Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mégis miért jó a polgári...

Mégis miért jó a polgári temetés, szónokkal?

Figyelt kérdés

Én sokkal inkább választanék egy vallási temetést, vagy ha olyan lehetőség nem lenne, akkor inkább egy családi körben tartott temetést, ahol a rokonaim, ismerőseim, barátaim mondanak beszédet (persze az lenne számomra a legideálisabb, ha egy vallási személy és a családom is mondana).


A polgári temetésnél gyakorlatilag az önkormányzattól jön egy erre szakosodott, nevenincs alak, aki életében nem hallott még az elhunytról és gyakorlatilag pénzért ír róla így egy szöveget, amit nehézkesen kifacsart könnycseppekkel előad, másnap meg már nem is emlékszik az egészre... Számomra annyira morbid, hogy valaki ezt szeretné...


Persze felőlem mindenkinek legyen az az utolsó kívánsága, amit akar, én ennek soha nem állnék az útjába, de én soha nem kérnék ilyet. Akkor inkább el se temessenek, ha csak ez a lehetőség lenne, hanem hamvasszanak el és maradjon az urnám a családomnál.



2022. jan. 14. 20:24
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm, az idiótaságra, személyeskedésre, szalmabábra pedig nem lehet értelmesen válaszolni.
2022. jan. 15. 13:18
 62/69 anonim ***** válasza:
89%
Akkor a te hülyeségeidre se kellett volna válaszolnia SENKINEK, kérdező.
2022. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
91%

Az az idegen lehet hogy idegen de azt mondja amit előzőleg megbeszelnek a csaladtagokkal.

Ergo eloadja a szeretteid gondolatait akkor amikor ők nem képesek beszélni a fájdalomtól mert épp végig nézik hogy a föld alá temetnek téged.

Szerintem ez sokkal szebb mintha valami szentfazek vallásos hülyeségeket magyarazna közben.

2022. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
99%

"Nekem például kimondottan segítene, ha kibeszélném magamból a fájdalmat"


A legtöbb embernek viszont nem. Sőt a többségnek a szerette temetesen a részvét nyilvanitasokat is nehéz fogadnia, nemhogy még beszéd mondassal foglalkozzon.

2022. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 Metionin ***** válasza:
97%
Nem mindenki szeretne papot, imát meg a dumát, hogy majd mind feltámadunk. A pap sem ismeri mindig az elhunytat, városon meg főleg. Ő is csak felolvassa amit kell, csak imádkozik is mellé. Van aki jobban örülne, ha pl. a kedvenc versét szavalnák el a temetésén vagy egyéb dolgot, amit szeretett vagy amit a hozzátartozók szeretnének. Könnycseppeket kifacsarni nem fog, az biztos, az nem a feladata, azt régen is siratóasszonyok csinálták. Meg szerintem az is valamilyen szintem morbid, amikor valaki full ateista volt, meg a rokonai is azok és a temetésen meg ott hallgatják hogy feltámadunk meg mormolják a miatyánkot. Akkor már mondjanak inkább róla egy beszédet, hogy hogy élt, milyen ember volt stb.
2022. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 Metionin ***** válasza:
100%
Ja amit kifelejtettem, hogy a legtöbb esetben a hozzátartozók nincsenek olyan állapotban, hogy beszédet mondjanak, nem mellesleg megírni sem mindenki tudná.
2022. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
100%
#56 Miskolcon is több százezer (saját tapasztalat sajnos).
2022. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%

"az idiótaságra, személyeskedésre, szalmabábra pedig nem lehet értelmesen válaszolni"


Mi is pont így vagyunk ezzel a kérdéssel... :D

2022. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a kérdező igazi mocsok, mert szerinte csak "vallásosak" és "vallsellenesek" vannak.


Holott az átlag magyar ember se nem vallásos, se nem vallásellenes, szimplán csak nem vallásos, ami nem egyenlő az ellenességgel.

2022. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!