Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek jogos ez?

Szerintetek jogos ez?

Figyelt kérdés
Párom nagyszüleinek elromlott a tévéje és telefonáltak, hogy lenne-e egy tv-nk kölcsönbe, amég az övék szerelőnél van. Egy hétre kb. Nekem van egy, ami még nincs használatban, mert még nem kötöttük be, de nem szeretném oda adni, mert nem értem az egészet. 1 órát képesek lennének utazni + még 1x ennyit vissza, azért hogy nehogy 1 hétig tv nélkül legyenek... Mondtam a páromnak, hogy van egy régebbi dobozos kocka tévénk, ha ennyire kell, vigyék azt. De olyan nem nekik, csak lapos. Most a párom megharagudott rám, hogy szívtelen vagyok, mert ha nekem lenne ilyen gondom, ők adnának... Na most nem hiszem, hogy egy hétig nem lehet kibírni tv nélkül... Vagy én látom rosszul? Ti mit tennétek?

2018. nov. 27. 16:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjuk már. Ez színtiszta pofátlanság. Az én nagyszüleim soha nem lejmolnák a vadonatúj tévémet, mert alapból nem süllyednének ilyen mélyre, hogy 1 hétre tv-t kérjenek kölcsön, mert anélkül nem tudnak életben maradni. És ha lenne is ilyen kérésük, könnyes szemmel hálálkodva fogadnák el a régi ócska doboztévét, cserébe halálra tömnének süteménnyel, eszükbe nem jutna, hogy ja nekik az nem jó, ők a vadonatúj plazmatévét kérik...

Nevetséges.

+ Akinek van energiája 2 órát utazni egy TV-ért, az bőven tudna mást is csinálni, nem csak a barátokköztöt bámulni. Az más kérdés, hogy nem akar...

2018. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Elég megosztóak a válaszok. Az a helyzet, hogy a nagyszülőkkel nincsen semmi gond, jól kijövünk, sokszor megyünk hozzájuk. Csak néhány dologban ilyenek, ha nekik már plazma tv-jük van, akkor már egy hétre se állnának vissza egy 'rosszabbra'... Ebből a helyzetből sehogy se jövök már ki jól, én leszek a szívtelen önző ha nem adom oda... Mindenki szemében. Nem sajnálom tőlük, de nagy a rokonság, van két gyerekük, nem értem miért minket kérdeztek meg... Nemrég kaptam ezt a tévét az anyukámtól, páromnak el se kellett volna mondania, hogy van, simán lerendezhettük volna azzal, hogy sajnáljuk de nincs. De én már sajnos a tények elé voltam állítva.
2018. nov. 27. 20:03
 23/31 anonim ***** válasza:
80%
De én már sajnos a tények elé voltam állítva. Szép én a páromnak nem mondanám el mim van ha ilyen és eltünnék időbe most plazma tévé bármit kapsz adja is majd tovább? Áll a sarkadra inkább szivtelen legyél mint kihasználhato..
2018. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%
Biztos nem adnám oda. Vigyék a régit.
2018. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, TE a pároddal élsz. Nem pedig kommunában a tágabb családjával.Most már akárhogy lesz ez a TV ügy, de a jövőre nézve meg kellene beszélni a pároddal.
2018. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%

Olvasva az utolso kommented.

Nem akkor nem adnam oda. Es megmondanam ne haragudjatok ez anyukam ajandeka nekem. Es most terveztem beuzemelni, nalam van a garanciapapir, a felelosseg, ha nem jo akkor visszavinni. Remelem megertitek. A regi tevet nyugidtan vgyetek egy het nem olyan sok ido, utana majd ujra lesz nektek is szuper tevetek.


Es basszus azonnal uzemeld be a teved!

En egy frissen kapott ajandekot nem adnek oda masnak. Es nem azert, mert irigy vagyok, hanem mert anyam ne gondolja mar azt vagy akarki is az ajandeozo, hogy en nem vagyok kepes uzembe helyezni a tole kapott draga ajandekot, de meg oda is adom masnak molcsonbe? Mintha nem becsulnem meg az ajandekat. Anyud helyebe ha ezt az egeszet megtudnam sose kapnal tobbet ilyen nagysagrendu ajandekot tolem. Az en felfgasom szerint akkor ez azt jelentene nem erdekel az ajandekom es meg azzal is alazol, hogy mas hasznalja eloszor...

2018. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
89%
Én a kapcsolaton is elgondolkoznék ha a pasim simán tovább adja az ajándékom amit én kaptam az Édesanyámtól a megkérdezésem nélkül,sőt tények elé állit h a tévé megy mamájáékhoz, mintna az ővé lenne megszolalna a vészcsengő és páros lábbal rugnám ki,és még házasok se vagytok,mi lesz a fizudat is majd ő kezeli te meg 300 forintos samponért kuncsorogsz majd neki itt a kapcsolattal van a legnagyobb gond nem mamiék tévé miziriájával...
2018. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért szeretné a lapos tv-t,mert azt egyedül haza tudja vinni. A hagyományos nehéz,nemrég emelgettem csak portörlés miatt. Hát mégha utazni kell vele....... Vidd el neki te a régit biztosan örülni fognak.
2018. nov. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha odaadod jó eséllyel sosem kapod vissza. Vigyék a régi tévét. Ha nem kell akkor meg nem néznek tévét egy hétig. Túl fogják élni. Egyébként nem te jössz ki ebből szarul, szerintem alapból pofátlanok voltak a nagyszülők, mikor közölték, hogy nekik a régi tévé nem kell de az új az kéne. A párod meg egy idióta, ha úgy gondolja, hogy a te cuccodat majd ő csak úgy odaígéri valakinek. Hát tudod mikor... Egyszer próbálná meg, szerintem nem maradna sokáig a párom. Ha annyira akar nekik segíteni vegyen egy tévét a saját pénzéből és adja oda nekik ajándékba. Ne más f..ával verje a csalánt. Egyébként ha odaadod az új tévét, később mást is fognak kérni, mert rájönnek, hogy van egy palimadár akit le lehet húzni ilyenekkel. Vannak bizonyos határok, amiket időben meg kell húzni szerintem. 30/N
2018. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem adnám oda. Vigyék a régit. Ha nem kell, nem kell, én aztán nem fogok sírni, ha nem viszik el. Ha annyira nagyon fontos tévézni, akkor jó lesz az is arra az 1 nagyon komoly hétre.
2018. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!