Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Tényleg mi voltunk érzéketlenek?

Figyelt kérdés
Nemrég nagy családi összejövetel volt nálunk, sógorokkal meg sógornőkkel. Egyik sógornő, akit örökbefogadtak mesélte, hogy nemrég megtalálta a szülőanyját. Régóta kereste, és bár szereti a szüleit, akik felnevelték, valamiért bízott benne, hogy némi kapcsolat kialakulhat az eredeti családjával is. Szerintem eleve nem volt jó ötlet az egész, de nyilván nem szóltunk bele, meg azt még megértem, ha valaki válaszokra kíváncsi, esetleg genetikai háttérről érdeklődik, de szerintem ő valami többe is beleélhette magát. Na mindegy, a szülőanyja úgy hajtotta el a francba, ahogy én a legutolsó alkoholistával sem beszélnék, eltiltva mindenki mástól is a családban. Hallani sem akar a sógornőmről se most, se később. Szegény nő tartja magát, de érezhetően nem erre számított, pedig mesélték más adoptáltak is neki, hogy ők is jártak már így. Ennél a pontnál kicsúszott belőlem, hogy ne haragudjon, de most őszintén, nem véletlen nem vállalták már eleve, mi másra számított, miért csodálkozik a reakció láttán? Férjem is így gondolja, sógornőm erre már nem reagált, biztos elgondolkodott rajta. Van a családban, aki szerint azonban érzéketlenek voltunk és lehetnénk empatikusabbak. Úgy gondolom azonban, hogy empatikus ember vagyok, szeretem a sógornőmet és jót akarok neki, pont ezért sem akartam, hogy házhoz menjen a pofonért, mert ez a reakció szerintem valahol borítékolható volt.

2021. máj. 29. 21:24
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem ha más adoptáltak is mondták neki, hogy erre is számítson, gondolom nem volt hülye és felfogta, hogy ez is egy lehetséges opció, de másabb volt csak elképzelni, mint tényleg át is élni az elutasítást. Valószínűleg nem is azért mesélte nektek szomorúan, mi történt, mert olyan sötét volt, hogy hiába figyelmeztették többen is, nem tudta felfogni, hogy lehet, ez lesz, csak néha jól esik kipanaszkodnia magát az embernek, főleg, ha egy ilyen kaliberű dolog nyomja a szívét, és ilyenkor szerintem senki nem arra vágyik, hogy megmondják neki, mit csináljon, vagy hozzád hasonló megmondó kapitányok osztogassák az észt, hogy "Háéntuttamhogyezlessz", csak arra, hogy meghallgassák.

Ebből is látszik, milyen érzéketlen vagy.

2021. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Elég lett volna annyit mondanod, hogy "nagyon sajnálom"
2021. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
99%
Te csak azt akartad neki megmondani hogy na látod igazam volt. Nem is érdekel hogy hogy érzi magát csak végre neked lett igazad. Gratulálok. Hogy is foghatnád fel a helyzetét mikor te nem vagy a cipőjében. Nem tudod hogy milyen érzelmeket élt át azzal kapcsolatban hogy végre volt egy kis reménye találkozni a szülő anyjával aki szarba se nézte végül. Te nem tudhatod milyen ez mert neked nem kellett ezen átmenned. Úgyhogy igen ahogy írják eq negatív. Csak mellette kellett volna lenned és vígasztalni nem okoskodni hogy te megmondtad..
2021. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
Jó, azért nem úgy kell elképzelni, hogy totál közönyösen, foghíjról odavetettem neki, hogy na ne csodálkozzon. Meghallgattuk, sajnáltuk nyilván, elítéltük a szülőanyát már csak az ordenáré szavak miatt is, a végén jött ki belőlem a döbbent értetlenkedés, mivel egy tanult, jól gondolkodó, végtelenül kedves nő, hogy eleve miért tette ki magát ekkora megalázásnak. Ha a dolog genetikai része érdekelte volna azt megértem, arról muszáj tudnia az embernek, még azt is, ha a miértre kíváncsi, de többszöri figyelmeztetés után tényleges adoptáltak részéről nem értem, miért tette ki magát egy alpári nő embertelen viselkedésének.
2021. máj. 29. 22:14
 25/57 A kérdező kommentje:
Olyat pedig sehol nem írtam, és elő sem jött a sztoriban, hogy "deénmegmondtam".
2021. máj. 29. 22:15
 26/57 anonim ***** válasza:
93%
Nem érted még mindig. Akkor legalább gondolkozz el rajta, miért vannak sokan más véleményen, mint te.
2021. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
Szerencsére sokak meg megértettek. Szó nem volt "deénmegmondtam"-ról, amit már itt projektáltak ész nélkül a történetbe.
2021. máj. 29. 22:25
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

Nézd mondhattad így:

De minek mentél oda, látod csak pofára estél.


De mondhattad volna így is:

Undorító hogy milyen a szülőanyád,de legalább már tudod kik azok akik igazán szerettek és jobb is, hogy nem ő nevelt fel.


Amit üzenni akartál neki azzal nincs probléma,de ahogy ezt közölted vele, hááát lehetett volna rajta finomítani.

2021. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
34%
Visszamenöleg ugy sem elhet valtoztatni.
2021. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Engem féléves korom óta a nagymamám nevelt. Anyámat idegenek mutatták meg az utcán, mert egy városban laktunk. Soha nem jött oda hozzám, pedig ő tudta, hogy az ő gyereke vagyok. Aztán mikor megszületett az én gyerekem, gondoltam, fel veszem vele a kapcsolatot. Velem nem beszélt csúnyán, hanem pont nem volt otthon, és üzent az apjának, hogy addig nem megy haza, amíg én ott vagyok az unokájával. Én megértettem, hogy hiába próbálkoznék, ha addig sem én, de még az első unokája sem érdekli. De senkitől nem kaptam meg azt, hogy minek mentem oda. Azért mentem oda, mert nem akartam hülyén meghalni. Ezek az adoptált gyerekek bakancslistáján rajta vannak, hidd el. Sok kérdés, amire mindig választ keresünk, de mindenki mást mond. Csak az tudná elmondanu, aki a legjobban érintett. Miért? Hogyan? Mi miatt? Mit éreztél akkor anyu? Szóval ez nem egyszerű.

Ilyenkor a legjobb az lett volna, ha még nyugtatod, hogy ti így szeretitek, neki ti vagytok a családja.

2021. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!