Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Figyelt kérdés
Nemrég nagy családi összejövetel volt nálunk, sógorokkal meg sógornőkkel. Egyik sógornő, akit örökbefogadtak mesélte, hogy nemrég megtalálta a szülőanyját. Régóta kereste, és bár szereti a szüleit, akik felnevelték, valamiért bízott benne, hogy némi kapcsolat kialakulhat az eredeti családjával is. Szerintem eleve nem volt jó ötlet az egész, de nyilván nem szóltunk bele, meg azt még megértem, ha valaki válaszokra kíváncsi, esetleg genetikai háttérről érdeklődik, de szerintem ő valami többe is beleélhette magát. Na mindegy, a szülőanyja úgy hajtotta el a francba, ahogy én a legutolsó alkoholistával sem beszélnék, eltiltva mindenki mástól is a családban. Hallani sem akar a sógornőmről se most, se később. Szegény nő tartja magát, de érezhetően nem erre számított, pedig mesélték más adoptáltak is neki, hogy ők is jártak már így. Ennél a pontnál kicsúszott belőlem, hogy ne haragudjon, de most őszintén, nem véletlen nem vállalták már eleve, mi másra számított, miért csodálkozik a reakció láttán? Férjem is így gondolja, sógornőm erre már nem reagált, biztos elgondolkodott rajta. Van a családban, aki szerint azonban érzéketlenek voltunk és lehetnénk empatikusabbak. Úgy gondolom azonban, hogy empatikus ember vagyok, szeretem a sógornőmet és jót akarok neki, pont ezért sem akartam, hogy házhoz menjen a pofonért, mert ez a reakció szerintem valahol borítékolható volt.

2021. máj. 29. 21:24
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Bár részben igazad van, de azért szerintem is érzéketlenség volt ezt így megmondani neki. Nyilván utólag már ő is tudja, hogy nem kellett volna és biztos elég rosszul érzi magát miatta, nem kell ilyenkor még az orra alá is dörgölni, hogy az ő hibája, minek kereste fel. Amúgy igen, tényleg nem volt túl sok esély, hogy jól süljön el, de biztos reménykedett, hogy hátha nála pont jó lesz és azért vállalta be. Elhiszem, hogy te csak jót akartál, de utólag már csak bántó számára, ha közlöd vele, hogy mégis mire számított. Ezzel nem segítesz. Talán ha időben figyelmeztetted volna, hogy készüljön fel, hogy valószínűleg ez lesz, annak lett volna értelme, de ezzel most csak sót szórtál a sebére.
2021. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
94%

"Meglehet, hogy reménykedett szegény. Rólam egyszer valaki lemond, az lemondott végleg, én onnantól nem reménykednék semmiben, meg minek is, ha nem vagyok egyedül nélküle?"

Látod Kérdező, itt kezdődik a baj. Te beleszóltál egy olyan dologba, amiről fogalmad sincs. Ha normálisan átgondoljuk a dolgot, akkor ha igazad van, ha nem, nem állt jogodban ebbe beleszólni, mert te nem lettél örökbe fogadva, így ez most olyan helyzet, mintha egy utcaseprő mondaná meg egy szívsebésznek, hogy hogyan is kellene szerinte végrehajtani azt a műtétet.

2021. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
98%

"Rólam egyszer valaki lemond, az lemondott végleg"


Figyelj, egyetértek, de könnyen mondom, mert rólam nem mondott még le senki. Az anyukám nagyon szeret, és ez adta meg nekem az érzelmi biztonságot ahhoz, hogy azt mondjam, ha valaki lemond rólam, az mehet isten hírével. De ha nem lett volna, aki szeret? Ha nincs meg az az alap, mély biztonságérzet, amit anya ad, hogy engem akartak, és azért hoztak a világra? Máshogy látnék mindent. Ez megint csak empátia kérdése. Hogy nem abból indulok ki, hogy a saját helyzetemből mit csinálnék.

