Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
 31/91 anonim ***** válasza:
97%
29-es, sehogy. Végső esetben a nővéred felhívja a rendőrséget, hogy nála van egy kiskorú, akit nem tud hazajuttatni, a szülei pedig nem felügyelik. Jól meg lesznek majd dicsérve a szülők, szóval tényleg csak végső esetben.
2022. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
93%
Jogilag nagyon nem mindegy hogy 12 vagy 14 éves. A 14 éves korlátozottan cselekvőképes, a 12 éves szimplán kiskorú. A gyámügy nem örülne ennek a történetnek. Nagyon felelőtlenek a szülők.
2022. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 A kérdező kommentje:

Gyámügyet azért nem akarom bevonni, mert egyelőre ez még elmélet, remélhetőleg a szülők belátják, hogy ez így nem fog működni.


(Én 14 voltam, amikor odaköltöztem a nővéremhez egyébként, meg önállóbbnak is voltam nevelve, a nőverem is beleegyezett, szóval más eset.)

2022. júl. 27. 18:21
 34/91 anonim ***** válasza:
19%

33#

Kérdező, azért ez nem is így működik. Egyrészt a gyámügyet bevonni nem is tudnád, inkább a nővéred, ő a felnőtt, szigorúan véve te nem.

Másrészt hülyeség is lenne, amíg nem történik semmi, mert kb. kiröhögnének, ha egy 17 éves kislány avval menne oda, hogy "anyukám azt mondta"

2022. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
15%

34: szerintem konfabuláció az egész, de figyelni fogom a fejleményeket... :)


Itt-ott kiesik a szerepéből a kérdező, pl. ezzel a nem akar gyámügyet bevonni fordulattal is... :D

2022. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 A kérdező kommentje:

A 33-as válaszomban pont ezt írtam, szóval erre nem értem mi szükség volt.


Utolsó, téged meg egyáltalán nem értelek, miért akarnám bevonni a gyámügyet, amikor ez puszta elmélet egyelőre, amit családban remélem meg tudunk oldani.


Kamuzók, légyszi kíméljetek, nem vagyok kíváncsi az ilyen válaszokra.

2022. júl. 27. 18:34
 37/91 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell finomkodni kérdező,meg kell nekik mondani hogy se te se a tesód nem vállaljátok az uncsitesót. Nem is tudom hogy képzelték ezt az egészet. Ne más pélójával verjék a csallánt, se a ti szüleid, se a kiscsaj szülei.
2022. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
97%
Engem érdekel, hogy mit tudnak mondani nagynéniék a nővérednek arra, hogy ki fogja ellátni helyettük a gyereküket.
2022. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogy megy iskolába? Ha jól értem Budapesten egy 12 éves kislány egyedül járjon egy random kerületben lévő gimnáziumba? Én biztos nem engedném el.
2022. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim válasza:
97%

12 évesen odaköltöztetni egy gyereket nagyon meredek.

Az, hogy ti "nagyok" vagytok, nem egyenlő automatikus beleegyezéssel.

A 12 éves gyerek szülei is "nagyok", oldják meg az iskola kérdést okosan, felnőtt módjára, ne a még tanuló ismerős gyerekeire akarják rásózni a lányukat.

Ebben a helyzetben én a kislányt sajnálom a legjobban, mert ő fogja meginni ennek a baromságnak a levét.

2022. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!