Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mégis miért jó a polgári...

Mégis miért jó a polgári temetés, szónokkal?

Figyelt kérdés

Én sokkal inkább választanék egy vallási temetést, vagy ha olyan lehetőség nem lenne, akkor inkább egy családi körben tartott temetést, ahol a rokonaim, ismerőseim, barátaim mondanak beszédet (persze az lenne számomra a legideálisabb, ha egy vallási személy és a családom is mondana).


A polgári temetésnél gyakorlatilag az önkormányzattól jön egy erre szakosodott, nevenincs alak, aki életében nem hallott még az elhunytról és gyakorlatilag pénzért ír róla így egy szöveget, amit nehézkesen kifacsart könnycseppekkel előad, másnap meg már nem is emlékszik az egészre... Számomra annyira morbid, hogy valaki ezt szeretné...


Persze felőlem mindenkinek legyen az az utolsó kívánsága, amit akar, én ennek soha nem állnék az útjába, de én soha nem kérnék ilyet. Akkor inkább el se temessenek, ha csak ez a lehetőség lenne, hanem hamvasszanak el és maradjon az urnám a családomnál.



2022. jan. 14. 20:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 A kérdező kommentje:
*hacsak
2022. jan. 14. 20:26
 2/69 anonim ***** válasza:
92%
A pap sem ismer senkit újabban. Szóval nagyjából ugyanaz. A szöveg is, csak rövidebb, kevésbé körülményes, nem említik minden második mondatban Istent és nem énekel senki. Szerintem a katolikus temetés egy agybaj. Ízlések és pofonok.
2022. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
96%
Sztem a polgári sokkal meghatóbb... ott is a családtagok barátok elmondása alapján meséli ez az elhunyt élet történetét.
2022. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
97%
Mert a vallásos miben más? Ott a templomtól jön egy erre szakosodott, nevenincs alak, aki életében nem hallott még az elhunytról és üres vallásos frázisokat puffogtat, amiket elmondott egy órával előbb is az előző temetésen, meg elmondja a következőn is.
2022. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
95%
Neked nem mindegy? A saját temetésed téged már nem fog érinteni. Majd az örököseid eldöntik.
2022. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

#2.

Én ismerek papokat, szóval nyilván nem egy vadidegen papot hívatnék az ország túlsó feléből. A vallási személyek nem tesznek úgy, ha nem is ismerték a halottat, mintha személyes ismeretség kötné őket hozzá és nem sírnak, úgy, hogy másnap el is felejtik. Sőt a legtöbb vallási személy (vallástól függetlenül) nem is sír, mivel hisz a halál utáni életben (vallásnak megfelelően Menny, nirvána stb.). A fent említett temetéseken gyakorlatilag a szónok úgy csinál, mintha élete cimboráját vesztette volna el...

2022. jan. 14. 20:32
 7/69 anonim ***** válasza:
96%

És ha az elhunyt nem volt vallásos, sőt (mint mondjuk én*) egyenesen "pogány" volt, nem lévén megkeresztelve?


*igen, ha eljön az a nap, nekem is polgári temetést rendezzenek. Még tán a zenét is meg fogom határozni.

Hogy koporsó, vagy hamvasztás -azt rájuk bízom, lepjenek meg. :)

2022. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
95%
Ja mert a pap jobban hazudozik milyen jo ember volt. Tudod 20-30-40 ezrekért en is ott hazudoznék.
2022. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:

#5.

Had döntsem már el, hogy hogy vegyenek tőlem búcsút! Undorító és alávaló ember az, aki nem teljesíti egy szerette utolsó kívánságát, ami ráadásul egy abszolút reálisan megoldható dolog. Halottakat nem gyalázunk, mert már nem tudja magát megvédeni. Szintén halottaknak nem okozunk olyat, ami fájdalmat okozna neki, ha még ebben a világban élne, mert nem tud védekezni.

2022. jan. 14. 20:37
 10/69 anonim ***** válasza:
95%

"A polgári temetésnél gyakorlatilag az önkormányzattól jön egy erre szakosodott, nevenincs alak, aki életében nem hallott még az elhunytról és gyakorlatilag pénzért ír róla így egy szöveget, amit nehézkesen kifacsart könnycseppekkel előad, másnap meg már nem is emlékszik az egészre... Számomra annyira morbid, hogy valaki ezt szeretné..."

A vallásos temetésnél meg ugyanezt be lehet helyettesíteni a pappal.


Mellesleg lehet hogy ez neked újdonság lesz, de nem mindenki vallásos.

Sokkal jobb lenne ha olyan emberek akik tojnak a vallásokra, papos temetést csinálnának a szeretteiknek, miközben az egész közeg teljesen idegen nekik?

Mondjuk ha valami zsákfaluban élsz akkor megértem a gondolkodásmódod. Ott illik ilyen álságos dolgokat csinálni, mert sok az ostoba lény aki megszólja az embert ha nem úgy csinál mintha kétszáz évvel ezelőtt lennénk.

2022. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!