Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mégis miért jó a polgári...

Mégis miért jó a polgári temetés, szónokkal?

Figyelt kérdés

Én sokkal inkább választanék egy vallási temetést, vagy ha olyan lehetőség nem lenne, akkor inkább egy családi körben tartott temetést, ahol a rokonaim, ismerőseim, barátaim mondanak beszédet (persze az lenne számomra a legideálisabb, ha egy vallási személy és a családom is mondana).


A polgári temetésnél gyakorlatilag az önkormányzattól jön egy erre szakosodott, nevenincs alak, aki életében nem hallott még az elhunytról és gyakorlatilag pénzért ír róla így egy szöveget, amit nehézkesen kifacsart könnycseppekkel előad, másnap meg már nem is emlékszik az egészre... Számomra annyira morbid, hogy valaki ezt szeretné...


Persze felőlem mindenkinek legyen az az utolsó kívánsága, amit akar, én ennek soha nem állnék az útjába, de én soha nem kérnék ilyet. Akkor inkább el se temessenek, ha csak ez a lehetőség lenne, hanem hamvasszanak el és maradjon az urnám a családomnál.



2022. jan. 14. 20:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
99%

Kérdező, szerintem mindenki egyetért hogy a szánalmas te vagy. Te nagy vallásos szent ember. Idejössz hergelni, provokálni, és mindenkit leoltassz aki nem ért veled egyet.

Vicces hogy konkrétan senki nem ért veled egyet... Gondolom ez sem elég ahhoz, hogy észrevedd, te mész szembe a forgalommal.

Nem is értem, miért kell erről kérdést kiírni, miért nem tudod elfogadni hogy nem mindenki a te elveid szerint éli az életét.

Igenis lenézed azokat akik nem vallásosak, és zavar, különben nem írtad volna ki ezt az ostoba kérdést.

A temetés mindenkinek a magánügye, a lőtéri kutyát nem érdekli hogy te mit tartasz furcsának meg mit nem. Mindenki úgy intézi ahogy az elhunyt és a családja szeretné, senki nem fog valami random félhülye miatt inkább papos temetést rendezni, hogy neki is tetsszen.

Azért az ember azt gondolná hogy a vallásos emberek sokkal normálisabbak, bölcsebbek, elfogadóbbak, hiszen állítólag azt tanítják nekik a templomban hogy fogadj el mindenkit, mert minden lény isten teremtménye. Ennek ellenére pont az ilyenekben van a legtöbb frusztráció és gyűlölet.

Köszönöm hogy ráerősítettél erre. A vallásosak a leggyűlölködőbb emberek.

Sok sikert a mennybe jutáshoz, tudod, isten látja hogy hogy beszélsz másokkal, meg hogy mennyire nem tudod elfogadni felebarátaidat 😄

Most te ítélkezel, de egyszer feletted is ítélkezni fognak, ha oda jutsz. Legalábbis a vallásod szerint.

2022. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:

#20.

Képzeld! Magyarországon minden vallás papnak hívja a vallási méltóságait a köznyelvben. Magyarán jókora megalapozatlan következtetést vontál le. Szerintem nehezen lehet hibás egy ortodox keresztény pap, egy zsidó rabbi vagy egy buddhista szerzetes a középkori katolikus dolgokért. De egy katolikus pap sem vonható felelősségre, pár középkori pápa bűneiért. Akkoriban a vallási vezetők nagyon befolyásosak voltak és a beteg emberek ez miatt odamentek. Később, a világiasodással a politikusok és az üzletemberek kerültek ilyen helyzetbe. Most meg odamennek. Egyébként a szenteltvízbe sokszor tesznek sót és tömjént is, szóval nem sima csapvíz.


Mindegy. Azt csinálsz, amit akarsz.


Mielőtt pedig még egy remek szövegértő megszakértené az írásom: a tárgyi tévedéseket javítottam és nem meggyőzni próbálok senkit az én igazamról.

