Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos ha 18 évesen otthon...

Jogos ha 18 évesen otthon lakok és 11. 000 ft a családi pótlék + 30. 000et le kell adnom?

Figyelt kérdés

Esti iskolába járok, mellette elmentem dolgozni (az most mellékes hogy 2 hete kirúgtak mert sokat kellett félév elött vizsgákra járnom és nem tudtam állandóan dolgozni járni)

Ugye tizedikén megkapom amit előző hónapban dolgoztam, alig fogja meghaladni a 30.000 forintot. Ez mellett jön minden hónapban családi pótlék ami 11.000 forint.

A felnőtt testvéreim ide járnak még hétvégente ebédelni. Két darab unoka is állandóan itt van nálunk. Óvodába, bölcsödébe is általában anyám jár értük.

December óta dolgozok, október óta járok esti iskolába. 20.000-et már leadtam decemberre, de én azért sokallom ezt a pénzt, hogy 40.000 forintjuk van abból, hogy én még itthon lakok.

Amikor dolgoztam ha minden nap 8 órában dolgoztam volna akkor kaptam volna hónap végén max 100.000 forintot ugye amiből rögtön 30.000 mínusz van.

Két szintes családi házunk van, annyira van fűtés hogy 3db takaróval alszok, napközben is vsatag pulóverben kell lenni. Teli a hűtő de teljesen márkátlan élelmiszerekkel. Testvéreim meg a gyerekeik állandóan ugye itt esznek, gyerekek minden hétvégén itt alszanak.

Anyu nem tudja megérteni, hogy így semmi pénzem nem marad. Elköltözni nem tudok.

Érdemes neki megemlíteni hogy ha a családi 10.000 akkor mi lenne ha csak 20.000et adnék le? Csak félek hogy ki fog akkor rakni a házból mert fel lesz rajta háborodva.

Barátom sokkal többet keres mint én, ők is nagy kétszintes családi házban laknak, mindenből márkás van otthon még a zsebkendőből is. Utána nem jár családi még is 20.000-et kell fizetnie.

Érdemes megemlítenem hogy 20.000et fizetnék én is? Vagy jogosnak tartjátok hogy 30.000 + 10.000-et kapnak azért mert 18 évesen itthon lakok?



2018. febr. 5. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
85%
"gyakoriból" komplett társadalmi tanulmányt lehetne írni. Én már csak ezért járok ide fel. Szörnyű hogy a gyerek addig cuki és aranyos amíg kicsi, gügyög, lehet vele játszózni és ott trécselni a többi mamival, kicsi helyen elfér és minimálisak az igényei. Amint megnő a szülők számára anyagi teheré változik ami nyűg. Tartsa el magát mert már tud dolgozni és adjon bele a háztartásba. Ha jönnek az unokák akik picik és cukik azokat meg lehet tömni pénzzel.
2018. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó csodálkozol h egyre több ember szakit meg minden kapcsolatot a saját családjával 18 felett,vagy huszon harminc évesen..
2018. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
69%

1. Miért provokatív a kérdés??!

Ezzel az erővel minden kérdést provokatívvá lehetne minősíteni a családi szekcióban, mivel mindig lesz pár s@rházi, aki majd találva érzi magát a diskurzusban, nem pozitív oldalon. Persze azoknak kissé fájdalmas a téma, de azért nem annyira, hogy magukba is nézzenek, vagy ne adj' isten önkritikát gyakoroljanak. Annál jobban megy az ész osztás, mert ugye nekik akkor is igazuk van, a rohadt kölök meg fizessen, ha 18, ne élősködjön az anyján-apján!


2. Gyönyörű ez a sok "szülők gyöngye", akik mind bőszen számlálják, hogy éntiszteletetérdemlekmertcsak!!!!!!!! És pont.

Csak azt nem tudom, mivel vannak annyira nagyra, meg ha arccal kellene vállalni, akkor is ekkora lenne-e a mellényük??

Hogy kb megélhetési szülők vagyunk, mert ugye addig elviselem a kölköt, míg 18 innen, meg az állam azért csak ad rá vmt, hogy nekem ne legyen annyira fájdalmas annak a financiális minimumnak a ráfordítása, amit igyekszek is redukálni, amennyire csak lehet.

