Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Figyelt kérdés
Nemrég nagy családi összejövetel volt nálunk, sógorokkal meg sógornőkkel. Egyik sógornő, akit örökbefogadtak mesélte, hogy nemrég megtalálta a szülőanyját. Régóta kereste, és bár szereti a szüleit, akik felnevelték, valamiért bízott benne, hogy némi kapcsolat kialakulhat az eredeti családjával is. Szerintem eleve nem volt jó ötlet az egész, de nyilván nem szóltunk bele, meg azt még megértem, ha valaki válaszokra kíváncsi, esetleg genetikai háttérről érdeklődik, de szerintem ő valami többe is beleélhette magát. Na mindegy, a szülőanyja úgy hajtotta el a francba, ahogy én a legutolsó alkoholistával sem beszélnék, eltiltva mindenki mástól is a családban. Hallani sem akar a sógornőmről se most, se később. Szegény nő tartja magát, de érezhetően nem erre számított, pedig mesélték más adoptáltak is neki, hogy ők is jártak már így. Ennél a pontnál kicsúszott belőlem, hogy ne haragudjon, de most őszintén, nem véletlen nem vállalták már eleve, mi másra számított, miért csodálkozik a reakció láttán? Férjem is így gondolja, sógornőm erre már nem reagált, biztos elgondolkodott rajta. Van a családban, aki szerint azonban érzéketlenek voltunk és lehetnénk empatikusabbak. Úgy gondolom azonban, hogy empatikus ember vagyok, szeretem a sógornőmet és jót akarok neki, pont ezért sem akartam, hogy házhoz menjen a pofonért, mert ez a reakció szerintem valahol borítékolható volt.

2021. máj. 29. 21:24
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Sajnálom 30-as, hogy ilyen bunkó volt veled a szülőanyád! Szörnyű, hogy milyen emberek vannak. Egyébként szeretjük a sógornőt, eleve olyan a természete is, hogy csak szeretni lehet, ezért is dühítő, hogy ilyen alpári nő csak úgy minden szégyen nélkül beletaposott. Tény, hogy fel is ment a vérnyomásom mikor hallottam a történteket. Én csak néhány adoptált embert ismerek személyesen még korábbról a volt sulimból, köztük volt olyan, aki kifejezetten kijelentette, hogy sosem keresné a vér szerinti szüleit.
2021. máj. 29. 22:40
 32/57 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a célod azzal a kijelentéseddel, hogy "hogy ne haragudjon, de most őszintén, nem véletlen nem vállalták már eleve, mi másra számított, miért csodálkozik a reakció láttán?"


Mit szerettél volna elérni azzal, hogy ezt mondtad neki?

2021. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
Semmi, őszinte csodálkozás. Érintettek figyelmeztették, hogy ez sajnos gyakori jelenség, ezért meglepett, hogy ő mintha mégsem számolt volna ezzel. Megértem, hogy kiborult, főleg az alpári reakciót hallgatva, csak nem értem tényleg, miért ringatta magát hamis illúzióba, ha egyszer óvták a sorstársai is.
2021. máj. 30. 00:17
 34/57 anonim ***** válasza:
70%

Valamiért az árvák mindenáron tudni akarják kik az igazi szüleik, ez érthető ha semmit nem tud, én akkor nem tudom megérteni amikor úgy akarja megismerni, hogy tudja azért dobták el maguktól mert nem akarták őt(és nem anyagiak miatt csak szimplán nem akarták az életükben), na akkor eleve úgy mennék oda, hogy felkészülnék mindenre. VISZONT soha nem mondanám el ezt a gondolatmenetemet, mert nem az én dolgom, hogy a másik mit tesz.

Sajnos kibukott belőled,de nem kellett volna.

2021. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Na jó, azért ő nem árva, az árvaság azért más. Szereti a szüleit, akik felnevelték, hálás nekik, abszolút nem rossz a kapcsolatuk meg semmi ilyesmi. Nyilván bocsánatot kérek tőle, de szerintem érteni fogja hiszen ismer, hogy igazából a szülőanyja tahósága húzott fel igazából.
2021. máj. 30. 00:38
 36/57 A kérdező kommentje:
Bocs, szóismétlés.
2021. máj. 30. 00:39
 37/57 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem láttad be még így utólag belegondolva az egészbe, sem magadtól, sem azután, hogy volt olyan a családban, aki felhívta rá a figyelmedet, hogy ez egy érzéketlen megnyilvánulás volt, akkor nem csodálkozom rajta, hogy a sokadik hozzászólás hatására sem tűnik úgy, hogy legalább egy kicsit megpróbálnál magadba nézni, és megpróbálnád a másik ember szemszögéből megnézni a dolgot ahelyett, hogy önigazolást keresnél.


Tényleg nem akarom megbántani az érzéseidet, de azért emlegették többen az érzelmi intelligenciát, mert szerintem nem kell még csak túl magas érzelmi intelligencia sem ahhoz, hogy az ember képes legyen belátni, átérezni, hogy ebben a helyzetben valakinek megértésre, ítélkezéstől mentes együttérzésre, lelki támogatásra, szeretetteljes elfogadásra van szüksége, nem pedig arra, hogy bárki is megkérdőjelezze egy számára nagyon fontos, nagy bátorságot és lelkierőt megkívánó döntés létjogosultságát, aminek a lehetséges kockázatával és fájdalmas következményével ő maga is nyilván tisztában volt, de más kimenetelben reménykedett- egyébként nem teljesen alaptalanul, - és főleg nem arra, hogy azt kommunikálja felé bárki, hogy magának kereste a bajt. Vagyis sót szórjon az amúgy is fájó sebébe, ahogy elég kifejezően írta valaki korábban.


Elhiszem, hogy nem ez volt a célod, nem szándékosan akartál még belerúgni egyet, de nekem az a benyomásom, hogy nem csak akkor nem tudtad felmérni, hogy mit okozol, hanem utólag sem.


Egy "annyira sajnálom"-mal, pár kedves szóval és egy öleléssel tehettél volna azért, hogy egy ici-picit enyhíts a fájdalmán.


Megkérdezhetem, hogy neked van-e gyereked?

2021. máj. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:
Őszintén hogy jön ide a gyerek kérdése? Nem, nincs (még). Önigazolást meg nem keresek, ha azt keresnék, akkor nem kérdeztem volna eleve mások véleményét. Nyilván sajnáltuk, nem ez volt kapásból a reakció, csak nekünk úgy tűnt, mintha ő valamibe beleélte volna magát előre.
2021. máj. 30. 00:49
 39/57 anonim ***** válasza:
98%
de már megtörtént és így utólag hozzávágni, hogy " na látod hülye voltál" teljesen fölösleges volt. Elhiszem hogy akkor-ott csak kibukott belőled,de legalább utólag lásd be hogy ezt hozzáfűzni teljesen fölösleges volt, hisz így is elég rossz leckét kapott arról, hogy a vér nem minden és erre még te is okostojáskodtál...
2021. máj. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
Nem azt vágtam hozzá, hogy hülye volt, ez eszembe se jutott. Azt pedig szerintem elég sokszor leírtam már, hogy elhiszem, hogy sértő volt, viszont engem nem sértő szándék vezérelt, szimplán csak kibukott.
2021. máj. 30. 01:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!