Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
 71/91 anonim ***** válasza:
90%
szulo/gondviselő
2022. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
91%

Majd írd meg kérdező légyszi mit mondanak a szülők/nagynénédék!

Pofám leszakad amúgy a sztorin. :) Nem tudom, honnan jön ez a mentalitás ezeknél az embereknél...

Az én anyám is (65 éves most) valahogy úgy van bekötve, hogy rokonoknak kötelező mindent megtenni egymásért. Amikor pl. Londonba utaztam 24 évesen és egy távolabbi rokon nem jött ki értem a lutoni repülőtérre, anyám vérig sértődött. Mert szerinte a rokonnak kötelessége lett volna engem fuvarozni. Én nem érzem így. Nem más nyakára mentem ki és nem vártam el senkitől semmit. De anyám a mai napig fúj a rokonra, hogy miért nem ugrott, hát az lett volna az illő. (Mellesleg a bäromi nagy London két különböző pontjáról beszélünk, ahol ő él és ahová én érkeztem. Utazhatott volna szerencsétlen vagy 3 órát. Anyám szerint kellett, illett is volna).

Nem értem ezt az mentalitást, hogy más färkával csapkodunk a csalánban...

2022. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
92%

De gáz szituáció/helyzet!

De te és a nővéred meg miért nem álltatok a sarkatokra, és mondtátok meg, hogy: "Ebből elég, ilyen biztos, hogy nem lesz!"? Ha hagyjátok magatokat, akkor ez lesz, ez be fog következni, és szegény kislány a ti nyakatokra lesz sózva!

"Mégiscsak, nincsenek olyan jó sulik vidéken, én meg nem akarom neki ezt elrontani, tényleg jó tanuló, sokat készült erre."

? Ez úgy hülyeség ahogy van. Az unokahúgi teljes nyugalommal járhatott volna 6 osztályos gimibe vidéken is, ugyanolyan jó iskolák vannak itt is.

A szülei, és a te szüleid is bolondok lehetnek, már bocsi.

2022. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
100%

Egy 12 éves lány még igényli a szülői figyelmet, és törődést. Hozzá kell tenni azt is, hogy agimnázium nem könnyű dolog, akkor is, hogyha hatosztályos. Sok segítséget fog igényleni, akkor is, ha jó tanuló. Arról nem is beszélve, hogy nagyon könnyen el fog kallódni, rátok nem fog hallgatni, hiszen nem vagytok a szülei, és majd állandóan menni fog a hiszti, hogy ti neki ne mondjátok meg, hogy mit csináljon. Aztán, egy 12 éves még gyerek, a nővéred és már lassan te is, felnőttek vagytok. Lesznek majd olyan kellemetlen dolgok, hogy ti még majd este 11-kor is fent lesztek, mert mondjuk tanulni, kell vagy valami iylesmi, ő meg már aludna, de nem fog tudni tőletek, hiszen ő sokkkal több alvást igényel, mint ti. Aztán, egy ilyen gyerek még fejlődő szervezet, ügyelni kell arra is, hogy mit eszik, hogy mikor eszik, stb. Aztán, mosni is kell rá, bár, azt lehet, hogy talán már tud.


A szülők nem normálisak, hogy így elküldik a gyereket...

2022. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
76%

"a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki" - kié a lakás?

Gondolom, hogy a kislány felvételije idején már sejtették a szülei és a szüleitek, hogy rátok bíznák - hogy gondolták, és miért csak most mondták?

2022. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
93%

Mivel veletek lakna életvitelszerűen, nektek kene gondoskodni róla,etetni stb igy ez csak is gyamhivatali engedellyel mehetne. A ptkban a 16ev felettieknel is gyamhivatali engedelyt tesz kötelezővé, igy megkockaztatom 16 alatt nem is lehetseges ez amit akartak.

A csaladjogi torveny szerint a gyerek lakohelye a szulok lakohelye. A kollegiumban nem valtozik a lakohely statusza, azonban ha egy masik varosban rokonoknal kell elnie a kiskorunak, életvitelszerűen, heti 5napot akkor azt csak a gyamugy engedelyevel lehet.


4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]


(1) A szülők joga és kötelezettsége, hogy a gyermeket gondozzák, a gyermek megélhetéséhez és felnevelkedéséhez szükséges feltételeket biztosítsák.


(2) A szülők a saját háztartásukban kötelesek a gyermekük lakhatását biztosítani. A gyermek lakóhelye – ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik – a szülei lakása akkor is, ha a gyermek átmenetileg máshol tartózkodik.


(3) A szülő vagy a gyámhatóság a gyermek kiadását követelheti attól, aki a gyermeket jogtalanul tartja magánál.


(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet – a személyes gondozás és nevelés kivételével – nem érinti.

2022. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
84%
ITT a pont! Korrekt hivatalos törvényi hivatkozás.
2022. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
100%
Sok jó érvet kaptatok, hogy miért nem jó ötlet a gyerek odaköltöztetése, sőt, ellehetetlenítené az életeteket. Foggal-körömmel harcoljatok ellene, ha kell, ne engedjétek be a gyereket a lakásba. Gondoljatok annak a kétéves kislánynak az esetére, aki kizuhant az ablakon, mert fél órára magára lett hagyva. A szülők a nagynénire bízták, de neki dolgozni kellett menni, nem tudta megvárni a szülőket. Erről a szülők tudták, mégis meg lett hurcolva a nagynéni. Kell ez nektek, hogy bármi baja lesz a gyereknek, akár büntető eljárás alá vonhatnak titeket? És emellett ott a sok egyéb ellenérv, amit korábban felsoroltak. Majd írd meg, hogy mi lett!
2022. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
100%

Csak pislogok... nem értem. A mai világban milyen nemtörődömség kell ahhoz, hogy pesten egyedül elengedj egy 12 éves gyereket?? Jézusom, milyen szülő ez???


Amúgy tényleg nincs valami közelebbi iskola?

[link]

Tehát valahol ennek a rajznak a szélén éltek - feltételezem az unokatesóék sem sokkal közelebb pesten. Nem ogaz, hogy ezeken a helyeken nincsen fél őra tömegközlekedésen belül normális 6 osztályos gimi. És b+, kib🤭ssza a gyerekét egy világvárosba, mésfél órányira, életképtelenül. Az ilyen minek vállalt gyereket?


Már a ti helyzetetek is több, mint húzós, a ti szüleitek sem normálisak, hogy téged 14 évesen magadra hagytak egy másik gyerekkel... ez nem normális helyzet, és óriási szerencséd van, hogy eddig ebből még nem lett problémád!! A főváros egy veszélyes hely. Nem kislányoknak való. Nagynénédék teljesen meg vannak zakkanva...

2022. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
38%
Egyebkent ezert zsenialis troll kerdes ez mert ozonlenek a valaszok es a tobbseguk fel sem fogja hogy ha meg igaz is a sztori akkor sem fog semmi sem tortenni mert torvenyileg nincs ra mód. Igy folyamatosan jonnek a szuloket nem erto huledezo valaszok.
2022. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!