Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan vannak felháborodva a...

Jogosan vannak felháborodva a szüleim, hogy nem akarok elmenni a temetésre?

Figyelt kérdés
Sajnalatos modon meghalt a nagyapam. Es en egyszeruen nem tudom ravenni magam , hogy elmenjek a temetesere. Egyreszt azert mert eddig minden temetes megviselt masreszt kb 15 oras auto ut var ram mivel kulfoldon elt es ott helyezik vegso nyugalomra. Es attol felek szinten , hogy velem tortenik valami ut kozben. Meghalok pl es hatra hagyom a paromat az eddig felepitett kozos eletunket sikereinket. Es mindezt azert mert egy temetesre indultam :( totalisan bevagyok csavarodva. Mit tegyek sgitsetek tanacsoljatok valamit? Egyebkent nagyon szerettem a nagyapamat amikor tudott mindig eljott hozzank nyarankent.
2017. júl. 17. 19:33
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
20%
Apám majdnem balesetezett hazafelé, miután eltemették a rákban elhunyt nővérét. Persze, az időjárás is közrejátszott, de a gyász is hozzátette a magáét. Mindenki másképp éli meg a halált, ki így, ki úgy, de felelősségre vonni bárkit, amiért nem megy el egy temetésre, marhaság. Egyébként az a véleményem, hogy a gyászt belül kell megélni, nem kívül mutogatni. Ha a kérdező nem érez magában kellő lelkierőt, nem kell piszkálni ezért, ő ilyen, én meg pici korom óta hozzászoktam a halálhoz, mert anyai nagyanyám kántor, és amikor ő vigyázott rám, és temetésre kellett mennie, és nem tudott kire hagyni, akkor engem is vitt.
2017. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
40%

Senkinek semmi köze hozzá, ha nem akarsz ne menj el. Nem ezen múlik a tisztelet, a szeretet, az emlékezés a halott ember irányában. Szerintem. Még csak feketét sem kell, hogy viselj.

Én is úgy gondolom, hogy bánni fogod (talán), de ha ennyire be vagy parázva ne menj el, a szüleidnek ezt meg kellene értenie. Tényleg ezen nem múlik semmi sem, az a fontos, hogy az életében milyen volt a kapcsolatotok és az emlékek.

2017. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
33%

Volt egy rokonom, anyám egyik nagynénje, beteg szívvel született, egész életében kezelték, nem volt képes kihordani egy babát a szíve miatt, de teljes életet élt, stramm nő volt, és soha nem hallottam panaszkodni, nyavalyogni. Kevés rokonom van, akit tisztelni tudok, mert többnyire rosszindulatúak, áskálódók, irigyek, másokat kihasználók... de ő más volt, és ha kellene a rokonaim közül példaképet mondanom, őt biztos említeném. Sokan kisebb bajt nem viselnek ilyen méltósággal, mint ahogy ő viselte a vele született betegségét, ami nem kis nehézséget okozott neki.

Élete végén már gépeken feküdt kórházban, engem oda már nem engedtek be és a temetésén sem voltam ott. Kicsi voltam még, de nagyon közel állt hozzám, ennek ellenére nem bánom, hogy kimaradtam élete utolsó szakaszából és a temetéséről, így úgy tudok emlékezni rá, ahogy még a kórházba kerülése előtti években láttam.

2017. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
43%
Pontozgassatok csak le nyugodtan, de úgy vélem, amit egyesek eljátszanak temetéseken gyász címén, miközben annak a látszat-fájdalomnak semmi alapja nincs az elhunyt életéhez kapcsolódóan, undorító képmutatás. Rosszabb, mint hogyha valaki nem megy el, akár azért, mert annyira megviseli az eset, akár azért, mert nem tud.
2017. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
59%

Ezt úgy hivják hogy : VÉG TISZTESSÉG.

Amit neked is illik megadni.

A halottakat az élőknek kell az utolsó útra elengedni, elkisérni.

Mert ezt ki más tudná megtenni ha nem a közvetlen , élő hozzá tartozók.

Mint aki te is vagy.

2017. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem akarsz ne menj el, de ne ilyen ócska kifogással gyere.
2017. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
75%

én magamból indulok ki. én nem mentem el se a papám se az anyám temetésére, annyira rosszul lettem magától a tudattól, hogy ez az "utolsó alkalom". papámnál 39-40 fokos lázam lett, anyukámnál meg a gyomrom tartalma elég sűrűn kívánkozott vissza.


Most nyílván megköveztek, lepontoztok meg minden, de én többre tartom az otthon csendben megemlékezést, sírás-rívást, mint a muszájból erőltetett temetést.

2017. júl. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem akarsz, nem menjél. Leszel még temetőben eleget.
2017. júl. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
53%

"Sőt én a helyedben ki se kelnék az ágyból"


Csak jelzem, hogy igen sokan halnak meg ágyban!

2017. júl. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
69%

" attol felek szinten , hogy velem tortenik valami ut kozben. Meghalok pl es hatra hagyom a paromat az eddig felepitett kozos eletunket sikereinket"


Eddig még senki sem mondta meg, hogy mindenképpen meg fogsz halni előbb vagy utóbb?!

Aggódj inkább azon, hogy egyáltalán felébredsz-e pl. holnap, avagy álmodban ér el majd??

2017. júl. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!