Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos ha 18 évesen otthon...

Jogos ha 18 évesen otthon lakok és 11. 000 ft a családi pótlék + 30. 000et le kell adnom?

Figyelt kérdés

Esti iskolába járok, mellette elmentem dolgozni (az most mellékes hogy 2 hete kirúgtak mert sokat kellett félév elött vizsgákra járnom és nem tudtam állandóan dolgozni járni)

Ugye tizedikén megkapom amit előző hónapban dolgoztam, alig fogja meghaladni a 30.000 forintot. Ez mellett jön minden hónapban családi pótlék ami 11.000 forint.

A felnőtt testvéreim ide járnak még hétvégente ebédelni. Két darab unoka is állandóan itt van nálunk. Óvodába, bölcsödébe is általában anyám jár értük.

December óta dolgozok, október óta járok esti iskolába. 20.000-et már leadtam decemberre, de én azért sokallom ezt a pénzt, hogy 40.000 forintjuk van abból, hogy én még itthon lakok.

Amikor dolgoztam ha minden nap 8 órában dolgoztam volna akkor kaptam volna hónap végén max 100.000 forintot ugye amiből rögtön 30.000 mínusz van.

Két szintes családi házunk van, annyira van fűtés hogy 3db takaróval alszok, napközben is vsatag pulóverben kell lenni. Teli a hűtő de teljesen márkátlan élelmiszerekkel. Testvéreim meg a gyerekeik állandóan ugye itt esznek, gyerekek minden hétvégén itt alszanak.

Anyu nem tudja megérteni, hogy így semmi pénzem nem marad. Elköltözni nem tudok.

Érdemes neki megemlíteni hogy ha a családi 10.000 akkor mi lenne ha csak 20.000et adnék le? Csak félek hogy ki fog akkor rakni a házból mert fel lesz rajta háborodva.

Barátom sokkal többet keres mint én, ők is nagy kétszintes családi házban laknak, mindenből márkás van otthon még a zsebkendőből is. Utána nem jár családi még is 20.000-et kell fizetnie.

Érdemes megemlítenem hogy 20.000et fizetnék én is? Vagy jogosnak tartjátok hogy 30.000 + 10.000-et kapnak azért mert 18 évesen itthon lakok?



2018. febr. 5. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
57%

Tökéletes csalad voltunk mig apám meg nem halt. 11 eves voltam.... sise volt tele a hütő, akkor most anyámek minek vállaltak minket? Nem érzitek ezt a szülő minek vállalt teged kerdest szánalmasnak?

14 evesen dolgoztam nyáron. 16 evesen középsuli mellett. Mindet hazaadtam. Leérettségiztem, munkám lett. 21 evesen elköltöztem, most 29 evesen sajat epitett hazam van, saját autóval családdal. 0 szülői támogatással.

Biziny en is ereztem hogy ez igazsagtalansag de sose mertem azt mondani, hogy minek szültél meg, minek kell azt a keveset is hazaadnom....

Nyilvan olyan xar Neked, hogy tele van a hütő, van hol laknod.... es anyád ellen kelted a hangulatot a neten.... ahelyett hogy a kezedbe vennéd a sirsod, de nem Te meg 18 evesen is gondolom elvárod hogy főt kaja elötzed legyen szepen felszolgalva.

Apropó hetfő van, mi tcsinálsz most, hogy ki gyere ebből a helyzetből?

2018. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
49%
hogy tele van a hütő, van hol laknod.... Hát ahol a gyerek ennyit kap, de nincs szeretet,kötödés,nem csoda h elég hamar elcuccol..
2018. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
95%
29: Én lehetőleg itthon szeretném a tudásomat hasznosítani (nyilván nem egy helyen voltam külföldön /18 ország 30 városában - ebből 10 ország volt tudományos kutatóút/), de sehol sem lennék szívesen, sem a fenti állítás, sem sok egyéb dolog miatt sem. Az életnek nemcsak színvonala, minősége is van.
2018. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan esti iskolak ahol jar a csaladi potlek 20 eves korig :) nekem is ilyen sulim van.
2018. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
65%

18 éves korban ez teljesen abnormális! A szülőnek kutya kötelessége eltartani a gyereket, amíg az tanul. Én ezeket a különféle munkákat sem engedném iskola mellett. LEgfeljebb akkor, ha szakmai szempontból van értelme.

