Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Mit tehet ilyenkor a nagymama?

Figyelt kérdés
Van egy ismeros csalad a kornyezetemben, ahol par honapja elhunyt a gyerekek anyukaja. Az apa a kisfiut neveli tovabb, azonban a kislannyal nem akar foglalkozni, ezert megkerte az anyosat, hogy nevelje tovabb. A nagymama nem akarja vallalni. Az edesapa azonban kijelentette, hogy nem hajlando foglalkozni a lannyal "nem ert hozza", akar jogilag is lemond rola. Mit tehet a nagymama, hogy ne haruljon ra a felelosseg?

2018. aug. 27. 09:21
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
talán nem írtam le érthetően a dolgokat (sajnálom), de privátban nagyon szívesen leírom az egész sztorit mindenkinek, ha valakit érdekel.. itt nem szeretném, elég egyedi eset az övék és félek, hogy valaki felismerné a "szereplőket"
2018. aug. 27. 10:40
 22/42 anonim ***** válasza:
94%

17!


A nő anyja a nagymama. Aki személyes véleményem szerint pont akkora érzéketlen tuskó, mint az apuka. Meghalt a lánya és nem vallja az unokát, ha már az a tapló apa nem nem akarja. Hát mit mondjak, az apa se piskóta, de a nagymama.... Mindkettő nyugodtan szembe kópházi sajatg magát

2018. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
94%

"Egyébiránt testvéreket nem fognak elválasztani, tehát ha apuka meg a nagymama nem akarjam a kislányt nevelni, akkor az a a fiúval együtt fog nevelonszulokhoz kerulni."


Na ez az, amire a mai magyar valóságban nem vennék mérget. Szédületes, hogy milyen "szülőknél" hagyják a hatóságok a gyerekeket, ha a kisfiú minimum tessék-lássék módon el van látva és nincs közvetlen veszélyben, simán lehet, hogy hagynák apukánál.


Ami a nagymamát illeti, jogi kötelezettsége nyilván nincs, de azért az erkölcsiről lehetne vitatkozni. Ettől függetlenül nem sietnék elítélni a nagyit, mivel semmit nem tudunk róla. Fingunk sincs, hogy hány éves, milyenek az anyagi körülményei, az egészségügyi állapotáról már nem is beszélve. Az azért nagyon nem mindegy, hogy egy 50-es fitt, dolgozó asszonyról van szó, vagy egy félig rokkant 70 fölötti nénikéről, aki magát is alig tudja fenntartani...

2018. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
78%
Nem olvastam végig mind a 4 oldalnyi kommentet, de mennyi idős a nagymama (ha jól értem, az özveggyé vált férfi, az apa anyósa)? Ha idős és/vagy beteg akkor érthető, más esetben nem.
2018. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
55 éves, kitűnő egészségi állapotnak örvend, dolgozik vezető beosztásban. Neki van egy 77 éves édesanyja (magyarán a gyerekek dédmamája), ő próbálja rábeszélni a lányát, hogy vegyék magukhoz a kislányt. Ketten élnek együtt.
2018. aug. 27. 11:24
 26/42 anonim ***** válasza:
70%
Ez esetben a nagymama igencsak szégyellheti magát....
2018. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
16%
Azért az apa sincs egyszerű helyzetben. Meghalt a felesége, ott egy csöpp kislány, aki folyamatosan a nőre emlékezteti és fogalma sincs, hogyan kell bánni egy kislánnyal. Segítségre van szüksége. Napi rutin kialakítására, pszichológusra, anyagi segítségre... Meg hogy megmondja eki valaki, hogy úgy kell nevelni, mint a másik gyereket... És hogy meg tudja csinálni.
2018. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Miért, utolsó, eddig nem volt ott a kislány? 4 éves, 4 éve neveli elvileg.
2018. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Na igen ezt a részét akartam privátba, de akkor kifejtem. A kislány 1 éves korában elváltak, és úgy "osztották el" a gyerekeket, hogy az apánál a fiú, anyánál a lány. Hétvégén a fiú az anyjával és a testvérével volt, de az apa sose vitte el magával a kislányt, csak néha beszélgettek amikor ment a kisfiúért. Elég jó barátnőm volt, és tudom, hogy hozott rossz döntéseket, de a gyerekeit nagyon szerette. Rossz látni, hogy mi lesz velük, abban bízok, hogy a dédmama meggyőzni a barátnőm anyját..
2018. aug. 27. 11:38
 30/42 anonim ***** válasza:
60%
Ebben az esetben visszavonom, amit eddig írtam, mind apukával, mind a nagymamával kapcsolatban, szívtelen, felelőtlen mindkettő. Sajnos nem vagyok róla meggyőződve, hogy a kislány jó helyen lenne a nagyinál. Mégis mit változtatna, ha a dédi rábeszélné? A gyerek nem hülye, mindig érezné, h a nagymama nem szereti, ráadásul ha a dédi meghal, totál egyedül maradna ebben a szeretetlen környezetben. Lehet jobb lenne neki egy idegen, de szerető család, 4 évesen erre még jó esélye van.
2018. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!