Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
 81/91 anonim ***** válasza:
18%
79: nem szabad komolyan venni... Nyári szünidei mese.
2022. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
100%
Simán komolyan lehet venni. Rohadt sok felelőtlen szülő van. És igen, bőven van aki azt hiszi más KÖTELES helyette törődni a porontyával. De hogy az ilyenek minek szaporodnak?
2022. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pont ez konkrétan trollkérdés, de teljesen hihető.

Akik itt kamuznak, meg trolloznak biztos nincs gyerekük és ebből adódóan nem ismernek sok szülőt.

Sajnos vannak felelőtlen, semmirevaló gyerekcsinálók, akik alig várják, hogy lepasszolják csóri gyereküket.

Mert nem szeretik igazán, sok gonddal, törődéssel, lemondással jár.

Nekem az a fura, hogy van aki olyan csillámpónis környezetben él, hogy ezt el sem tudja képzelni, nemhogy megtapasztalja.

2022. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a bemásolt törvényi paragrafusok pont nem segítenek a kérdezőnek, mert benne van az, hogy ha a gyerek máshol tartózkodik, a lakhelye hivatalosan akkor is az otthona.

Azaz ez ugyanazt jelenti, amit már korábban írtunk, ha Pesten történik valami a kislánnyal, akkor a szülei tehetők érte elsősorban felelőssé.

2022. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
84%

A bemasolt jogszabaly csak annyit jelent hogy a gyamugy nelkul nem elhet mashol a gyerek mint a szulei lakhelye.


DE


A gyamugy sosem fogja megengedni hogy olyan helyre koltozzon ahol a ket eltartó kozul az egyik maga sincs 18, a masik meg még tanul. Nem tiltja semmi hogy videkrol Bpre menjen tanulni a gyerek, de akkor legyen kollegista vagy olyan helyre koltozzon amit a gyamugy megfelelőnek talal. A kérdezők eseteben ez teljesseggel kizárható.

2022. júl. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, beszéljétek meg a szülőkkel, hogy oké, odaköltözhet, de akkor közjegyző és két tanú előtt írtok egy nyilatkozatot hogy semmilyen körülmények között nem vállaltok érte felelősséget, nem látjátok el és a nap nagy részében egyedül lesz.


Tehát ha baja esik, akkor a szülők vonhatóak majd felelősségre. Plusz azt is beleírnám, hogy akármilyen kárt tesz a kislány a lakásban, azt kötelesek megtéríteni.

2022. júl. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Szerencsére megoldódott a történet. Nagyon nagy hisztit csaptak, de azt már nem vállalták volna, hogy akkor ők fizetik az egyik szoba kettéválasztását, hogy legyen helye a kislánynak. Azt sem, hogy egész hétre előre főznek neki, mert mi nem tudunk és időnk sincsen (ezt az egyik válaszoló írta, köszi!). Meg persze úgy gondolták, hogy mi majd kísérgetjük a kislányt, egyedül ők sem engednék el Pesten. Emellé a nővérem megfenyegette őket a gyámüggyel. Most jelenleg utál minket az egész rokonság, de legalább nem kérnek máskor semmit.


Köszönöm a válaszokat, volt egy pár, ami sokat segített!

2022. aug. 20. 15:36
 88/91 anonim ***** válasza:
95%
Gratulálok a nővérednek, hogy meghúzta a határt!
2022. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltátok kérdező: Ha meg cseszegetnek a rokonok, lehet nekik mondani hogy szabad a pálya, vállalják ők saját kontóra a gyereket...
2022. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok, ti vagytok a felnőttek az egész történetben, az összes többi szereplő teljesen lejáratta magát. Hpzzáteszem a kislányt pedig nagyobb bajoktól mentettétek meg.
2022. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!