2022. jan. 14. 21:07
 23/69 anonim ***** válasza:
99%

Mindenki úgy temeti el a szerettét ahogy akarja. Én polgári temetéseken voltam eddig, ami eddig vallásos temetés volt az zsidó temetés volt. Anyámat is polgári szertartás szerint temettük, mert ateista család vagyunk.


Érdekes, engem sosem érdekelt kit hogy temetnek el. Engem pap biztos nem temethetne soha, akkor inkább rohadjak el a padlómon.

2022. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
98%
Mégegyszer megkérdezem. Hergelni jöttél? Mert senkit sem érdekel, hogy te mit akarsz, vagy mit nem, amikor téged temetnek. Nem hiszem, hogy szükséges itt bármivel érvelni bárkinek, mert senkinek semmi köze, sem beleszólása.
2022. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

"Kérdező, szerintem mindenki egyetért hogy a szánalmas te vagy. Te nagy vallásos szent ember. Idejössz hergelni, provokálni, és mindenkit leoltassz aki nem ért veled egyet."


Honnan a lópikulából vetted, hogy kimondottan vallásos vagyok? :-)


"Vicces hogy konkrétan senki nem ért veled egyet... Gondolom ez sem elég ahhoz, hogy észrevedd, te mész szembe a forgalommal."


Tudtommal más véleményen lenni nem bűn és utoljára a sztálinisták tartották rossznak, ha valaki nem értett egyet a tömeg idiótaságával, azzal, hogy jó úton haladnak.


"Nem is értem, miért kell erről kérdést kiírni, miért nem tudod elfogadni hogy nem mindenki a te elveid szerint éli az életét."


Én eltudom fogadni. Csak nem értem. Van különbség. Én maximálisan támogatom, ha valaki így rendelkezik és teljesíteném is, csak nem értem, hogy miért.


"Igenis lenézed azokat akik nem vallásosak, és zavar, különben nem írtad volna ki ezt az ostoba kérdést."


Ezt honnan a francból következtetted ki? :-D Nem szimpatikus számomra, egy vadidegen, valós érzelmeket nélkülöző siránkozása --> lenézem a nem vallásos embereket. Ez nem érv.


Egyébként nem nézem le őket, írtam is róla, hogy számukra is van egy csomó alternatíva.


"A temetés mindenkinek a magánügye, a lőtéri kutyát nem érdekli hogy te mit tartasz furcsának meg mit nem. Mindenki úgy intézi ahogy az elhunyt és a családja szeretné, senki nem fog valami random félhülye miatt inkább papos temetést rendezni, hogy neki is tetsszen."


Tudtommal ki szabad fejezni véleményt, olyan ügyben is, amiben nem vagyok közvetlenül érintett. Én nem utasítani akarok senkit. Az oldal fele vagy dühkezelési problémás vagy szövegértési problémás, mert valamiért az első fél mondatnál nem jut tovább vagy csak olvassa és nem érti. Világosan le is írtam, hogy ez mindenkinek a magánügye és támogatom, ha valaki végül így dönt.


"Azért az ember azt gondolná hogy a vallásos emberek sokkal normálisabbak, bölcsebbek, elfogadóbbak, hiszen állítólag azt tanítják nekik a templomban hogy fogadj el mindenkit, mert minden lény isten teremtménye. Ennek ellenére pont az ilyenekben van a legtöbb frusztráció és gyűlölet."


Honnan veszed, hogy egyáltalán egy istenben hiszek? Vagy hogy pont a keresztény Istenben? Semmivel nem tudtad alátámasztani, hogy gyűlölnék bárkit, szóval innentől fogva ez puszta személyeskedés.


"Köszönöm hogy ráerősítettél erre. A vallásosak a leggyűlölködőbb emberek."


Idézz gyűlöletkeltő mondatot! Különben csak egy szánalmas, személyeskedő ember vagy, aki azt vetíti ki másra, ami valójában ő maga.


"Sok sikert a mennybe jutáshoz, tudod, isten látja hogy hogy beszélsz másokkal, meg hogy mennyire nem tudod elfogadni felebarátaidat 😄"


Honnan tudod, hogy hiszek a Mennyben? Honnan tudod, hogy úgy, hiszek a Mennyben, ahogy a keresztények? Honnan tudod, hogy milyen életet élek?


