Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám azt szeretné, hogy...

Nagymamám azt szeretné, hogy hagyjam ott az egyetemet és költözzek falura, mondván akkor rám hagyja a házát. Egyre erőszakosabb, hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Nagyapám gyári munkás volt, nagymamám háztartásbeli. Mindketten nyolc általánost végeztem, nagybátyámnak szakmája van, anyukámnak érettségije szakképesítéssel. Nagybátyám a szomszédjában lakik. Nagyszüleim bánatára anya értelmiségihez ment hozzá, és beköltöztek a városba. Utazgattak, "uraskodtak", amit a nagymamámék nem néztek jó szemmel. Aztán megszülettem én, feloldódott a feszkó, de mamám mindig mondta, hogy költözzünk falura hozzájuk. Nagymamám imádott, nagypapám nem törődött a "lányunokával". A két fiú unokatestvérem dolgos és szorgalmas, de nagymamám mindig sopánkodott, hogy túl sokat járnak tanulmányi versenyekre. Később az volt a baja, hogy nem a helyi főiskolára jelentkeztek, hanem Pestre tanulni. Dolgoznak és jó állásuk van, eszükben sincs hazaköltözni. Mivel én maradtam otthon, nagymamám rám akarja hagyni a ház rá eső felét (másik fele ugye anyámé és az öccséé), illetve nagybátyám is lemondana a részéről, ami a nagyapám után maradt rá (a háznegyedről), ha kivásároljuk.

Én most kezdtem az egyetemet, bár közelebb, de nagymamám azt mondja, hogy miért tanulok, miért nem megyek férjhez és kezdek el dolgozni.

A barátom orvosnak tanul, őt se szívleli, ugyanazért, amiért apámat se szerette - értelmiségi. Amúgy őt egyetemen ismertem meg, nagymamámnak az a véleméyne, hogy miért nem a közelben keresek magamnak vőlegényt.


2017. jún. 10. 10:41
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
86%

Ne is foglalkozz vele. Végezd el az egyetemet. Sokkal jobban fogsz járni.

Ha egyetemre jársz gondolom nem vagy már gyerek, tehát igazából mondhat a nagyanyád amit akar, te döntöd el mit teszel.

2017. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
86%

"inkább az a baja, hogy anyukámék utazgattak, külföldre, színházba/moziba jártak, szóval "városiasan" éltek, nem az ő életmódjukat vitték tovább."


Teljesen mindegy, mi a baja.


Udvariasan elmondod neki, hogy te a saját életedet úgy akarod élni, ahogyan az neked jó. Azt is, hogy nem érdekel a háza, majd veszel magadnak olyant, amilyent elképzeltél az otthonodnak, azért (is) tanulsz, hogy legyen lehetőséged úgy élni, ahogy te akarsz, nem úgy ahogy előírják neked. Ha érti, érti, ha nem, nem.


Mit jelent, hogy te maradtál otthon? Vele laksz?

2017. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Otthon = közelben
2017. jún. 10. 13:20
 34/43 anonim ***** válasza:
87%
Kwrdezo, meg egyszer, de utoljara: mi a kerdesed? Kicsit unalmas mar a nyavogas, hogy jaaaj de rossz, jaaaaaj de elviselhetetlen, jaaaj buta a nagymama. Van megoldas, nem kell vele tartani a kapcsolatot, ennyi. Minden tovabbi reszlet lenyegtelen, senkit sem erdekel.
2017. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
89%

Hát akkor mondd neki, hogy nem köszönöd, nem kéred a tanácsaid. Meg tudod oldani az életed magad is.


És ha tovább cseszeget, legfeljebb nem látogatod.


Mondjuk, én nem is értem, mi a gondod.

2017. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell valakikek a baromságát tűrni csak, mert rokon.


Én igazából a rokonaim közül is megválogatom a valódi rokont. Tehát - tegyük fel - nagyanyám alkesz sógora nem igazi rokon, míg hatodik fokú unokatestvérem feleségének az anyja az, ha mondjuk egyetemi tanár és rendes. (Ez csak példa.)

2017. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
92%
Ez a "te vagy a lány, neked kell maradnod" azt is jelenti, hogy neked kell majd őket ellátni, ha lerobbannak. Segítséged nem lesz, unokatesóidat nem fogja érdekelni, és köszönet sem lesz érte, hisz "lány vagy, ez a dolgod".
2017. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 Költőnő? ***** válasza:
86%
Anyósomék kertes házban láknak egy régebbi és egy újabb lakrészben folyamatosan azt hallgatjuk, hogy ha ők meghalnak, félig a miénk lesz. Hát nem akarom őket megbántani, de apósom lakrésze egy disznóól (kényszeres gyűjtögető), a másik rész szarul szigetelt, vizesedik a fal... anno, mikor szóba került az összeköltözés, nagyon nehezen tudtuk diplomatikusan visszautasítani, hogy odaköltözzünk. Nem beszélve arról, hogy örök konfliktusforrás más portájára költözni. Én kategorikusan megmondtam, hogy lakásba szeretnék és külön.
2017. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Költőnő? ***** válasza:
69%
Laknak *
2017. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
65%
Ne vedd sértésnek, de a nagymamád eléggé szűk látókörű. Nem ártana tudnia, hogy egy városban több suttyó van, mint 20 faluban, sőt ez még csak egy enyhe kifejezés. Kb. 10-15%-a teszi ki az értelmiségi réteget, mármint a MŰVELT és DIPLOMÁS burzsoá (szellemi munkát végező). Mellesleg a mai világban egyre inkább fokozódik az urbanizáció. A nagyid egy nála eltérő értékrendű embertől ne várja el, hogy egész életében kapáljon. Mondja, hogy menj férjhez? Még 25 éves se vagy és ilyen fiatalon megházasodni rohadtul kockázatos, és nem az anyagi gondok miatt, hanem a személyiségváltozás miatt. Ráadásul te születésed óta városi vagy, ezt szoktad meg és így érzed magad jól, a nagyid ne akarjon már megváltoztatni. Egyébként nem kell ahhoz értelmiséginek lenni, hogy az ember belássa, hogy előbb a kínkeserves munka, majd az otthonteremtés és csak ezek után érdemes családot alapítani. Mihamarabb vésd a nagyid fejébe és tudasd vele, hogy neked más az életcélod.
2017. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!