Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Figyelt kérdés
Nemrég nagy családi összejövetel volt nálunk, sógorokkal meg sógornőkkel. Egyik sógornő, akit örökbefogadtak mesélte, hogy nemrég megtalálta a szülőanyját. Régóta kereste, és bár szereti a szüleit, akik felnevelték, valamiért bízott benne, hogy némi kapcsolat kialakulhat az eredeti családjával is. Szerintem eleve nem volt jó ötlet az egész, de nyilván nem szóltunk bele, meg azt még megértem, ha valaki válaszokra kíváncsi, esetleg genetikai háttérről érdeklődik, de szerintem ő valami többe is beleélhette magát. Na mindegy, a szülőanyja úgy hajtotta el a francba, ahogy én a legutolsó alkoholistával sem beszélnék, eltiltva mindenki mástól is a családban. Hallani sem akar a sógornőmről se most, se később. Szegény nő tartja magát, de érezhetően nem erre számított, pedig mesélték más adoptáltak is neki, hogy ők is jártak már így. Ennél a pontnál kicsúszott belőlem, hogy ne haragudjon, de most őszintén, nem véletlen nem vállalták már eleve, mi másra számított, miért csodálkozik a reakció láttán? Férjem is így gondolja, sógornőm erre már nem reagált, biztos elgondolkodott rajta. Van a családban, aki szerint azonban érzéketlenek voltunk és lehetnénk empatikusabbak. Úgy gondolom azonban, hogy empatikus ember vagyok, szeretem a sógornőmet és jót akarok neki, pont ezért sem akartam, hogy házhoz menjen a pofonért, mert ez a reakció szerintem valahol borítékolható volt.

2021. máj. 29. 21:24
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez vigasztal, én is egyetértek veled és én is mondtam volna neki, hogy talán túl messzire ment, ami a családkutatást illeti...
2021. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%
Hiába van igazad, csendben kellett volna maradnod. EQ negatív.
2021. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 Katona Dius ***** válasza:
92%
Amit mondtál, azzal teljesen egyetértek. Bár lehet kicsit finomabban fogalmaztam volna.
2021. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Aha... Szóval EQ negatív az, aki reálisan látja a szitut és figyelmeztetné a másikat a garantált pofára eséstől. Na olyan barátot nem szeretnék én meg, aki nem szól, csendben van, és hagyja, hogy magam rohanjak tátott szájjal abba a bizonyos erdőbe.
2021. máj. 29. 21:37
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a stílussal lehetett baj. Igazi empatikus ember el tudja ezt úgy mondani, hogy senki nem érzi sértőnek.
2021. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom hogy nem volt igazad , lehet te előre tudtad/gondoltad hogy ez lesz..DE .... ő reménykedett hogy mégsem,remélte hogy ennyi év után talán valami változott, én is reménykedtem volna sőt te is az ő helyében hidd el...
2021. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Meglehet, igazából nem akartam megsérteni. Egyszerűen tényleg érthetetlen volt számomra az egész, hogy mi másra számított? Miért gondolt eleve többet?
2021. máj. 29. 21:40
 8/57 A kérdező kommentje:
Meglehet, hogy reménykedett szegény. Rólam egyszer valaki lemond, az lemondott végleg, én onnantól nem reménykednék semmiben, meg minek is, ha nem vagyok egyedül nélküle? Lehet, hogy másképp kellett volna mondani, de épp annyira el voltam képedve.
2021. máj. 29. 21:42
 9/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak a stílussal volt a gond. Ha így mondtad neki ahogy leírtad, akkor biztos rosszul esett neki. Én is ugyanígy gondolom, hogy nem véletlenül mond le a szülőanya a gyermekéről, és lehet nem örül neki ha a gyerek felkeresi akár 30-40 év múlva. Mit tudna mondani neki? Erre nincs megmagyarázható kifogás. Csak finomabban kellett volna fogalmazni erről a dologról, szegényt is meg lehet érteni, hogy kíváncsi lett volna a vér szerinti anyjára, családjára. Sajnálom szegényt :(
2021. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
95%
Eleve ha engem nagy családi összejövetelen így beégetnek... Gondolj bele, milyen rossz lehet az, hogy nem akartak téged. Ilyenkor az ember nem gondolkodik racionálisan. Talán félrehívhattad volna, hogy kettesben beszéljetek, biztosítsd, hogy mellette állsz, de készítsd fel a legrosszabbra. Ez lett volna az empatikus megközelítés.
2021. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!