Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos ha 18 évesen otthon...

Jogos ha 18 évesen otthon lakok és 11. 000 ft a családi pótlék + 30. 000et le kell adnom?

Figyelt kérdés

Esti iskolába járok, mellette elmentem dolgozni (az most mellékes hogy 2 hete kirúgtak mert sokat kellett félév elött vizsgákra járnom és nem tudtam állandóan dolgozni járni)

Ugye tizedikén megkapom amit előző hónapban dolgoztam, alig fogja meghaladni a 30.000 forintot. Ez mellett jön minden hónapban családi pótlék ami 11.000 forint.

A felnőtt testvéreim ide járnak még hétvégente ebédelni. Két darab unoka is állandóan itt van nálunk. Óvodába, bölcsödébe is általában anyám jár értük.

December óta dolgozok, október óta járok esti iskolába. 20.000-et már leadtam decemberre, de én azért sokallom ezt a pénzt, hogy 40.000 forintjuk van abból, hogy én még itthon lakok.

Amikor dolgoztam ha minden nap 8 órában dolgoztam volna akkor kaptam volna hónap végén max 100.000 forintot ugye amiből rögtön 30.000 mínusz van.

Két szintes családi házunk van, annyira van fűtés hogy 3db takaróval alszok, napközben is vsatag pulóverben kell lenni. Teli a hűtő de teljesen márkátlan élelmiszerekkel. Testvéreim meg a gyerekeik állandóan ugye itt esznek, gyerekek minden hétvégén itt alszanak.

Anyu nem tudja megérteni, hogy így semmi pénzem nem marad. Elköltözni nem tudok.

Érdemes neki megemlíteni hogy ha a családi 10.000 akkor mi lenne ha csak 20.000et adnék le? Csak félek hogy ki fog akkor rakni a házból mert fel lesz rajta háborodva.

Barátom sokkal többet keres mint én, ők is nagy kétszintes családi házban laknak, mindenből márkás van otthon még a zsebkendőből is. Utána nem jár családi még is 20.000-et kell fizetnie.

Érdemes megemlítenem hogy 20.000et fizetnék én is? Vagy jogosnak tartjátok hogy 30.000 + 10.000-et kapnak azért mert 18 évesen itthon lakok?



2018. febr. 5. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
100%

8: Az anyagi helyzettől függ. Engem egyedül nevelt anyukám. Az én érdekem is volt, hogy dolgozzak (és mellette tanultam). Nekem is jobb volt, hogy nem éhezünk, nem kell nyomorogni, hanem két fizetésből normálisan megélünk.

Persze ha egyébként tök jól állnak anyagilag, akkor tényleg gáz, hogy elveszik a pénzét.

2018. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
61%

A tesóidtól is kértek pénzt, amég otthon laktak?


Pároméknál úgy volt, hogy van két felnőtt mostohatesója, 10 évvel idősebbek nála, ők hazaadtak 50 000 Ft-ot a 400 000 Ft-os fizetésükből és még zsebpénzt is kaptak mellé (kb. 20 000 Ft), plusz minden cuccukat a szülők vették sörtől elkezdve alsógatyáig mindent. Páromtól nem kértek pénzt, amég tanult, de mivel kapott 30 000 Ft ösztöndíjat nem is vettek neki semmit, mert hát "van rá pénze". Zsebpénzt sem kapott, annál is erre hivatkoztak. Miután végzett a középiskolával közölték vele, hogy akkor innentől kezdve 80 000 Ft, ha itthon akar maradni, plusz ha azt akarja, hogy én is ott legyek akkor nekem is 80 000 és természetesen ruhát, tusfürdőt, ilyesmiket magunknak kell biztosítani. (Ez azért lepett meg, mert a másik két fiúnak volt, hogy heti 5 napot ott voltak a barátnők hónapokig és tőlük semmit nem kérte érte, még csak nem is tették szóvá, pedig gyakorlatilag ott laktak.) Párom szólt otthon már előre, hogy a suli befejezése után 2 hónap múlva tudunk bekötözni az albérletbe, de azt mondták, hogy nem érdekli őket, ne képzelje, hogy majd ingyen eltartják. Aztán végül nem kérték el tőle a pénzt arra a 2 hónapra. Utólag derült ki, hogy az apja fizette ki a párom mostohaanyjának (az élettársának) úgy, mintha párom adta volna, hogy ne legyen balhé. Szóval a mi esetünkben én elég igazságtalannak éreztem, nem azért, mert nem tartják el ingyen (ezt senki nem várta el tőlük), hanem mert a másik két 30 éves "gyereket" igen.


Amúgy tényleg nem sokra elég, amit hazaadsz, de ha még ezt sem tudod félretenni akkor hogy várják el, hogy önálló legyél?

2018. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
23%

Igen, normálisnak tartom.


A fiamnak, ha segíteni kell a házimunkában, akkor gyerek, de ha bulizni kell, meg Converse cipő akkor felnőtt. Hogy is van ez?!

Temrészetesen NEM kap bulira egy fillért sem, oldja meg, én is dolgoztam 17 éves koromtól főleg szünidőben, hogy ne apától kelljen kérnem.

