Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Figyelt kérdés
Van egy ismeros csalad a kornyezetemben, ahol par honapja elhunyt a gyerekek anyukaja. Az apa a kisfiut neveli tovabb, azonban a kislannyal nem akar foglalkozni, ezert megkerte az anyosat, hogy nevelje tovabb. A nagymama nem akarja vallalni. Az edesapa azonban kijelentette, hogy nem hajlando foglalkozni a lannyal "nem ert hozza", akar jogilag is lemond rola. Mit tehet a nagymama, hogy ne haruljon ra a felelosseg?

2018. aug. 27. 09:21
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%
Szégyelje el magát, ő is, meg a gyerek apja is.
2018. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Fúj!! Csodálatos család! Nyilván akkor kiemelik a családból azt a szegény kislányt. Gyámhivatal és meginditják az eljárást.
2018. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
En sem ertek egyet... az anyuka a baratnom volt, igy igazabol nem erint a dolog, de megis..
2018. aug. 27. 09:30
 4/42 anonim ***** válasza:
95%
Te jó ég! Hát felment bennem a pumpa.Hogy képes valaki ilyenkre? Nem elég,hogy azoknak a szegény gyerekeknek meghalt az anyukájuk,az apa még belerúg a kislányba egyet.Megáll az ész.Pfffú de felb..ta az agyamat,hát nem hiszem el.A kérdésedre válaszolva,ha apa lemond a kislányról,és a családból nem vállalja senki,megy állami gondozásba.Hogy ott aztán otthon,vagy gyermekfalu,vagy nevelőszülő,nem tudom.De azért meghallgatnék egy gyámügyest,hogy ilyenkor mi van,mert ha én ülnék ott,és ezzel bejönne egy apa,én abban is kételkednék,hogy a fiát el tudja látni,ugyanis biztos,hogy pszichésen nem normális.
2018. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező,ha igazán jó barátnőd volt az anyuka,menj az apához,és anyuka nevében köszönd meg neki a kedvességét,és add át neki az év apja díjat a nevemben.Meg mást is,de az fenn akadt a trágárságszűrőn.
2018. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
98%

"a én ülnék ott,és ezzel bejönne egy apa,én abban is kételkednék,hogy a fiát el tudja látni"


Én is.


Kérdező, hány éves a lány egyébként? És miért mondja az apa, hogy nem ért hozzá? Esetleg beteg, fogyatékos, vagy ilyesmi?

2018. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, te nem tudod magadhoz venni ezt a kislányt?
2018. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%

Szegény kislány. Nem elég, hogy elveszítette az anyukáját még az apja is közli vele, hogy nem kell neki és elválasztják a testvérétől is. Sőt a nagymamához se mehet, mert nem is tudom miért. Szóval szegény úgy érzi, hogy konkrétan senkinek se kell és ez nagyon megviselheti az amúgy is zaklatott kis lelkét. Nagyon felhúztam magam, az ilyen egyszerűen nem nevezhető apának.


Sajnos ha senki nem vállalja a gyerek bekerül az állami rendszerbe. Esetleg a másik nagyszülők (ha még élnek), bármilyen rokon vagy akár barát is vállalhatná.

Egyetértek azokkal, akik aggódnak a kisfiúért is. Egyszer csak őt is megunja az apja?

2018. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehet, hogy nem a "kedves apukától" van a kislány? Akkor megérteném, hogy nem akarja nevelni.
2018. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

4 eves a kislany, makk egeszseges, okos (folyekonyan olvas). Nincs vele semmi baj, egesz egyszeruen az apa azt mondta, hogy nem tudja hogyan kell lanyt nevelni.

Nem tudom mi lenne a menete ahhoz, hogy hozzam keruljon, ennek utana fogok nezni mindenkepp.

A nagymama azt mondta, ha minden kotel szakad magahoz veszi a kislanyt, de herotja van a gyereknevelestol. Latszik, hogy ki akar bujni a felelosseg alol, arra voltam kivancsi, hogy lehetseges e.

2018. aug. 27. 09:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!