Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan vannak felháborodva a...

Jogosan vannak felháborodva a szüleim, hogy nem akarok elmenni a temetésre?

Figyelt kérdés
Sajnalatos modon meghalt a nagyapam. Es en egyszeruen nem tudom ravenni magam , hogy elmenjek a temetesere. Egyreszt azert mert eddig minden temetes megviselt masreszt kb 15 oras auto ut var ram mivel kulfoldon elt es ott helyezik vegso nyugalomra. Es attol felek szinten , hogy velem tortenik valami ut kozben. Meghalok pl es hatra hagyom a paromat az eddig felepitett kozos eletunket sikereinket. Es mindezt azert mert egy temetesre indultam :( totalisan bevagyok csavarodva. Mit tegyek sgitsetek tanacsoljatok valamit? Egyebkent nagyon szerettem a nagyapamat amikor tudott mindig eljott hozzank nyarankent.
2017. júl. 17. 19:33
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
42%
Az utolsó út... az az volt, mikor még élt.
2017. júl. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
54%

A szeretteink halála végtelen fájdalommal jár.


Az utolsó útjukra szinte minden körülmények között illik elkísérni szeretett halottjainkat.

(Kivétel: súlyos betegség vagy rendkívüli időjárás.)


Eltudod képzelni, hogy ha te meghalnál lenne olyan családtagod aki nagyon közel állt hozzád és nem menne el a temetésedre?

(Valószínűleg nem lenne olyan családtagod.)

2017. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
24%
"Eltudod képzelni, hogy ha te meghalnál lenne olyan családtagod aki nagyon közel állt hozzád és nem menne el a temetésedre? " - Nem hozzám intézted a kérdést ugyan, de hadd reagáljak én is. Engem ez már nem érdekel, mert akkor már nem itt leszek. Valaki meg úgyis eltemet, mert temetetlenül nem hagyhatnak. :-) A hajléktalanokat is eltemetik.
2017. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
73%
Hát az indoklás miatt tényleg jogos a felháborodás/szemrehányás... nem nagyobb az esély a halálra a 15 órás autóúton, mint az utcán a házad előtt... én inkább pszichológushoz mennék el a helyedben, mert ez az aggodalmaskodás már beteges.
2017. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
47%

"Senkinek semmi köze hozzá, ha nem akarsz ne menj el"

De. van köze hozzá. Például a kérdező szüleinek, akiket nem hajlandó támogatni ebben a nehéz helyzetben. Van köze hozzá - ha még él - az elhunyt házastársának, aki láthatja hogy az unoka mennyire semmibe veszi az elhunytat. Az az öreg bácsi meg tudta tenni a hosszú utat a kérdező nem?

2017. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
57%

Abból, amiket írtál, hogy egy autóút miatt parázol, elég nyilvánvaló, hogy pánikbeteg vagy, irracionális félelmekkel. Ezt kezeltetni kell, különben átveszi az uralmat az életed fölött. Ha az anyukád lennék, nem kényszerítenélek, hogy velünk gyere, de az lenne a feltétel, hogy mostantól eljárj pszichológushoz kezeltetni magad, és amikor rendbe jöttél, elmenj nagyapád sírjához elbúcsúzni tőle. (Erre egyébként sem az elhunytnak van szüksége, hanem az élőknek; ha nem búcsúzol el tőle, úgy érzed majd, hogy valami lezáratlan maradt.)


Az eddigi hozzászólókra ne figyelj, látszik rajtuk, mennyire a béka feneke alatt van a mentális betegségekhez való hozzáállás ebben az országban. Észre sem veszik, hogy amiket írnak, az ugyanolyan röhejes, mintha azt írnák valakinek, hogy "nem igaz, hogy lábtöréssel nem bírsz megtenni egy pár kilométert", "csak beképzeled magadnak ezt az influenzát", "ne hisztizz, kizárt, hogy nem bírod ezt, már két óra eltelt a szülésed óta" és a többi.

2017. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
67%

Egy temetés miatt meghalni azért mégis elegánsabb, mint munkába menet, neadjisten a szemét lecipelése közben. Utóbbi borzalmas volna, képzeld, hogy nem elég, hogy a közösen felépített életeteknek annyi, még azt a szégyent is el kéne viselnie a párodnak, hogy el kell mesélnie, hogy levitte a szemetet és elütötte egy autó...


Vérlázító, hogy ilyen ócska indokkal akarod kihúzni magad, mert ahhoz is gyáva vagy, hogy azt mondd, téged nem érdekel se a nagyapád, se a szülőd, aki az övét gyászolja.

2017. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
71%
36, nem mentálisan beteg, hanem hazudik. Aki ilyen fóbiás, az nem megy el se nyaralni, se dolgozni, sehova. Vajon milyen sikerei lennének? Ugyan...
2017. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
25%
A pánikbetegségnek is vannak fokozatai. Egyik unokatesómat láttam, mikor pánikrohama volt egyszer, ő még nem nagykorú. Van, amit megcsinál, és van, amit nem, de egyértelmű, hogy nincs rendben. Volt kolléganőm, akinek szintén van ilyen problémája, nem állandóan jelentkezik a pánikroham, de amikor jelentkezik, akkor kb. semmit nem lehet kezdeni vele. Sajnos ez neki az akkori munkájába került. Ha a kérdezőnek is hasonló problémája van, ezt a családnak el kell fogadni. Ezt a problémát senki nem kéri, ez valahogy kialakul, kezelni kell.
2017. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
24%
Szerintem menj el mert bánni fogod utána
2017. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!