Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
 61/91 anonim ***** válasza:
25%
58 nem szamit hogy kivontak magukat barmi alol es veled voltak. A felelosseget ok viseltek es a szulei.
2022. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
90%
61: pontosan! Ezt nem akarják érteni, hogy FELELŐSSÉGET csak nagykorú vállalhat.
2022. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
82%
Hivatalosan igen, viszont mindent rám hagytak. Ha leültem, vagy visszatessékeltek a gyerekek mellé vagy odahívták őket hozzám, ha esetleg a gyerekek mentek oda hozzájuk, akkor kitaláltak valamit, hogy nem érnek rá, játszanak inkább velem. Persze ha bármi olyan történt volna, ahol már számított volna hogy ki a felelős a gyerekekért, akkor cselekedtek volna, de egyébként nem csináltak semmit. Minden évben mondtam, hogy legközelebb mondjanak nemet mert ehhez semmi kedvem, de azt mondták hogy ennyit azért simán megtehetÜNK értük.
2022. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 A kérdező kommentje:
Nálunk is hasonló a helyzet igazából, csak nekünk a szüleink nem lennének ott, ha gond van. És mivel nem nyári szünet, rá se érnénk,
2022. júl. 28. 10:40
 65/91 anonim ***** válasza:
93%

#55

A pannonhalmi példát én írtam, de nem abban a kontextusban, amit neked sikerült kibogarászni belőle!

A vidéki iskola, kontra budapesti iskola minőségi oktatásának az összevetésére írtam a példát, hogy vidéki iskolában is lehet olyan minőségi oktatás, hogy csont nélkül felveszik olyan minőségi helyre, mint Pannonhalma, ami nem mellesleg szintén vidéki iskola.


Sehol nem írtam kollégiumról, felelősségről, ellátásról, ezeket csak te vizionáltad hozzá, jó gyakoris szokás szerint, az értelmezési gondjaid miatt!

2022. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
77%
A nővéred helyében megmpndanám, hogy ha annyira akarják, jöjjön a gyerek, de én egy szalmaszálat nem teszek keresztbe érte, mert nem vagyok ingyen bébiszitter.
2022. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
1%
Jajj kérdező, mit erolkodsz még. Fogd mar fel hogy nincs jogi lehetőség hogy nalatok eljen. Mar ott kibukik a dolog amikor beiratkozna a suliba. Ugyanis nyilvan az iskolanak tudnia kell hol fog lakni. Es az vagy kollegium lehet, vagy a lakcimkartyajan levo lakhely. A lakcimkartyajan levo lakhely meg nyilvan a videki csaladi haz.
2022. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudnák, hogy nem bejárós? Nekem volt Pest megyei osztálytársam, akinek a szülei nem fizették a kolit, úgyhogy 1 órát ingázott oda-vissza vonattal minden nap. Ha fel is figyelnek a nem budapesti lakcímre, nagy eséllyel nem kezdenek faggatózni miatta.
2022. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, hagyd már abba a hülyeséged. Nem, nem csak kollégiumba mehet. Nagykorú rokonhoz is mehet, ami jelen esetben megvan.... Az meg hogy francnak se hiányzik egy tizenkét éves gyerek pesztrálása tanulás mellett. Szerinted akkor mi van azokkal akik aliban vannak iskolásként? És nem csak 18 év fölöttiek csinálják..
2022. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
87%
67-nek szólt
2022. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!