze majd csaladot is, de nem a semmire 18 evesen. O ezt nem fogja fel, demens is mar, mast nem lehet csinalni, csak hogy rahagyod. Ahogy mentem megnezni az irasbeliket tiszta ideg voltam, o meg azzal "viccelodott", hogy remelem egyes lesz. Legszivesebben lekiabaltam volna, de ugyse erek el vele semmit.
2017. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Hogy is magyarázzam... inkább az a baja, hogy anyukámék utazgattak, külföldre, színházba/moziba jártak, szóval "városiasan" éltek, nem az ő életmódjukat vitték tovább. Azaz nem a földmunka töltötte ki az életüket. Nekem unokaként a falu nem az "identitásom" része volt, hanem valami érdekesség.
2017. jún. 10. 11:29
 24/43 anonim ***** válasza:
92%

Jajj, nekem is hajtja mamam azt is, hogy a paromnak ossze kell kapnia magat, hogy felepitse a hazat, meg a disznoolat mire osszehazasodunk. Pestre fogunk koltozni... Most koltoztettuk be a varosba hogy jobban tudjunk ra figyelni, mert mar nem teljesen szazas az oreglany. Nagyon szep hazat vettunk neki, de semmi nem felel meg. A gyonyoru parketta egyenesen szar, mert nem linoleum. A tomor fa, szep, kesszitetett butorok, a beepitett fenyo butor, minden RONDA, BE KELLENE TUZELNI EZT A SOK ROHADT FAT. Na igy lehet rajtuk segiteni... sokkal szebb, jobb alapotu hazban van, mint eddig. Falun mar majdnem radolt a haz.

Le kell nyelni ezeket, aztan csinalod ugy, ahogy neked jo. Nem tudsz veluk mit kezdeni, nem teljesen szazasak mar.

2017. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
91%

Kerdezo, megoldast akarsz, vagy csak egy kis szimpatiat?


Elobbi esetre csomo jo valaszt kaptal, a legegyszerubb megmondanu, hogy mama, nem kell a hazad, nem koltozom 'haza' mert nem olyan eletet akarok mint neked volt, es ha meg egyszer ezzel piszkalsz, nem jovunk el hozzad se most, se kesobb. Attol hogy rokon, nem kotelezo vele joban lenni.


Utobbi esetre a baratnoidet ajanlom (marmint ha csak szimpatiat akarsz).

2017. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Nem szimpátiát akarok, hanem a válaszok olyan érveket tartalmaznak, hogy a diplomával jobb az elhelyezkedési lehetőség, és ugyan miért akarnék falun lakni egy romos házban.


De pont az a lényeg, hogy az unokatestvéreim és anyumék is azért kapnak szemrehányást, mert "városi értelmiségiek" lettek. Nagymamám pont az

ért neheztelt anyumékra, mert "jól" éltek.

2017. jún. 10. 11:41
 27/43 anonim ***** válasza:
94%
Hiába vergődtök, egy az életét háztartásbeliként leélő idős néni nem érti ezeket a dolgokat. Kedvesen le kell építeni, mert nem fog majd gazdasági statisztikákat elemezni meg megérteni, hogy miért jó a diploma, miért a városok köré költöznek, stb. Nem látja át, az érveket nem fogja meghallgatni. Ennyi. Vagy elereszted a megjegyzéseket, vagy megszakítod a kapcsolatot. Ismétlem: megérteni nem fogja.
2017. jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Érteni érti, csak "önző", és szeretné a családját maga mellett tudni mind fizikai értelemben, mind szellemileg (ahogy felhoztam a példát, nem találja a helyét, amikor összegyűlik a rokonság és gazdasági/politikai/oktatási kérdéseket vitatunk meg)
2017. jún. 10. 12:29
 29/43 anonim ***** válasza:
92%
Jo oké de ki nem szarja le, vagy mi a kérdés, minek írod ezeket ide mit vársz a közösségtől mit mondjunk? Vagy élvezed hogy mindenki a korlátolt nagyanyadat szidja?
2017. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
74%

Érzelmi zsarolás.

Aki ebben benne van, nem látja tisztán a helyzetet. Nehéz a saját családoddal szembe menni.

Én hagytam, de téged ne befolyásoló az "idióta" nagyanyám.

2017. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!