2021. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem a találkozás előtt figyelmeztetted, lassan adagolva neki a tényt? Például:"Lehet, hogy nem lesz kíváncsi rád." v "Lehet, hogy nem lesz túl közlékeny." "Lehet csalódni fogsz de legalább le tudod majd zárni magadban." Utólag már minek okoskodsz bele a dolgába, főleg ilyen hangnemben. Nem elég, hogy gyerekkorában eldobták, később is elutasította az anyja nem túl szépen, még dobsz rá egy lapáttal. Csak gratulálni tudok.
2021. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
#12 Hol volt itt beleszólás? Ő maga mesélte el nekünk, hogy mekkora megaláztatás érte. Nyilván nem azért mesélte el, hogy mi erre kukaként üljünk zéró reakcióval... Persze megvigasztaltuk, és elítéltük a szülőanyja ocsmány viselkedését, mert még az alapjáraton járó tiszteletet sem adta meg az embertársának, mivel el lehet küldeni valakit szépen is. Az őszinte értetlenkedő csodálkozás tört ki egyedül belőlem. Hol volt itt beleszólás bármibe is? Az egész család előtt mesélte el.
2021. máj. 29. 21:53
 16/57 anonim ***** válasza:
92%
utólag mit okoskodsz?
2021. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
95%

Utólag vágtad hozzá a véleményedet, ráadásul a család előtt, nem előre szóltál finoman.

Tényleg nem érzed a különbséget? EQ negatív vagy, minden hozzászólásodból látszik.

2021. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Más adoptáltakkal beszélt, azok szép számban figyelmeztették, hogy készüljön erre...
2021. máj. 29. 21:54
 19/57 anonim ***** válasza:
94%

"Aha... Szóval EQ negatív az, aki reálisan látja a szitut és figyelmeztetné a másikat a garantált pofára eséstől."


Igen, EQ szempontjából nem reálisnak és objektívnek kell lenni.


Kérdező, igazad van, írod is, hogy sokan figyelmeztették is. Tehát a sógornőd vagy tisztában volt ezzel, vagy eleve nem érdekelte.


A sógornőd most csalódott, ráadásul eléggé megbántottnak érzi magát a biológiai anyja szavai miatt. Kva nehéz lehet, én sem vagy adoptált, nem is magas az EQ-m, így elképzelni sem tudom, de próbálkozni szabad.


A probléma azzal van, hogy nem ilyen közegben és nem így kell ezt közölni. Hanem ha kettesben vagytok, finoman felhozni, hogy "Nézd XY, nem tudom pontosan hogy vagy vele, de én nem látok rá esélyt, hogy változni fog a kapcsolatotok. Ne légy emiatt ennyire csalódott, mégiscsak nagy esély volt rá, hogyha akkor nem kellettél neki, most sem fog örülni neked. Kevés az olyan, amikor jól alakul az ilyen kapcsolat..."


Más a szitu, de hátha ezt jobban át tudod élni:


A párod megcsalt, emiatt szakítasz vele. De az exed addig addig fűz, annyira teper, hogy mégis megbocsájtasz neki, aztán 2 hónap múlva megint mással találod az ágyban. Átejtve, megsértve, megalázva érzed magad. Szakítotok. Elmész egy családi ebédre, ahol a sógornőd a letörtségedre csak annyit tud reagálni "Mégis mit vártál? Nyilvánvaló, hogy aki egyszer megcsalt, az máskor is megteszi!"

Neked hogy esne? Nem úgy éreznéd, hogy még valaki beléd rúgott?

2021. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%

Az, amikor előre figyelmezteted, hogy valószínűleg pofára esés lesz, ezért ne reménykedjen, az empatikus segíteni akarás.

Amikor már pofára esett, akkor nem illik azt kérdezni, hogy mégis mire számított, mert az már érzéketlen bunkóság. Gondolhatod persze így, reálisan látva igazad is van, de ha kimondod, akkor még te is belerúgsz egyet.

2021. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!