Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
 21/91 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, küldd már át anyádéknak a kérdést, hátha eljut az agyukig mekkora baromságot akarnak.,
2022. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
20%
Ne vegyetek már be csont nélkül minden baromságot :D Biztos egy jó tanuló, okos 12 éves gyereknek annyira retardált szülei vannak, hogy a kislányt csak úgy odaköltöztetik más nyakára, ráadásul egy 17 meg egy 22 éves csajhoz. Ha komoly lenne a kérdés és ezt bárki - nem pont a kérdező, egy jóindulatú szomszéd is elég - jelentené a gyámhatóságnak, nem tennék zsebre amit kapnának. Ez a kérdés arra jó, hogy szidhassátok a kitalált sztori kitalált szereplőit. Jelentettem is, bár nyilván jó sok választ fog hozni, nem fogják törölni :)
2022. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcosztályos gimibe jártam, de ettől ez még nettó baromság.


"A szüleink szerint el tudjuk intézni mi, mert “nagyok vagyunk”."


Ez nem érv. Idézőjelben sem. Tudod, miért? Mert a gyerekért jogilag a gondviselője felelős. Bár arra nincs jogszabály itthon - sok külföldi országgal ellentétben -, hogy kamasz gyerek pl. lehet-e egyedül otthon, de az viszont benne van a gyvt-ben, hogy a szülője köteles a gyermeknek korának megfelelően biztosítani a felügyeletet.

Egy kollégiumban a kollégiumi tanár munkaköréből kifolyólag veszi át ezt a felügyelő szerepet, és bizony ha valami történik a gyerekkel, nagyon komolyan előveszik őt is.

A tesódnak nagyon határozottnak kell lenni, nem szabad játszani, hogy jajj, majd ha megnyugszanak. Nincs felnőtt felügyelet, nincs hely, a gyerek nem mehet oda és pont.


(Tegyük hozzá, a fentiek mentén az is baromi necces volt, hogy téged elengedtek, de azért egy 12 és egy 14-15 éves kamasz között is rengeteget jelent a két év.)

2022. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a te családodban nincs ilyen, más meg azt hiszi, minden rokon köteles ugrani hogy a gyerekére ügyeljen. Volt szerencsétlenségem ilyennel találkozni élőben. Anno nyolcadikba mentem volna, amikor a kedves a rokon a nyakamra akarta sózni az öt éves gyerekét nyárra, mert úgysincs suli, ráérek vigyázni az uncsira.. Hát nem akartam. És anyámék szemében is én voltam a szar, mert mi az hogy csavarogni meg strandolni akarok bébicsőszködés helyett, hisz szegény szülei dolgoznak...
2022. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
28%
Pár napja volt egy ugyanilyen kérdés, csak ott az egy szem egyetemista rokonra akarják ugyanígy rásózni a gyereket. Biztos nem kapott elég reakciót.
2022. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
22%
#25 Azt pont nem láttam, de hihetetlen, hogy rögtön le van szavazva az, aki nem dől be egy ekkora f.s kamunak :D
2022. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
84%
Mert az hiszitek egyedi hogy ezt csinálják? Édes kis álomvilágotok van.
2022. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
14%
#27 Más környezet vesz minket körül ezek szerint. Nekem normális családom és normális barátaim, ismerőseim vannak, neked meg csak édes álomvilág az, ahogy én élek. Ez van.
2022. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 A kérdező kommentje:

Légyszíves mellőzzétek ezt a vitát, a kérdés nem kamu, sajnálom. Teljesen komoly és komoly válaszokat várok, akinek csak annyi megjegyzendője van, hogy kamu meg ez már volt, az ne írjon.


Azt nem tudom, hogy jogilag hogy van ez, lehet-e egyáltalán.

2022. júl. 27. 17:44
 30/91 anonim ***** válasza:
4%
Volt márchasonló gazdaglány sztori....
2022. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!