Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Figyelt kérdés
Nemrég nagy családi összejövetel volt nálunk, sógorokkal meg sógornőkkel. Egyik sógornő, akit örökbefogadtak mesélte, hogy nemrég megtalálta a szülőanyját. Régóta kereste, és bár szereti a szüleit, akik felnevelték, valamiért bízott benne, hogy némi kapcsolat kialakulhat az eredeti családjával is. Szerintem eleve nem volt jó ötlet az egész, de nyilván nem szóltunk bele, meg azt még megértem, ha valaki válaszokra kíváncsi, esetleg genetikai háttérről érdeklődik, de szerintem ő valami többe is beleélhette magát. Na mindegy, a szülőanyja úgy hajtotta el a francba, ahogy én a legutolsó alkoholistával sem beszélnék, eltiltva mindenki mástól is a családban. Hallani sem akar a sógornőmről se most, se később. Szegény nő tartja magát, de érezhetően nem erre számított, pedig mesélték más adoptáltak is neki, hogy ők is jártak már így. Ennél a pontnál kicsúszott belőlem, hogy ne haragudjon, de most őszintén, nem véletlen nem vállalták már eleve, mi másra számított, miért csodálkozik a reakció láttán? Férjem is így gondolja, sógornőm erre már nem reagált, biztos elgondolkodott rajta. Van a családban, aki szerint azonban érzéketlenek voltunk és lehetnénk empatikusabbak. Úgy gondolom azonban, hogy empatikus ember vagyok, szeretem a sógornőmet és jót akarok neki, pont ezért sem akartam, hogy házhoz menjen a pofonért, mert ez a reakció szerintem valahol borítékolható volt.

2021. máj. 29. 21:24
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan kőbunkón, ott se voltál, de biztosan... 🙂 (Láttam máshol is a felettébb okos kommentjeidet, neked sincs épp panaszra okod...) Pont annyira biztosan látod ezt, mint akik olyanokat projektáltak, mint: hülyének néztem, "hátdeénmegmondtamoztam" (sose beszéltünk a témáról, mindig úgy voltam vele, hogy majd a sorstársai tanácsot adnak neki), nem is érdekel az, hogy ténylegesen hogy van lelkileg, beleszólok kéretlenül (semmilyen tanácsot nem adtam neki soha, minden, amit mondott ő maga mondta), meg persze engem mindenki utál és megmondóember vagyok (nagyon nem). Na mindegy, megbeszélem vele, nemsokára úgyis lesz összeröffenés megint.
2021. máj. 30. 11:37
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

"Azt azért kötve hiszem, hogy szent ember lennél, a legjobb szándék mellett is mondhat az ember olyat, ami másnak sértő lehet"


Nem tartom magam szentnek, meg szerintem nem nagy kunszt gondolkozni, mielőtt megszólalok.


Tény, egyszer egyik barátnőmet tökfejnek hívtam, és megkért, hogy ne, mert annak idején így csúfolták, szóval én sem vagyok tökéletes. (És nem is állítottam.)


De a te esetedben a kibukás sem volt indokolt, nem egy háromfejű kecskét vezettek eléd, hogy ezt lesd meg.

2021. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:
Ha valami kibukik az nem indokolt - nem indokolt okokból történik. De mindegy, úgyis meg lesz beszélve az egész.
2021. máj. 30. 13:42
 54/57 A kérdező kommentje:
Na, azóta felkerestem személyesen, mivel nem lakik messze és így nem olyan személytelen, mint telefonon. Bocsánatot kértem az érzéketlenségemért, amit elismert, hogy igen, rosszulesett neki, de értékelte, hogy nem hagytam annyiban és beismertem. Azzal persze tisztában volt korábban is, hogy nyilván nem a szülőanyja kirohanását pártoltam egy pillanatra is. Többet nem szeretne a témával foglalkozni, és további kapcsolatot sem erőltet, max. ha valaki rokon érdeklődik felőle akkor nyitott lesz rá, de a szülőanyját nem keresi többé. Valóban számolt ezzel a lehetőséggel is, de mivel hallott szép kimenetelekről is, ezért egy picit bízott benne, hogy talán ő is szerencsés lesz, de sajnos nem így lett, további alpári viselkedésnek pedig nyilván nem teszi ki magát.
2021. jún. 1. 12:21
 55/57 anonim ***** válasza:
94%
Jól tetted Kérdező. Most már akkor ez is meg lett oldva, jól teszi a sógornőd, hogy nem keresi többet.
2021. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem érzéketlenség. Tévedtek, bőőőven lehetett másra is számítani, csak pici az elmétek, de nem érzéketlen.
2021. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:
Mi van?
2021. júl. 12. 13:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!