Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Figyelt kérdés
Van egy ismeros csalad a kornyezetemben, ahol par honapja elhunyt a gyerekek anyukaja. Az apa a kisfiut neveli tovabb, azonban a kislannyal nem akar foglalkozni, ezert megkerte az anyosat, hogy nevelje tovabb. A nagymama nem akarja vallalni. Az edesapa azonban kijelentette, hogy nem hajlando foglalkozni a lannyal "nem ert hozza", akar jogilag is lemond rola. Mit tehet a nagymama, hogy ne haruljon ra a felelosseg?

2018. aug. 27. 09:21
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs! Kétgyerekes apa és csak egyet tud ellátni? Alkalmatlan. Lelketlen. Nem apa. Lehet jobb lenne annak a lánynak, ha nem maradna ilyen ember mellett, mert lelkileg tönkremegy. Szégyelljék magukat, hogy két felnőtt rokon mellől intézetbe kényszerül egy kislány ilyen nagy tragédis közepén, még a testvérétől is elszakítják.
2018. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
98%

"Latszik, hogy ki akar bujni a felelosseg alol, arra voltam kivancsi, hogy lehetseges e."


Biztos lehetséges. A gyereknek se lenne jó, ha csak azért kerülne hozzá, mert köteleznék rá a nagymamát, hogy nevelje, ezért inkább nem is kötelezik, hanem állami gondozásba veszik szerintem is.


Tök jó, hogy utánanézel, hogy hozzád kerülhet-e! Egy makkegészséges 4 éves kislány... Hihetetlen, hogy csak úgy lemond róla az apja, mert lány... Az ilyen apa nem is érdemli meg őt. :( Sokan milyen boldogok lennének, ha örökbe fogadhatnák!

2018. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
91%
ettol a feregtol elvennem a fiat is.
2018. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
75%

Első körben apuka részére kellene összegyűjteni, h milyen segítséget tud igénybe venni özvegy egyedülálló szülőként a gyerekneveléshez. Nem vagyok róla meggyőződve, h nem szereti azt a kislányt, szimplán lehet, h ez egy átmeneti sokkos állapot, és beijedt, hogy hogy fog egyedül kell felnevelnie 2 kisgyereket, ami vhol érthető is. Nekem az jön le, hogy ebben a kifacsart "valóságban" ő azt hiszi, ezzel tesz jót a kislánynak, holott ezzel csak tönkretenné mindkét gyereket.


Félreértés ne essék, nem védem apukát, akiben ilyesmi egyáltalán felmerül, az totál alkalmatlan bármilyen nemű gyerek fölnevelésére, ezért is kellene neki segítség. Persze ha nem fogadja el, vagy a segítők később úgy látják, h nem működik a dolog, akkor máshol kell elhelyezni a gyerekeket, de ebben az esetben szigorúan mindkettőt, nem csak a kislányt.

2018. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
A nagymama nem kényszeríthető semmire, ahogy az apa sem, de egyik se normális, ha nem érdekli őket a gyerek sorsa.
2018. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
96%
Egyébiránt testvéreket nem fognak elválasztani, tehát ha apuka meg a nagymama nem akarjam a kislányt nevelni, akkor az a a fiúval együtt fog nevelonszulokhoz kerulni
2018. aug. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
23%

A nagymamának NEM kötelessége még egy gyereket flnevelni, csak mert az idióta fia képtelen volt gumit húzni a farkára.


Én sem vállalnám el. 56 vagyok, dolgozok még 6 évig, és nem szeretnék még 20 évig gondoskodni egy gyerekről.

Felneveltem kettőt, és a nyugdíjas éveimben nyugodtan akarok élni, nem kamaszt nevelgetni.

2018. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
95%
De gyanítom, itt is az a baj, hogy "kislány" lett, még egy FIÚT boldogan felnevelne apuka.
2018. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
18%

Latszik, hogy ki akar bujni a felelosseg alol, - te olyan hülye vagy, hogy az már féj.


A nagymamának NEM kötelessége és NINCS felelősség nevelni az unokáját.


Ő felnevelt már 1 (2-3) gyereket, a KötELESSÉGÉT megtette, akiket VÁLLALT, azokról gondoskodott, bocs, hogy nem akarja 50+ évesen újrakezdeni az egész szenvedést meg lemondást.

2018. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
17: a nagymama az anyuka edesanyja...
2018. aug. 27. 10:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!