Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/275 anonim ***** válasza:
35%
Ígyis úgyis legyilkolják azokat az állatokat csak éppen más ember táljába kerülnek. Ezzel csak magadnak ártasz hogy nem eszel húst!
2019. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/275 anonim ***** válasza:
44%
Kerdezo! Amint latod, a valaszirok tobbsege nem azert megy ez az eskuvore, hogy reszt vegyenek az ifju par nagy napjan es, hogy veluk oruljenek, hanem azert, hogy zabaljanak. Szerintem a szertartas alatt is a kajan kattog az agyuk. Orulj, hogy az ilyenek otthon maradnak. Igy legalabb biztos lehetsz benne, hogy aki ott lesz, az nem a kaja miatt ment el :))
2019. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/275 anonim ***** válasza:
58%
Jezusom :D szoval akkor ennyi erovel ha en vegakent elmegyek egy eskuvore, ahol hus lesz..akkor legyek felhaborodva, amiert ram akarjak eroszakolni a hust? Hogy marpedig az a jo??? Sok ember van itt alacsony IQ-val latom..
2019. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/275 anonim ***** válasza:
57%
Ez a szituáció csak ezt a pár vendéget minősíti és a beszűkült gondolkodásukat. Ha emiatt nem jönnek el akkor nem vagytok nekik elég fontosak... Engem nem érdekelne a menü (nem vagyok vega, vegan stb. ), amúgyis nekem a lényeg a süti. :D
2019. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/275 anonim ***** válasza:
55%

Akik emiatt nem mennének el azok minden nap minden áldott étkezéskor esznek húst???? Kizárt

Akkor egyetek kolbászt szalonnát reggelire ebédre meg pörit az esküvőn csak lecsúszna valami

Ti tényleg mindig csak húst esztek?

És ez nem egy nap. KB 12 óra


Egy hús evő

2019. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/275 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem tök jó, hogy ennyien lemondták, így legalább ki lehet szűrni a hisztisebb és rossz fej ismerősöket, rokonokat, és csak az lesz ott, aki őszintén kíváncsi rátok.


Egyébként nem vagyok vegán, sőt, nem is tartom egészségesnek ezt az étrendet, de eszembe sem jutna ezen hisztizni, inkább örülnék, hogy kipróbálhatok új kajákat. Jó kis menüt raktatok össze. (De esküvőre amúgy sem a kaja miatt megyünk, az csak plusz.)

2019. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/275 anonim ***** válasza:
56%

57 nem érted,túl van lihegve ez. Azért, hogy

1.) a kedvenc mentett röfit, aki majd ultizni tőlük jár a nyugdíjas-klubba,tálon lássa a kérdező és hogy

2.) mindenféle agyament faramuci dolgot tálaljon a 100 embernek - a kettő között is lehetne megoldás


-pl hogy hús nincs, de nem állat-ölő dolgok vannak a sok étel közt

"a töltött káposztában hüvelyes" -majd elgázosítjátok a termet, de sebaj.

2019. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/275 anonim ***** válasza:
74%

Én egyszer voltam vegán esküvőn. A fiatal pár hasonlóképpen mint te gondolkodtak. De ők nemcsak vegán ételekkel várták a vendégeket. Volt hús, tojás minden. Még csak nem is a házukban főzték, hanem úgy rendelték a húsos kajákat. Én akkor megkostoltam a hüvelyes töltött káposztát. 3 napig úgy fingottam mintha kötelező lett volna. Annyira felfújt, házot csinált a sok zöldség, főleg a hüvelyresek, hogy elég kínos volt fogászati asszisztensként a beteg mellett finganom, mert visszatartani sem tudtam.

Akkor megfogadtam, többé nem eszek hüvelyes ételeket. Án így személy szerint ha nem tditelnél meg mint vendéget azzal, hogy gondolsz a nem vegán vendégek étkezésére is, nem mennék el. Elmennék az önkormányzati, ha van a templomi esküvőre, utána a fogadásra már nem.

2019. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/275 anonim ***** válasza:
65%

Az emberek 90 %-a soha nem evett vegán kaját, finomat aztán meg végképp nem, mert azt azért tudni kell ízletesen elkészíteni is.


Egyszerűen képtelenek elvonatkoztatni attól, hogy másfajta kaját is megkóstoljanak, netalán elfogadjanak, mint a hagyományos magyar lakodalmi ételek.

Szóval szerintem azt sem tudják, mire mondanak nemet, csak annyit értenek belőle, hogy nem lesz benne hús. A vegán meg számukra szitokszó. Az emberek többsége úgy utasít el dolgokat, hogy életében ki sem próbálta, mert kívül esik a komfortzónáján, pedig ha megtenné, rájönne, hogy ezek a ételek nagyon is finomak és laktatóak.


A másság elfogadása nálunk minden szinten még gyerekcipőben jár. Szerintem fogadd el, hogy nem jönnek és ne csinálj belőle gondot.

2019. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/275 A kérdező kommentje:

Egyik kommentben az a baj, hogy nincs hüvelyes, másikban, hogy van.

Én itt befejeztem, nem nézem tovább a válaszokat, az eddigieket köszönöm, sokat segített!

Sziasztok.

2019. aug. 10. 11:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!