Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Figyelt kérdés
Van egy ismeros csalad a kornyezetemben, ahol par honapja elhunyt a gyerekek anyukaja. Az apa a kisfiut neveli tovabb, azonban a kislannyal nem akar foglalkozni, ezert megkerte az anyosat, hogy nevelje tovabb. A nagymama nem akarja vallalni. Az edesapa azonban kijelentette, hogy nem hajlando foglalkozni a lannyal "nem ert hozza", akar jogilag is lemond rola. Mit tehet a nagymama, hogy ne haruljon ra a felelosseg?

2018. aug. 27. 09:21
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
79%
Ok, ebben az esetben az apa konkrétan vadidegen a kislanynak. Bírósági ítélet is van errol az elhelyezésről ?
2018. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
56%
Ha leírod nekem privátban a teljes sztorit, megköszönöm, érdekel.
2018. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy tényleg nálad lenne a legjobb helye a kislánynak, valamiért olyan érzésem van, hogy már a kérdés kiírásával is többet tettél érte mint a megmaradt családja. Qashqai aqua
2018. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
52%

"Mit tehet a nagymama, hogy ne haruljon ra a felelosseg?"


Ez alapján a mondat alapján és a fő kérdésed miatt miért van olyan érzésem, hogy te vagy az a bizonyos nagymama? Ha a barátnő szemszögéből írnál (aki elvileg te vagy), akkor miért nem úgy tetted fel a kérdést?

Bocs, de ez nekem így nem kerek.

2018. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
67%
Mégis miért kellene a kérdezőnek egy vadidegen gyereket magához vennie? Aki ezt írja, az normális? Te magadhoz vennéd az elhunyt barátnőd lányát? Nem, na látod, nem is ez a jogi útja, különben bármilyen jöttmenthez kerülhetne bármelyik gyerek. A jöttmentet nem a kérdezőre értem. Ész megáll.
2018. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
86%

Azért az elég durva, hogy a nagymama nem képes a saját unokáját megszánni se és inkább szabadulni szeretne a kötelesség alól..Az apukát sem értem.Egy 4 éves lány persze nem fiú de a saját gyereke és el nem tudom képzelni hogyha egy fiút tud nevelni a lánnyal ne bírna...az meg hogy még le is mond róla akár..

Flúgos az egész banda.

2018. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
72%

Agyrém, hogy majdnem ugyanannyi válasz szidja a nagyit, mint az apát, és van, aki még az apát sajnálgatja... A gyerekért a szüleu felelősek, akkor is, ha elváltak. Az, hogy "csak azért nem akarok törődni vele, mert eddig se törődtem" szar kifogás. Az, hogy nem tud lányt nevelni, szintén szar kifogás, az ő anyja meg férfit nem tudott nevelni belőle, akkor mi a garancia arra, hogy neki menni fog?

A nagyinak nincs semmilyen "felelőssége", ő már felnevelte a saját gyerekét. Segítenie illik az apának, de hogy teljesen átvállalja, az eltúlzott elvárás. Az senkinek nem jut eszébe, hogy ő a (talán egyetlen) gyerekét vesztette el, így fájdalmas is lehet neki megint átélni a gyereknevelést, míg a pasi csak az elvált feleségét veszítette el...

2018. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
35%

"nyugdíjas éveimben nyugodtan akarok élni, nem kamaszt nevelgetni"


4 éves. Olyan kamasz lesz, amilyennek neveled, és nagyon is jól jöhetne még a segítsége öreg korodban...

2018. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
79%

37!


Valóban, nem a nagyszülő, hanem a szülő felelőssége. De nem hallottál még olyat, higy apuka lelépett és magasról xart a gyerekre? Olvass egy kicsit itt és máris látod, hogy szinte normálisnak számít. Itt is ez történt. Apuka lelépett, a fiú kellett nekik, a lány nem. A probléma az, hogy az anya meghalt. Ilyenkor nekem evidens lenne, hogy a nagymama érez annyit a saját lánya fele, hogy nem hagyja cserben az ő gyereket, ha már az apja egy xarzsak. Ha mindkét szülő meghalt volna mennének a gyerekek az árvaházba ?

2018. aug. 28. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Vegul a nagymamahoz kerult a kislany. Az edesanyja nyomasara beleegyezett, hogy maradhasson naluk.
2018. szept. 9. 14:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!