"Most te ítélkezel, de egyszer feletted is ítélkezni fognak, ha oda jutsz. Legalábbis a vallásod szerint."


Én jelenlegi megvallásom szerint, szinte az összes vallás szerint vagy a Pokolba, vagy a végtelenségig borzalmas karmával a reinkarnációba vagy az Alvilágba kerülnék. Nem is tagadom, ez így van. Én rettenetes életet éltem, rengeteg bűnnel.

2022. jan. 14. 21:24
 26/69 A kérdező kommentje:

Egy kedves privát üzenet:

"Adassék meg neked minél hamarabb az általad hőn áhított vallási temetés!"


Ne legyél ilyen gyáva nyuszi! Írd meg itt nyilvánosan, amit gondolsz! A neved nem írom le, mert nekem van gerincem, veled ellentétben.

Egyébként meg nagyon szeretlek, teljesen komolyan. Minden embert szeretek. Elválasztom a tetteket, a személytől. :-)

2022. jan. 14. 21:26
 27/69 anonim ***** válasza:
98%
Szerencsétlen.
2022. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
98%

23: Képzeld! Tökéletesen mindegy, hogy milyen vallásról beszélünk, mind az adónkból és a kunyerálásból marad fenn, és mindegyik egy állítólagos feljebbvalót, vagy egy bizonyíthatatlan dolgot (pl. reinkarnáció) bálványoz. Írhattam volna a muszlimokról is, csak mivel itthon a kereszténység terjedt el igazán, így azt választottam, mert arról lehet a legtöbb emberrel beszélni.


Hogy hibás-e egy ma élő pap a múlt hibáiért, arra mindenki tudja a választ. Nem az. Viszont abban igencsak hibás, hogy van bőr a képén ahhoz, hogy erről vagy elterelje a szót, vagy ki akarja magyarázni, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Miért nem lehet elismerni, hogy igen, korábban alaptalanul mészároltuk embertársainkat, sajnáljuk?


A "szentelt" vízről annyit, hogy tehetsz te a csapvízbe aranyport is, az attól még csapvíz marad, amibe kevertek valamit. Az meg, hogy só és tömjén van benne... Egyikkel sem érsz semmit, épp annyit ér, mintha lepisálná egy macska a sírodat. Persze ehhez is lehet fűzni valami bizonyíthatatlant, mondván ez megtisztítja a lelked vagy ilyesmi, de ettől még nem lesz több.


Hogy meggyőzni akarsz-e másokat, azt mindenki döntse el maga. Szerintem nem, mondjuk az sem világos, hogy minek írtad ki ezt a kérdésnek álcázott véleményt. Azt viszont remélem tudod, hogy nincs tárgyi tévedés abban amit írtam. Maximum a pedofil jelzőbe lehet belekötni, mivel nyilván nem minden pap ilyen, viszont arról meg pont nem írtál semmit.


Felőlem mindenki úgy temetteti el magát ahogy szeretné mindaddig, míg engem nem akar belekényszeríteni valamibe. Ha te beszédet szeretnél a rokonoktól, mondjanak beszédet. Ha akarnak. Ha meg nem, akkor mondja az akit ezért fizetnek.

2022. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
98%

Tulajdonképpen mi a kérdés??

Le lett írva, pont azért jó másoknak a polgári temetkezés, amiért neked a vallásos. Sok esetben a pap is csak egy erre szakosodott ember, aki nem is ismerte az elhunytat. Ugyanazt a sablon dumát nyomja le, mint a többi temetésen. Tényleg nincs sok különbség. Azt nem is értem, honnan vetted, hogy a polgári temetésen direkt sír a beszédet mondó. Tévesek az elképzeléseid, ez nem ilyen a valóságban. Mindkettőnél ott vannak a barátok, rokonok, plusz a szertartás vezető, most tök mindegy, hogy ez egy pap, vagy egy önkormányzati ember.

2022. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
98%
Vannak emberek, akik büszkén vállalják, hogy nem vallásosak, és akkor meg minek eljátszani.
2022. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!