Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan vannak felháborodva a...

Jogosan vannak felháborodva a szüleim, hogy nem akarok elmenni a temetésre?

Figyelt kérdés
Sajnalatos modon meghalt a nagyapam. Es en egyszeruen nem tudom ravenni magam , hogy elmenjek a temetesere. Egyreszt azert mert eddig minden temetes megviselt masreszt kb 15 oras auto ut var ram mivel kulfoldon elt es ott helyezik vegso nyugalomra. Es attol felek szinten , hogy velem tortenik valami ut kozben. Meghalok pl es hatra hagyom a paromat az eddig felepitett kozos eletunket sikereinket. Es mindezt azert mert egy temetesre indultam :( totalisan bevagyok csavarodva. Mit tegyek sgitsetek tanacsoljatok valamit? Egyebkent nagyon szerettem a nagyapamat amikor tudott mindig eljott hozzank nyarankent.
2017. júl. 17. 19:33
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
61%

Előző évben ősszel halt meg az anyai nagyapám. Öcsém nem tudott eljönni, mert be volt osztva szolgálatba, nem tudta átvariálni. Ráadásul nekem is necces volt, mert 6 órás utazás tőlem, ha nincs fennakadás út közben, kedd délutánra szervezték a temetést, nagyanyám senkire nem volt tekintettel, akik távolabbról mentek, hajnalban indultam, aznap már nem tudtam hazajönni, 2 nap rendkívüli szabadság jár jogszabály szerint közeli hozzátartozó temetésére, szerencsém volt, mert csak pár nappal előtte tudtam szólni, állítólag sokat kellett volna fizetni, ha hétvégéig még hűtve tartják a holttestet (de egy másik közeli településen nem kértek volna semmit ugyanezért...).


Szerintem nyugodtan elmondhatod az aggályaidat, ha téged ez ennyire megvisel, megadhatod nagyapádnak a végtisztességet úgy is, ha nem vagy jelen a temetésen. Az úgyis csak egy szertartás, neki már csak a teste van ott. Írathatsz misét az emlékére, ha szeretnél, megemlékezhetsz róla másképp is.

2017. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
76%

Ne haragudj meg, de nevetséges vagy,a kifogásaid pedig ostoba emberre vallanak. Ha szeretted, akkor elmész, nem kérdés. Az előttem szólóknak igaza volt, ha a bajtól félsz, ne is csinálj inkább semmit.

A hisztidtől eltekintve, nagyon sajnálom ami történt.

2017. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
69%
Vonattal menj. Szívesen.
2017. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
78%
A lakást se hagyd el ezentől soha, hátha történik valami.
2017. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%
10, szerinted képmutatás, szerintem meg természetes, hogy ilyen helyzetben ott vagyok az apám/anyám mellett, aki gyászolja az elhunyt szülőjét.
2017. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
79%

Jogosan.

"Egyebkent nagyon szerettem a nagyapamat amikor tudott mindig eljott hozzank nyarankent." Ezek szerint ő minden nyáron megtette a 15 órás utat...

Egyébként az utcára se menj ki, nehogy történjen vmi. Sőt én a helyedben ki se kelnék az ágyból, mert lakáson belül is érhet baleset, és nehogy már meghalj és hátrahagyd a párodat és a sikereteket...

Ezek gusztustalan kifogások.

2017. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
58%
Jogosan. Ha neked magadnak nem is jelentett semmit a nagyapád,- hiszen még az utat sem akarod megtenni érte- legalább a szülődet támogatnod kellne aki az édesapját veszítette el. Attól nem félsz hogy szüksége lenne rád, de te magára hagyod?
2017. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
53%

Anyukámat szerettem a világon a legjobban, és bár ne kellett volna ott lenni a temetésén. Nem vagyok vallásos, így a halált a legvégső végként fogom fel, nem egy ilyen "majd talizunk" dologként. A pszichológus is azt mondta, hogy ateistaként nehezebb.


Gondolok rá mindennap, de nagyon nem hiányzott, hogy eddig akkora volt, mint én, ott meg belefért egy urnába. Utálom az ilyen társadalmi muszájokat. Lelkileg kikészítik az embert a látszat miatt.

2017. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim válasza:
47%

Nem kötelességed, de nagyon fogod bánni, ha nem mész el. Ráadásul annak a szülődnek sem esik jól, hogy ennyire nem vagy tekintettel a fájdalmára, a nagyapádra.

Persze magamból indulok ki.

2017. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen gyér kifogással teljesen jogosan.
2017. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!