Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
 51/91 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk hogy 17eves es mint irtam hogy korlatozottan cselekvokepes. Bejelentest a kormanyablakban kell tenni, nem igen hiszem hogy 18 ev alatt valaki besetalhat csak ugy barmit is mondhat, panaszt tehet bármi egy felnott jelenlete nelkul. Ha bejelent valamit es jegyzokonyv keszul ala sem irhatja. Nem felnott igy a szava nem sokat er.
2022. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
100%
Akár trollkérdés akár valódi, simán előfordulhat a valóságban. Nálunk volt hasonló a családban. Két majdnem egykorú unokahúgomat sózták a nyakamra, ők akkor még csak ovisok voltak mikor elkezdődött, és volt hogy egy hétig futkosnom kellett utánuk, ameddig a szüleik kettesben pihiztek. Ők az én szüleimmel megbeszélték, hogy hát nyár van, úgyse járok suliba, majd én vigyázok rájuk, "jó lesz gyakorolni ha lesz sajátom", miközben már akkor is folyamatosan arról beszéltem, hogy nem akarok gyereket mert idegesítenek. Az unokatesóim aranyosak voltak a szokásos rokoni látogatások idejére, viszont hetekre rám bízva tele volt velük a f..szom. ez igaz azért nem ugyanolyan, mintha beköltöztették volna hozzánk őket, de van ilyen, hogy egymásra sózzák a gyerekeket. Az idősebb gyerek varázslatos módon hirtelen felnőttnek van kezelve, de közben mégse mert arra már senki nem kíváncsi, hogy akar-e a gyerekek körül ugrálni.
2022. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
93%
Az egeszen mas hogy megkernek hogy menj el ertuk vagy vigyazz ra par orat egy hetig. Teljesen mas mint amikor huzamosabb ideig nem a szuleivel el es mas a tartozkodasi helye. Eleve kezdjuk ott hogy ezt meg sem lehet valtoztatni, maximum egy kollegiumra, ahogy irtak is az ott tartozkodas alatt a nevelok atvallaljak a felelosseget a szuloktol. De az a gyamugy nelkul nem mukodik hogy a szulok otthon elnek a gyerek meg mas lakasban!!!! Tehat ismetlem a kollegium lehetseges, mas lakas a gyamugy engedelye nelkul nem.
2022. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
0%

#48: pont ugyanezt írtam én is tegnap.... :-) (#35)

Jól le is pontoztak. :-D

2022. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
74%

#53: PONTOSAN!

Ezért is irreleváns a pannonhalmi példa (tegnap említette vki), mert ott a kollégiumban a nevelőtanárok teljes felelősséget vállalnak a gyerekekért. Ráadásul egy évszázadok óta bevált struktúra, igen szigorú feltételek között.

2022. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
96%

"Az egeszen mas hogy megkernek hogy menj el ertuk vagy vigyazz ra par orat egy hetig."

Nem pár óra volt, hanem egy hétre (vagy akár több időre) elmentek valahova kirándulni és addig hozzánk cuccolták be a gyerekeket, a szüleim meg dolgoztak és ezért mindent rám hagytak. Kb 14-15 lehettem, amikor elkezdték ezt csinálni. Aztán elköltöztem, azóta is utalgatnak rá, hogy milyen jól éreznék a lányok magukat nálam Pesten, de ilyenkor csak eljátszom hogy nem értem a célzást. :D

2022. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
59%
56: de azért munkaidő után ott voltak a szüleid is, még akkor is, ha csak a "háttérben".
2022. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
92%
56 vagyok. Nem igazán. Nyilván ha bármi gond lett volna, akkor igen, otthon voltak, de kivonták magukat a dolog alól. Eleve úgy beszélték meg, hogy majd én vigyázok a két gyerekre, meg valahol látni lehetett rajtuk is, hogy nekik sem volt kedvük két ovissal foglalkozni, csak nem akartak nemet mondani -_- ... Ha leültem melléjük tévézni és jött utánam a két gyerek, 10 percen belül el akartak küldeni hogy "ne tévéztessem" őket hanem játszunk. Ha éhesek voltak és szóltam a szüleimnek, az volt a válasz, hogy én vigyázok rájuk, nézzem meg mit tudok nekik adni. Ha el akartam menni egy barátnőnmel valahova, miután a szüleim már otthon voltak, akkor értetlenkedtek, hogy viszem magammal a lányokat is vagy ott akarom hagyni őket? Ha picit is panaszkodtam, hogy oké hogy 1-2 hét/nyár, de azért nem akarok egyes egyedül én felelni 0-24 a két ovis gyerekért, akkor kuncogtak meg vállat ráztak, hogy hát igen ilyen gyereket nevelni, most tudok gyakorolni.
2022. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
100%
Bar ebben nem vagyok biztos de megkockáztatom hogy az iskolaba jaras feltele hogy a tanuló vagy bejaros, vagy kollegista vagy otthonról jon. Itt a bejaras nem opcio, tehat a gyereknek vagy a szulokkel(gondviselovel) kell egy haztartasban laknia, vagy kollegiumban. Tehat az az opcio nem is lehetseges hogy a gyerek olyan helyrol jarjon iskolaba ha nem kollegiumrol es hivatasos nevelokrol van szó, ahol a gondviseloje nem el vele. Legalabbis engedély nelkul. Mert esetleg a gyamugy a gyerek erdekeire hivatkozva lehetoseget adhat ilyesmire, pl ha egy extra tehetsege miatt a lakhelyetol tavol jar iskolaba, de az adott telepulesen pl egy fovarosban a kollégium helyett lakhat rokonoknal. De ez esetben biztos hogy vizsgalat es gyamugyi engedely kell.
2022. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 A kérdező kommentje:

Kamuzósaknak köszi újra, legyetek szívesek másokat cs.sztetni ezzel.


A gyámügyes kijelentést se értem, akkor úgy írom, hogy nem akarUNK a gyámügyhöz fordulni. Egy szóval se mondtam, hogy én mennék oda és akarnám elintézni. (És pont azt mondtam, hogy NEM akarunk, szóval innentől a szóhasználatomon fennakadni h.lyeség.) Azért meg bocs, hogy 17 évesen nem vagyok teljesen otthon a gyámügyes dolgokban.


A közlekedésről annyit tudok, hogy a sulija tőlünk fél órára lenne tömegközlekedéssel, de pont a másik irányba, mint az enyém. Így több, mint egy óra lenne reggel beérnem, ha őt is én kísérném, a nővéremnek meg majdnem egy óra.

2022. júl. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!