Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
 11/91 anonim ***** válasza:
100%
Nagyok? Iskolások vagytok.
2022. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 A kérdező kommentje:

A nagyokat idézőjelbe is tettem, a szüleim mondták.


A szülők meg nem fognak költözni vele, munka, ház, stb.

2022. júl. 27. 16:52
 13/91 anonim ***** válasza:
100%
Szar ügy, de nem a ti dolgotok megoldani egyértelműsítsétek hogy nem vállatok felelősséget a kislányért. Bírom mikor másra sózzák a szülők a gyereket, ráadásul meg se kérdezik az illetőt hogy vállalja-e. Undorítóan pofátlanok. A szüleitek meg csak ne vállalgassanak ekkora felelősséget a ti nevetekben.
2022. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
100%

Nővéred nagykorú, mondja meg, hogy nem vállalja. Pont. Hiába a szüleitek nevén van a lakás, ti laktok ott, a ti felelősségetek lenne a kislány. Nem volt korrekt ezt a hátatok mögött intézni és a ti nevetekben megígérni, hogy majd ti elintézitek az ellátását+felügyeletét.

A szüleid nem komplettek, hogy ebbe nem gondoltak bele, és a kislány szülei sem.

Legyetek következetesek. Nem fér bele az időtökbe, hogy suliba vigyétek-hozzátok, főzzetek rá, tanuljatok vele stb, és a felelősséget se vállaljátok, nektek ez nem dolgotok. Oldják meg a szülei, ahogy tudják.

2022. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
98%
Aztán ha ez végez, jön a többi pereputty egyenként, ahogy elérik azt a kort, mert ha a lányt lehetett, lehet a többi hat unokatestvért is.
2022. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy hogy gondolták, adjátok fel a normális tanulást, hogy az ő gyereküket ellássátok? Még egy felnőttnek is rohadt kemény gyerek mellett tanulni, nem is értem hogy merik egy ezt másik kamasz nyakába sózni. Vagy azt hiszik a tesód az egyetemen a valagát vakarja, belefér neki családanyát játszani a tanulmányai mellett?
2022. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán jogilag szabad ezt így?
2022. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 12 éves gyereket nevelek. Ilyen korban még ellátásra szorul mint mosás, reggeli készítés, vacsora készítés, szólni kell neki ilyenekért hogy ideje fürdeni, aludni, stb. Abszolút gyerek még. Nem értem az egészet. Ha a szüleid ilyen mamlaszok, akkor tényleg nektek kell írásba adnotok, hogy nem vállaljátok a felelősséget. Legyen ez emailben lefektetve mert ha valami történik a nővéredet is elővehetik mivel ő nagykorú.
2022. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
98%

Ez tipikus esete a más pöszijével verni a csalánt helyzetnek.

Szavakat nem találok. Nekem is kisgimis az egyik fiam, egy 12 éves még szinte kisgyerek.

2022. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
85%

#9

Kedves Kérdező, tök mindegy, hogy minek nevezik az intézményt, egy 12 éves gyerek általános iskolás korú.

Egyébként, hogy mennyire nincsenek jó iskolák vidéken?

2500 lelkes kis faluban élek és az itteni általánosból sorra mennek a gyerekek Pannonhalmára, mert megütik azt a szintet, ami ott elvárt.

Pannonhalma meg látatlanban nívósabb, mint az, ahová a rokongyereket felvették.


Sajnos úgy tűnik, hogy magad sem tudod, hogy mi legyen!

Nem akarod ezt, nem akarod azt,...

Már miért lenne gond azzal, hogy hazamegy, ha nem alkalmas a kora miatt az önálló életre?

Visszamegy abba az iskolába amit otthagyott, ahol nem lehet olyan borzasztó az oktatás, ha Pestre felvették 6 osztályos GIMIBE és normális gyerekként befejezi az általánost.

Majd utána megy 14-15 évesen középiskolába valahová és kollégiumba.

Addig meg lehet pótolni az önállósága hiányosságait!

2022. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!