Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Utalom a sogornomet?

Utalom a sogornomet?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne kikuszobolni, hogy tobbet ne lassam a sogornomet?

Ó beletette a pi***ajat a joba, amivel nincs is baj. Haz, auto, 1 fiu, 1 lany stb.

Mi nemetorszagban elunk es ugye, amikor hazalatogatunk naluk alszunk.

Na ott aztan kapom a kedves keresztkerdeseket.


- Ti miert alberletben eltek, engem tokre nyugtalanitana ha nem lenne biztos otthonom.

(Azert bmeg, mert nekem aposomek nem tettek a seggem ala semmit)


Meg nekunk 2 lanyunk van, ok most tudtak meg, ujra fiugyerekuk lesz

Sogornom igy akarta, hogy 1 fiu, 1 lany, 1 fiu. Es akkor megy a nagy sajnalkozasa, hogy hat igen, en nem tudom milyen nagycsalados, fius anyukanak lenni.


Na meg persze a sorozatos panaszkodasa,,hogy neki mennyire nincs segitsege. O tudja milyen egyedul a gyerekekkel. Holott korbeugralja az egesz csalad, a kolykok allandoan nagyszuloknel.

Utalom ot, komolyan!

De persze parom nem szeretne rosszban lenni vele, mert a testvere. De en tobbet egy percet nem toltok naluk.


2021. máj. 13. 10:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
53%
Fu, de nehéz lehetett kiokoskodni egy megoldást. Komolyan, minden elismerésem. 🥳🎉
2021. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
62%

Nem írtad, kérdező, mikor mentetek ki Németországba? Lehet, hogy a sógornőd azért kapott anyagi segítséget, mert itt maradt és támasza lesz/lehet a szülőknek öreg korukra.

Fiút szerettél volna és 2 lányod lett. Talán szégyelled őket vagy kevesebbre tartod? A legtöbb anya elképzel valamit, aztán a szülés után azonnal boldog, mert pont ilyent várt, ilyen neműt, ilyen kinézetűt, el se tudja gondolni, hogy másmilyen lehetne.

Úgy látom, te nem engedted el az elképzelésedet- Utálod, hogy neki sikerült, ami neked nem? Nőj fel végre, mert nagyon gyerekes vagy!

2021. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
87%
Németországban is lehetnél sikeres, tanulj, végezz el egy kurzust, ott a tanulásért havonta kapsz x összeget! Vállalj plusz munkát, és neked is lesz autód, sőt, az ottani fizetésből elég extrás kocsit is vehetsz. Házatok is, vagy lakásotok is lehet Németországban.
2021. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
74%

Én megértem a kérdezőt. Alapjáraton nem szólja le sógornőt csak itt önti ki a lelkét, de ott udvarias. Na már most a sógornő olyasmivel vág fel amit nem ő keresett meg hanem a férj, ezzel is csak az a gond, hogy közben meg leszólja másik életmódját úgy hogy ő a saját jobb életmódjaért csak annyit tett hogy jó helyen tette szét a lábát. Tehát ebben csak az a sértő, hogy leszólja másik életét, ami alap járaton is bunkóság.

Aztán ha tudom hogy a másik fiút akar nem dicsekszem még ilyen álságosan sem azzal hogy nekem bezzeg van fiú gyerekem. Nem is szégyellném hogy sikerült de az is taplosag amit sógornő csinál.

Végül ha ajándékot kapok, még ha vacak is nem szólom le a másikat, hogy nem tud ajándékot választani, azt végképp nem mondom hogy úgyis elajandekozom, mert vacak. Ez is piszok proli dolog...

Kérdező a te helyedben először ezeket szóvá tenném hogy ez és ez rosszul esik, ezért és ezért és a következő alkalommal ha újból megteszi akkor már lesz jogod azt mondani, hogy többet nem mész át.


Megjegyzem én sógornőm és sógorom is úgy szólt be, hogy ne tűnjön fel feltétlenül pl. Lefotózott és közölte nem vagyon valami fotogén, közösen vettünk ajándékot aposnak, de ők előbb adták oda mintha csak ők vették volna, felemelt sógorom és nevetve mondta "nehezebb vagy netán híztál?" és így tovább vagy nem jött össze a gyerek mire sógornő" bezzeg nekünk 2 hét alatt sikerült".

Nehogy már legalább az ember itt ne utálhassa a sógorát stb. vadidegenek előtt,bár én elküldtem a francba teszi a szépet ezek után a fene😉

2021. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
52%
Te miért irigykedsz a sógornődre? Bevállalt egy harmadik gyereket, ott van a szülei körül, sőt, ha hazajöttök, szállást/kaját ad, amíg ott vagytok, zokszó nélkül. És még elvárnád, hogy csokit is vegyen a gyerekeidnek?
2021. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, azt írod, hogy az apósodék nem tettek alád semmit.

HOL vannak a te szüleid???

2021. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
68%
Nem azért utolsó de van egy gond ezzel: ők a sógornő sose látogatnak ( ergo mikor vinne cserébe ő ajándékot) és amikor átmegy a kérdező is minden ok nélkül visz ajándékot ( hisz nincs semmi ünnep amikor megy, legalábbis ahányszor átmennek annyi ünnep nincs ha szülinapot is nézzük) igazán egy csokit vehetne a sógornő ,az alatt a pár év alatt ez egyszer sem sikerült? Taplo a csaj mert leszólja, de ő sosem ad, beszól az életmódra holott ez akkor sem ildomos ha jogosan teszi és cserébe a kérdező sose szólja le, akkor itt miért ne írhatná ki magából? Kérdező nem irigy csak az fáj neki, hogy muszáj a sógornőnek minden alkalommal belekötnie abba hogy él, mit ad ajándékba ( ahelyett hogy csak szimplán megköszönné) és engem is irritálna hacsak ezért mennék át, úgy hogy közben egyszer sem szólnék vissza.
2021. máj. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
70%

Eszem megáll, hogy ez a hozzáállás a sógornő részéről mások számára normális... Ajándékot nem szólunk le, nem közöljük hogy úgyis tovább adjuk. Nem szóljuk le a másik életmódját akkor sem ha igazam van, szerintem ez alap illem és komolyan ki olyan hogy az évek alatt még 1 darab csokit sem ad a gyerekeknek?

Ezek szerint itt minden válaszoló szerint az ilyen bunkó viselkedés normális, ez szomorú. Megjegyzem mindezt úgy hogy a kérdező EGYSZER SEM vágott vissza, semmilyen formában...

2021. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
35%
Saját bajodat vetíted ki rá, utálj légyszi mindenkit akinek fia lett… ne menj oda, probléma megoldva. Ingyen szálloda és még egy szót se szóljon hozzád mert az uradnak nem sikerült fiút rakni beléd eszem megáll
2021. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
44%
Tehát azért mert ott alszik pár napot a sógornő úgy alázhatja a kérdezőt ahogy akarja,mindezt úgy hogy kérdező sosem vágott vissza csak mosolyog? Egy alap vendéglátásért szerintem nem jár ki a sógornőnek a bunkó viselkedés.
2021. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!