Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám azt szeretné, hogy...

Nagymamám azt szeretné, hogy hagyjam ott az egyetemet és költözzek falura, mondván akkor rám hagyja a házát. Egyre erőszakosabb, hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Nagyapám gyári munkás volt, nagymamám háztartásbeli. Mindketten nyolc általánost végeztem, nagybátyámnak szakmája van, anyukámnak érettségije szakképesítéssel. Nagybátyám a szomszédjában lakik. Nagyszüleim bánatára anya értelmiségihez ment hozzá, és beköltöztek a városba. Utazgattak, "uraskodtak", amit a nagymamámék nem néztek jó szemmel. Aztán megszülettem én, feloldódott a feszkó, de mamám mindig mondta, hogy költözzünk falura hozzájuk. Nagymamám imádott, nagypapám nem törődött a "lányunokával". A két fiú unokatestvérem dolgos és szorgalmas, de nagymamám mindig sopánkodott, hogy túl sokat járnak tanulmányi versenyekre. Később az volt a baja, hogy nem a helyi főiskolára jelentkeztek, hanem Pestre tanulni. Dolgoznak és jó állásuk van, eszükben sincs hazaköltözni. Mivel én maradtam otthon, nagymamám rám akarja hagyni a ház rá eső felét (másik fele ugye anyámé és az öccséé), illetve nagybátyám is lemondana a részéről, ami a nagyapám után maradt rá (a háznegyedről), ha kivásároljuk.

Én most kezdtem az egyetemet, bár közelebb, de nagymamám azt mondja, hogy miért tanulok, miért nem megyek férjhez és kezdek el dolgozni.

A barátom orvosnak tanul, őt se szívleli, ugyanazért, amiért apámat se szerette - értelmiségi. Amúgy őt egyetemen ismertem meg, nagymamámnak az a véleméyne, hogy miért nem a közelben keresek magamnak vőlegényt.


2017. jún. 10. 10:41
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
25%
Most mit kell ezen ennyit rugózni? Más korban nőtt fel. Legyél már értelmes! Viselkedj felnőtt módjára. "Köszönöm, én nem ezt szeretném, nem ettől lennék boldog." Ennyi. Jó hogy nem lövöd már le szerencsétlen öregasszonyt.
2017. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
22%

Tessék csak várni, hogy ki az okos és a nem. Egyre többen települnek falura a tiszta levegő, a saját termelésű bio kaják miatt. Értelmiségiek, olyanok is, akik betonban nőttek fel. A munkájukat gépen végzik otthonról, a gyerekeik a szabadban nőnek fel, és boldogok. Nincsnek kiszolgáltatva.


Örülj neki, hogy leendő orvost találtál magadtak, külön előny lehet, ha eszed van. A világ változik, nem érdemes a városokra építeni a jövőt.

2017. jún. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
46%
Falun? Friss levegő? Milyen friss levegö?
2017. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!