Szóval imigyen nekem a gyerek kerül max 18 évi (sokszor minimális!) pénzembe , viszont ő cserébe élete vagy az én életem végéig hallgathatja, hogy mi mindennel tartozik nekem, mert felneveltem! Sőt, ha eléggé megtiprom lelkileg, akkor kapok egy pszichikailag sérült, alacsony önértékelésű szerencsétlent, aki ha jó vagyok (= eleget számlálom neki, hogy mennyire sz@r, értéktelen, semmire nem képes ember, aki nélkülem úgyis éhen döglik már a jövő hónapban), soha a büdös életben el nem tud szakadni tőlem, így majd nekem jó sokáig lesz társbérlőm, akivel mindjárt két legyet is ütök egy csapásra:

a) lehúzhatok róla annyi bőrt, amennyit csak tudok. Nem hogy figyelembe venném, h mégiscsak a gyerekem, tehát ahol tudok, azért igyekszem "kedvezni" neki, ha már pénzt kell kérnem tőle, áááá, dehogy!! Az, hogy a gyerekem, egyenesen feljogosít rá, hogy minden fillért elszedjek tőle, sőt, akkora sudribunkó legyek vele szemben, amiért idegen már pofáncsapdosna, de neki természetesen tűrni kell, mert a házamban lakik és pofa be!

b) kiélhetem rajta minden frusztrációmat, lesz saját boxzsákom továbbra is, okok lásd feljebb.


Az, hogy nemhogy segíteném, de elszedem mindenét, kb bebiztosítja, hogy ne tudjon, vagy csak nehezen független életet kezdeni, ezáltal még inkább beléverhetem, mekkora senki és nélkülem teljesen életképtelen, hiszen tessék, úgysem jutsz semmire, hogy itthon laksz, akkor mi lenne veled külön??

Arra a kérdésre gondolom nincs válasz, hogy az a szülő, aki ekkora üzletember, hogy a saját gyerekét 18 évesen már vámolja, ahol tudja, az tulajdonképpen miért is nem gazdag? Miért alázza a gyereket, ahol tudja, miért veszi el a jövőjét??

Vagy mégsem akkora nagy ász?

Ha véletlenül a gyerek igyekezne gondolkodni, menekülni, vitatkozni, akkor feljön ide és a sok hasonló silány alak elmagyarázza neki, hogy ez mind nagyon helyes és még köszönje is meg, mert elmúlt 18, és a kedves anyuka (anyuka!!) és apuka (apuka!!) akár ma kitehetné az utcára.

Néha komolyan úgy érzem itt, hogy nincs lejjebb.


3. Akinek nincs gyereke, az ilyen témába minek bele vauvau??

Csak kérdezem...

2018. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
86%
Minden szavaddal egyetértek. Én 27 férjem 15 éve nem beszél a szüleivel,neki még mikor külön élt is haza kelett adni,vicc volt,kb tejelni járt haza,meg hányni majdnem. Aztán megunta közölte h ha ledolgozta a popsikrémet is hagyják végre békén. Ő volt a hálátlan szemét kölke kár volt belé a kaja. És az ilyen szülő tátog leginkább ha a büdös kölke lelép szó nélkül és vissza néz,én a bokszolozsák kategoriába tartoztam otthon,alkesz agressziv apa,bamba beletörödő anya kombó, aki még hergelte is spermadonormat,h addig se őt üti még engem gyepál. De ezt csak az érti érzi aki ebbe ezekbe a szitukba nőtt fel.. :(
2018. febr. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy elnézem, egyre többen értik ezeket a helyzeteket.


Sajnos.

2018. febr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
18 évesen a tanulásra kéne koncentrálnod, nem a pénzkeresésre.
2018. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%
Igen,és ki tartja el,ja a legtöbb tizen éves tetőt kap meg enni,de egy tusfürdöt már sajnálnak tőle,mert mehet dolgozni is luxus cikkért= tisztálkodási szerek.. Mégis miért is dolgozik a sok fiatal,mert a kedves szulok melett meg is büdösödhet,persze sokan alapból igénytelenek és nem értik a gyerekük miért nem óhajt koszmos lenni. :O
2018. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!