Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek jogos ez?

Szerintetek jogos ez?

Figyelt kérdés
Párom nagyszüleinek elromlott a tévéje és telefonáltak, hogy lenne-e egy tv-nk kölcsönbe, amég az övék szerelőnél van. Egy hétre kb. Nekem van egy, ami még nincs használatban, mert még nem kötöttük be, de nem szeretném oda adni, mert nem értem az egészet. 1 órát képesek lennének utazni + még 1x ennyit vissza, azért hogy nehogy 1 hétig tv nélkül legyenek... Mondtam a páromnak, hogy van egy régebbi dobozos kocka tévénk, ha ennyire kell, vigyék azt. De olyan nem nekik, csak lapos. Most a párom megharagudott rám, hogy szívtelen vagyok, mert ha nekem lenne ilyen gondom, ők adnának... Na most nem hiszem, hogy egy hétig nem lehet kibírni tv nélkül... Vagy én látom rosszul? Ti mit tennétek?

2018. nov. 27. 16:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

" telefonáltak, hogy lenne-e egy tv-nk kölcsönbe, amég az övék szerelőnél van."


Van egy tv-d kölcsönbe, fel is ajánlottátok. Az nem kellett nekik. Innentől kezdve nincs miről beszélni. Nehog ymár ők mondják meg, hogy Te mit adjál kölcsönbe...eljönnek érte...na, persze, de majd vissza már biztos nem lesz olyan sürgős, én meg biztosan olyan cuccot nem adnék oda senkinek, ami nekem még kellhet. Nem egyszer jártam úgy, hogy még nekem kellett a saját cuccom után futkosni, mert visszaadni már macerás volt, hát kösz, nem. Ha nagyon nézni akarják a tv-t, akkor jó lenne a nagy tv is, az Neked se hiányozna később se. Ha nem kell, akkor majd nézik egymást esténként. A pasid meg a saját cuccaival rendelkezzen, adjátok oda az ő tv-jét akkor! Kár azzal példálózni, hogy fordított esetben mi lenne...a hídon akkor kell átkelni, amikor odaérsz, nem teórikáta gyártani előre, amikor még oda se értél..

2018. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
19%
"Nyuggerek"? Kíváncsi lennék, ha a saját nagyszüleid kérnének kölcsön tv-t, akkor is így nyilatkoznál-e. Nem tudjuk miért nem jó nekik a másik tv, nem feltétlen válogatnak, de lehet, hogy mégis. Mondjuk normálisan meg kellene beszélni az idősekkel, nem pedig feltenni egy kérdést, hogy mindenki lehordja őket, úgy, hogy nem ismerjük a hátteret.
2018. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
95%

"Nincs azzal baj ha a kérdező önző, csak majd segítséget se várjon ha neki kell."


Ez akkora butaság. Nem fog ő segítséget várni, és tudod, miért? Mert az olyan marha nagyon "összesegítő" családokban általában az van, hogy mindig ugyanazok vannak a kapó oldalon, és mindig ugyanazok az adó oldalon. Mindig egyoldalú ez (és ezért nem is működik, mert aki normális, nem tűri, hogy tartósan kihasználják a rokonai, a szent rokonság nevében.)

2018. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan utolso és aztán jon a cirkusz h évekig mindent adtunk ingyen vissza meg kb majd orabérben segitenek..
2018. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
72%

"Mondjuk normálisan meg kellene beszélni az idősekkel, nem pedig feltenni egy kérdést, hogy mindenki lehordja őket, úgy, hogy nem ismerjük a hátteret."


Oké, nem ismerjük a hátteret. Csak itt a 90% úgy beszél, mintha alanyi jogon járna az említett nagyszülőknek ez. (Hozzátenném, még nem is a felesége a kérdező a nagyszülők unokájának.) Már nem, mintha engem zavarna, csak komoly érv szokott lenni itt a gyakorin, hogy "még csak nem is a felesége vagy, a senkije". Ezért írtam. Amikor adni kell, akkor ugye teljes jogú családtag?

2018. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
82%
Amint odaadod a tv-t meglasd, kiderul a masikat nem lehet megjavitani vagy sokba fog kerulni es megtartjak a tiedet.
2018. nov. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
Aki arra hivatkozik hogy nem lehet csatlakoztatni bármit vannak átalakítók. Az újat én sem adnám oda.
2018. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%

"Nincs azzal baj ha a kérdező önző, csak majd segítséget se várjon ha neki kell"


Nyilván pont a párja nagyszüleitől akar majd segítséget kérni, nem? A családban senki más nicns, aki tudna nekik segíteni nem? Csak és kizárólag a barátnő segíthet... reális...Egyébként mióta önzőség,hogy valaki a cuccai közül azt adná kölcsön, amelyik nem fájna neki, ha nem kapná vissza, vagy éppen valami baja lenne? De miért köteles bárki kölcsönadni egy értékes műszaki cikket 1 óra utazásnyira?

2018. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
Ingyen lapos tévé kell,egy hét,ugyan, sose kapja vissza a kérdező ez olyan magyaros potya,aki hagyja h az ő pénzét más költse a holmiját más használja az buta nem őnző igenis őnzőnek kell lennünk nem palimadaraknak..
2018. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
79%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Tesék itt is a hölgy a párja szülei sieltetésére keres dolgozik.. Szánalmas..

2018. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!