Ha a gyerek lediplomázott, akkor költözzön el és tartsa el magát, vagy ha otthon marad (amit megint csak abnormálisnak tartok) akkor igen, adjon haza pénzt.

De nem 18 évesen, és pláne nem úgy, hogy úgy egyébként az egész család ott élősködik, és rajtad próbálják ezt kompenzálni.

2018. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
59%

31


Butaságot írtál,a szülő feladata nem az hogy alig várja hogy a gyereke 18 legyen és menjen dolgozni,és végre költözzön már el,sem az hogy iskolás évei alatt már elszedjék a nem létező pénzét.Az ilyen ember minek vállal gyereket?Hogy nélkülözésben,utálattal nőjön fel?Egy szülő feladata hogy még él mindenben támogassa a gyermekét,ha így tett a gyermek is viszonozni fogja az utolsó pillanatig.Te mennyire rajongsz apádért aki még tartásdíjat sem fizetett?Na látod..

Sokakat ismertem akik szar körülmények között,részeges nem törődöm szölőkkel nőttek fel,volt aki saját anyja temetésére nem ment el.

Én egyszerű szakmunkásként végeztem,nem beszéltem nyelveket,viszont különösen tehetséges vagyok a szakmámban,így bejártam a világot,23 évesen saját családi házam volt 0 szülői segítséggel,apámnak új autüt vettem,anyának mindent megadok a mai napig amit csak kíván.Sosem unszoltak a szüleim,semmire nem kényszerítettek,a kicsiből is próbáltak mindent megadni a lehetőségekhez képest.A kérdés az volt hogy jogos-e a fenmálló helyzet,NEM,valszeg sz@r helyre születtél,nem veled van a baj.

2018. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
55%

#36. Igy van szülőnek kutyakötelesege. Es ezt a kötelesseget teljesiti is. Teli hütő, fedel meg van a kerdezőnek.

Többibe meg senki se Te sem en. Biztos meg van az oka, jogy miert kéri el a pénzt. Nyilvan nem fogja elarulni.

2018. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
47%

"A kaját + rezsit fizetik ők a családiból meg a 30.000-ből. "


EZ KIZÁRT, ennyi még a kajádra sem elég!!!!!

2018. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
89%
A felnőtt testvéreid mi a francot lebzselnek otthon állandóan a gyerekeikkel? Ezt biztos megszüntetném anyád helyébe,főleg ha sosincs pénzetek,meg még ti kosztoltatjátok őket?
2018. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
94%

25. válaszoló. Ha nem láttam volna a saját szememmel, hogy mi van ebben a családban akkor én sem hittem volna el, hogy létezik ilyen. De kapaszkodj meg a két 30 éves gyereknek házat is raktak a segge alá (az anyjuk előző házasságaiból), csak annyira ki van nyalva a valaguk, hogy ott áll üresen, mert kényelmesebb, ha anyuci intéz mindent. Ezt a "gyerek" maga mondta nekem így, hogy semmi oka nincs elköltözni, mert itt mindent megadnak neki, és hogy mi vagyunk a hülyék, amiért 18 évesen elmegyünk albérletbe. (Ahol amúgy jobban kijövünk anyagilag ketten, mintha párom otthon maradt volna egyedül csicskának.) És a drága mostoha anyuci még apósom házát is a saját nevére akarja íratni puszta jó szándékból, mert fél, hogy ha párom esetleg megörökli akkor ki fogja őket hajítani a francba.


Szóval a két nagy gyerek szórja a pénzét hülyeségekre ezerrel (ami igazából az ő dolguk, nem rám tartozik) mi meg élünk normálisan albérletben és mégis mi vagyunk a hülyék a családban, amiért mi önállóak tudunk lenni segítség nélkül is. Vannak ilyen családok.

2018. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!