Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos ha 18 évesen otthon...

Jogos ha 18 évesen otthon lakok és 11. 000 ft a családi pótlék + 30. 000et le kell adnom?

Figyelt kérdés

Esti iskolába járok, mellette elmentem dolgozni (az most mellékes hogy 2 hete kirúgtak mert sokat kellett félév elött vizsgákra járnom és nem tudtam állandóan dolgozni járni)

Ugye tizedikén megkapom amit előző hónapban dolgoztam, alig fogja meghaladni a 30.000 forintot. Ez mellett jön minden hónapban családi pótlék ami 11.000 forint.

A felnőtt testvéreim ide járnak még hétvégente ebédelni. Két darab unoka is állandóan itt van nálunk. Óvodába, bölcsödébe is általában anyám jár értük.

December óta dolgozok, október óta járok esti iskolába. 20.000-et már leadtam decemberre, de én azért sokallom ezt a pénzt, hogy 40.000 forintjuk van abból, hogy én még itthon lakok.

Amikor dolgoztam ha minden nap 8 órában dolgoztam volna akkor kaptam volna hónap végén max 100.000 forintot ugye amiből rögtön 30.000 mínusz van.

Két szintes családi házunk van, annyira van fűtés hogy 3db takaróval alszok, napközben is vsatag pulóverben kell lenni. Teli a hűtő de teljesen márkátlan élelmiszerekkel. Testvéreim meg a gyerekeik állandóan ugye itt esznek, gyerekek minden hétvégén itt alszanak.

Anyu nem tudja megérteni, hogy így semmi pénzem nem marad. Elköltözni nem tudok.

Érdemes neki megemlíteni hogy ha a családi 10.000 akkor mi lenne ha csak 20.000et adnék le? Csak félek hogy ki fog akkor rakni a házból mert fel lesz rajta háborodva.

Barátom sokkal többet keres mint én, ők is nagy kétszintes családi házban laknak, mindenből márkás van otthon még a zsebkendőből is. Utána nem jár családi még is 20.000-et kell fizetnie.

Érdemes megemlítenem hogy 20.000et fizetnék én is? Vagy jogosnak tartjátok hogy 30.000 + 10.000-et kapnak azért mert 18 évesen itthon lakok?



2018. febr. 5. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
26%
Miért nem jó Neked az a kaja ami van? Miért akarod a márkásat amu kerülhet 3x-4x annyiba? És még panaszkodsz, hogy kell hazaadnod?
2018. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
35%
Azt kell látni, hogy ebben a helyzetben mindenki áldozat, ehhez képest minden válaszadó valaki pártjára áll. Holott a megélhetés és az életkezdés ma nagy pénzekkel sem kis dolog. Kis pénzekkel meg kábé lehetetlen. A kérdező srácnak az a lehetősége, hogy leérettségizik, nyilván valami munka mellett. Aztán elmegy lehetőleg államilag finanszírozott egyetemre levelezőre, és diákhitellel+egyetem mellett dolgozva tud kirepülni a családból. Anyudat nem lehetne, hogy apud készítse fel, hogy kapj egy kis haladékot a családtól, hogy a kis pénzedből legyen önálló életed? Aki meg a márkás ételeket sajnálja ettől a szegény fiútól, az egy legalja. Nálunk a "márkás" ételek egy jó része is f*s, a "saját márkás" szemeteket kutyákkal kellene feletetni -gondolom én-. Lehet, hogy a kérdező izmot épít, és ezért fontos a táplálék minősége. Ne kelljen negyven éves korunkig dolgozni már, hogy egy jót ehessünk. Ahogy a leírásból látom, egy viszonylag drága ingatlanban a nyugdíj és az odajáró felnőtt gyerekek, unokák miatt a család anyagi csapdába került. Mindenkin segíteni kéne... De ilyen kondíciókkal ez mission impossible.
2018. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
78%
Itt mindenki dolgozott már 10 évesen érdekes,a gyerek az meg fizesse vissza a pelust is mert örüljön h enni kapott csecsemőként. Csoda h nem akar a mai generácio saját családot, van elég nyűge az adosság törlsztéssel. Aztán az ilynek tátognak mikor 1000 kmrol pápát int az ados,és nem h a fekáliát nem törli ki aloluk de rájuk se néz többet..
2018. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
4%
13: Kb. 30 évesen valaki (két valaki) 400 ropit keres, és még a szülők havi 50-nel? Mesélj még...
2018. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
0%
*a szülők támogatják
2018. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
32%

+A kaját + rezsit fizetik ők a családiból meg a 30.000-ből. +


Egy családi ház rezsijét meg ennyi emberre kaját NEM fizetnek ki ennyi pénzből.

A CSP nem a tiéd, hanem a szüleidé, nem tőled veszik el hanem nekik jár.

Milyen az a márkás kaja? Márkás csirkehús vagy márkás tészta? Nem vágom...

Én 50 m2-es lakásnál fizetek 40-et és magamnak veszek minden tisztálkodószert, ruhát, mindent a legapróbb dologig bezárólag, a zsebkendőt is, a mosogatószert....amit el tudsz képzelni.

Majd ha elmész dolgozni akkor félreteszel.

Örülj, hogy nem 50 m"-en kell nyomorognod ugyanennyiért.


Vagyis pontosítok: nem a teljes 50 m2 az enyém, hanem annak egy kisszobája..... Szóval ezeket azért gondold át jobban.

2018. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
75%
Én két diplomával, négy idegen nyelv magas szintű ismeretével, valamint tudományos fokozattal "nyomorgok" 50 nm-es téglalakásban Újbudán (igaz, az egész az enyém).
2018. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
87%
Utolso és csodálkozunk h már a fél ország külföldön van..
2018. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
19%
Kedves honfitarsaim, kedves fiatalok! Ne a gyakorin huszárkodjtok. Bő 3 honap es választás! Tessék felelősen valasztani, és ne a gyakorin picsogni. Es akkor talan nem lesz ez a helyzet......
2018. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
26%

"Egy szülőnek az a feladata higy segítse gyermekét ameddig kell,nem csak megszülni és majd lesz vhig"


Tévedés. Ez annak a szulonek a feladata, aki fogyatékos gyermeket nevel. Az egészséges gyereket nevelő szulo feladata az, hogy az önálló életre nevelje a gyereket. Az önálló élet része az is, hogy az ember tanul, dolgozik és valamilyen módon hozzá járul az eltartasahoz, amíg önálló életet nem tud kezdeni. Persze, lehet mondani, hogy ha 17 évesen még el tudott tartani munka nélkül, akkor 18 évesen már miért nem. Mondjuk mert lehet, hogy a gyerek eltartasa olyan áldozatokkal járt, amit már egy dolgozó, pénzt kereső ember miatt nem szeretne meghozni. Nálunk anno anyám pl a saját étkezésén spórolt, hogy én még a húgom mindent megkaphassunk annak ellenére, hogy apánk nem fizetett egy fillér tartasdijat sem. Nekem evidens volt, hogy az első fizetesembol kifizettem a rezsi felét. Nem, nem az egyharmadat, mert hogy anyám, a húgom meg én az három, hanem a felét, mert ketten kerestünk.

2018. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!