2018. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
53%
Csak ugye anyum elég ingerült személyiség és alig merek ilyesmit szóba hozni mert félek hogy kirak itthonról. Hát lehet jobban járnál...
2018. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:

Anyum nyugdíjas, apum még dolgozik. Nem arról van szó hogy nem akarok leadni pénzt de ebben a hónapban is annyit kapok fizetésnek (mivel suli miatt egy csomószor nem tudtam dolgozni menni, ezért is rúgtak ki) hogy nekem abból semmi nem marad. Anyum ez mellett elvárja, hogy gyűjtsek pl jogsira, én veszem a ruháimat, én töltöm fel a telefonom, én veszek tisztálkodási szereket magamnak, stb.

A kaját + rezsit fizetik ők a családiból meg a 30.000-ből.

Családi jár ebben az iskolában ha hiszitek ha nem (mi is nehezen hittük el mikor ide átmentem)

Ugye jelenleg kereshetek munkát ami érettségi hiányában még nehezebb, ott is ki tudja mennyit fogok keresni.

Itt nem arról van szó hogy nem vagyok hajlandó pénzt leadni az eltartásomért ha már én döntöttem ez az iskola és a munka mellett, csak konkrétan így soha nem lesz pénzem semmire nem hogy elköltözni

2018. febr. 5. 11:26
 16/67 anonim ***** válasza:
91%
Férjemtől még akkor is kérték h fizessen mikor már kulon élt,pár évig fizette is a család által megitélt összeget, aztán közölte h ledolgozta a popsi krémet is? Vagy tartozik még vmivel,érdekes nem kelett többet hazaadni ugy h otthon se élt kb havi egyszer látták mikor tejelt,meg a kötelező ünnepekkor,ő lett a szemét hálátlan,de ő örül h megszabadult végleg attol a családtol..
2018. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem most ne az legyen a cél, hogy annyit gyűjtsél, hogy elköltözz, hiszen ha semmit sem kéne leadnod, akkor sem jönne össze. Ha befejezted a sulit és találsz normális munkát, teljes munkaidőben, akkor majd tudsz félre tenni.

Most egyébként érettségire jársz? Eddig szakmát tanultál?

2018. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
59%

Igazából nem ertem hogy ebben a kerdésben miert van kiemelve 2x is a márkás kaja...

Es azt srm értem mi acelod a kérdésel. Naponta van ilyen kérdés, simán beirhattad volna a keresőbe.

2 dologot ersz el. Mindenki anyadat fogja szidni, es mindenki le lesz pontozva, ergó erős provokáció.

Az hogy mi a vélenenyem: anyád nem fejős tehén... es most igen lehet ide tolni a primitiv kerdést, hogy akkor minek vallalt gyereket 18 évvel ezelött... 18 ev alatt minden valtozik.

Nekem ugy tünik, hogy neked miden meg van, van hol laknod, van mit enned , egyedül a priblemad, hogy nem márkás.

Csaladi pótlek a szülőnek jár, az hogy anyád ugy gondolja hogy a gyermeke kicsit besegíthetne, az meg az ő dolga. Lázadj, mondj neki.nem-et és ha ugy van költözz el...


Ha gondod van otthon tegy ellene. Elköltözöl nem kell haza adnod, azzal.pakolod tele hütőt amilyen markával csak akarod, es úgy fűtesz ahogy Te akarsz

...

Ez gyerekes problema, gondolkodhatnal felnöttel modjára.

2018. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
65%
Az a helyzet hogy ennek az összegnek kb a 3szorosa a kiadás az önálló életben. Tőlem se kértek sose pénzt pedig én akartam adni. Azt mondták a szüleim hogy "Gyűjtsd össze amit le akarsz adni és költözz." Igy is lett. Azt anyád is tudomásul vehetné hogy nem dolgozol. A semmiből meg hogy akar kérni?
2018. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
62%
Én ezt a gyerekre bíznám hogy beszáll-e a háztartásba vagy nem.Egy szülőnek az a feladata higy segítse gyermekét ameddig kell,nem csak megszülni és majd lesz vhigy.Tőlem sosem vettek el egy fillért sem,főleg nem míg suliba jártam,az milyen dolog már??A gyerek magától is segít a szülein ha elmegy dolgozni és normál pénzt keres,sztem ezt mondani sem kell,én is így tettem,és biztos sokan közülünk..dehogy egy iskolás gyerektől aki még dolgozik is mellette pénzt elvenni,az undorító.Ha esetleg rosszabb körülmények között éltek,nehezebb anyádnak vinni a háztartást,miért nem segítenek a felnőtt testvéreid neki,vagy neked míg végzel a sulival és munkába tudsz állni..Én mikor végeztem a sulival rögtön külföldön helyezkedtem el 98-ban,1 hónap alatt kerestem annyit mint a szüleim ketten fél év alatt,mindet oda akartam adni nekik,és könbyes szemmel utasították vissza,hogy gyűjtsem csak és haladjak előre az életben.Nem irigyellek a családod hozzáállása miatt.
2018. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!