Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Figyelt kérdés
Nemrég nagy családi összejövetel volt nálunk, sógorokkal meg sógornőkkel. Egyik sógornő, akit örökbefogadtak mesélte, hogy nemrég megtalálta a szülőanyját. Régóta kereste, és bár szereti a szüleit, akik felnevelték, valamiért bízott benne, hogy némi kapcsolat kialakulhat az eredeti családjával is. Szerintem eleve nem volt jó ötlet az egész, de nyilván nem szóltunk bele, meg azt még megértem, ha valaki válaszokra kíváncsi, esetleg genetikai háttérről érdeklődik, de szerintem ő valami többe is beleélhette magát. Na mindegy, a szülőanyja úgy hajtotta el a francba, ahogy én a legutolsó alkoholistával sem beszélnék, eltiltva mindenki mástól is a családban. Hallani sem akar a sógornőmről se most, se később. Szegény nő tartja magát, de érezhetően nem erre számított, pedig mesélték más adoptáltak is neki, hogy ők is jártak már így. Ennél a pontnál kicsúszott belőlem, hogy ne haragudjon, de most őszintén, nem véletlen nem vállalták már eleve, mi másra számított, miért csodálkozik a reakció láttán? Férjem is így gondolja, sógornőm erre már nem reagált, biztos elgondolkodott rajta. Van a családban, aki szerint azonban érzéketlenek voltunk és lehetnénk empatikusabbak. Úgy gondolom azonban, hogy empatikus ember vagyok, szeretem a sógornőmet és jót akarok neki, pont ezért sem akartam, hogy házhoz menjen a pofonért, mert ez a reakció szerintem valahol borítékolható volt.

2021. máj. 29. 21:24
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

"hogy elhiszem, hogy sértő volt"


Tessék itt a válasz végre a kérdésedre. Igen, te voltál érzéketlen, kérj tőle bocsánatot.


"Nem így szántam, de már késő volt, amikor kimondtam. Kérlek ne haragudj, nem akartalak megbántani."

2021. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
98%
"Kibukott" és az empátia nekem ellentétes személyiségről árulkodnak. Empatikusbak tartom magam, és soha életemben nem "bukott ki" még semmi.
2021. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
97%
Inkább ne vállaljon gyereket aki ennyira buta mint a föld.
2021. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
42.: Azt azért kötve hiszem, hogy szent ember lennél, a legjobb szándék mellett is mondhat az ember olyat, ami másnak sértő lehet, élete során többször is. Viccen kívül egy ember sem illetett olyan kritikával a környezetemben, hogy érzéketlen lennék. Na mindegy, megbeszéljük ezt az egészet a következő találkozón, aki ismer az tudja, hogy a szülőanyja borzasztó prosztósága húzott fel.
2021. máj. 30. 10:30
 45/57 A kérdező kommentje:
43.: Ki beszélt gyerekvállalásról? Szerencsére nem te döntöd el és buta sem vagyok. 🙂
2021. máj. 30. 10:31
 46/57 anonim ***** válasza:
98%

Jézusom Kérdező. Miért nen tudod beismerni, hogy hibáztál ezzel a kijelentéseddel? Én sem vagyok a legempatikusabb ember, de az, hogy valaki ahelyett, hogy vállalná a tettéért a felelősséget, inkább kifogásokat keres, hogy "jó, de én nem azért mondtam, nem úgy értettem" már nem empátia, hanem intelligencia kérdése.

Ne csak magadat védd, ezzel semmit nem fogsz elérni, ilyet még nem hallottál? A gyerek kérdés csak úgy jött ide, hogyha a leendő gyermekednek is ilyesfajta viselkedést tanítassz majd, akkor az a gyerek kárára lesz.

2021. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hányszor le lett már írva részemről, hogy igen, tényleg sértő lehetett. Ennél többször már nem írom le. Az, hogy nem annak szántam tény. Tanítani meg nem fogok "ilyesfajta viselkedést", mivel nem tudatos sértés volt, hanem őszinte rácsodálkozás. Azért beszédes az is, hogy hiába írom le többször, egyesek csak projektálnak és csak projektálnak tovább.
2021. máj. 30. 11:15
 48/57 anonim ***** válasza:
97%
"Ilyesfajta viselkedés" alatt nem azt értem, hogy véletlenül kicsúszott ez a szádon, hanem azt, hogy mint írtam, csak magadat véded, be nem ismerve, hogy érzéketlen voltál. Kezdem azt hinni, hogy te kicsit buta vagy, Kérdező.
2021. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
35. és 40. kommentet ajánlom figyelmedbe arra vonatkozóan, hogy mennyire nem ismerem be. Eleve ki se írtam volna a kérdést, ha annyira képtelen lennék elismerni bármit is. Kezdem azt hinni, te vagy a buta. 😘
2021. máj. 30. 11:27
 50/57 anonim ***** válasza:
98%

1. nyilvánvalóan kőbunkón lökted oda neki

2. ezt NEM 10 másik ember előtt kell megmondani, hanem félrehívni és négyszemközt

3. mindenki utálja a feleslegesen okoskodó, hozzád hasonló megmondóembereket

2021. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!