Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy a párom így...

Normális, hogy a párom így megalázott engem a rokonaim előtt?

Figyelt kérdés

Múlthét vasárnap hivatalosak voltunk egy ebédre az unokatestvéremnél, de volt ott mèg más rokonom is. Előjött egy tèma amiről tudtam, hogy a páromnak más a véleménye, mint a rokonoméknak, már akkor finoman megszorítottam a kezét az asztal alatt, jelezve, hogy inkább el se kezdje nehogy konfliktus legyen belőle. Hát nem vette a lapot elkezdte mondani a véleményét, ekkor már kénytelen voltam belekaparni a kezébe, hogy vegye észre, hogy most nagyon nem hiànyzik a véleménye. Ekkor ő hangosan rám förmedt, hogy mi a francért kaparom őt. Azt hittem ott süllyedek el szégyenemben. Szerencsére az egyik kisgyerek pont akkor jött, hogy ő látott valamit a Tv-ben ès azt kezdte el mesélni az feloldotta a hangulatot. Haza fele az autóban megmondtam neki a magamét, hogy mekkora tahó, de ő csak azt hajtogatta, hogy miért kapartam bele. Nem is érzi át az egésznek a súlyát.

Meg mindig azzal jön, hogy ő miért ne fejthetné ki a véleményét, de őt az nem érdekli, hogy ezzel konfliktust generálhat.



2022. okt. 13. 05:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
75%
Tehát nem mondhatja el a véleményét, mert szégyenled, és inkább karmolászod, hogy maradjon csendben, mert (valamiért) neked és neki is úgy érzed, muszáj megfelelnetek a rokonságnak mindenben. Hogy miért vagy ennyire konfliktuskerülő és miért kell mindenkinek alkalmazkodnia a rokonokhoz (gondolom csak 1 konkrét személyről van szó leginkáb... anyuci vagy apuci), azt csak te tudhatod. De pszichológussal megbeszélném a helyedben, mert nem egészséges, amit csinálsz.
2022. okt. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
27%
Ez volt az első ilyen vagy ez rendszeres? Mert ha ennyire semmibe veszi a párod, hogy te mit szeretnél, akkor ideje elgondolkodnod, jó lesz-e neked ez hosszú távon. Tévedés ugyanis azt hinni, hogy mindig és mindenhol ki kell fejteni a saját véleményemet, annál jobb, minél ellentétesebb a másikkal. Ha egy sima lapozással, új téma felvetésével elkerülhető egy konfliktus, akkor teljesen felesleges szándékkal verni a habot és ennyiből úgy tűnik, párod nem tűri el, hogy bárki bármit másként gondoljon mint ő. Ez alól te főleg nem leszel kivétel, és az nagyon nem lesz jó neked.
2022. okt. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
87%
Én is egyetértek a pároddal. Neki is lehet véleménye.
2022. okt. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim válasza:
92%
2-es tehát a pár tűrje el, hogy más véleményen vannak egy témában, de a másik félnek nem kell? Ez eléggé kettős mérce. A kérdező rokona is ugyanúgy tudomásul vehetné, hogy nem csak az ő nézőpontja létezik.
2022. okt. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
14%
4, ha nagyon félre akarod érteni amit írtam, akkor félre is fogod.
2022. okt. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekként kezeled a párodat, bakker. Sokáig nem lesz veled, ha így folytatod.
2022. okt. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
90%
Hát, nekem rosszabb véleményem lenne rólad, aki elhallgattatod, mint róla, aki nem ért egyet velem.
2022. okt. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
91%

Én alapból nem szoktam fölöslegesen generálni a feszültséget, szóval ha én kerülnék olyan társaságba, ahol velem ellenkezô véleményt hangoztatnak, de az nem olyasmi, ami ott vagy késôbb kihatással lenne az életünkre, akkor inkább csöndben maradok.


Ennek ellenére az asztal alatt karmolászni valakit nagyon primitív dolog!!


Én egy ilyen helyzetben inkább beszállnék a beszélgetésbe, és próbálnék hozzátenni dolgokat, hogy a párom miért gondolja úgy ahogy, esetleg próbálnám finoman terelni a témát valami kevésbé megosztó irányba.


Úgyhogy az általad leírt helyzetben a párodnak adok igazat.

2022. okt. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
89%

"Előjött egy tèma amiről tudtam, hogy a páromnak más a véleménye, mint a rokonoméknak"

Viszont a párod nem tudhatta, tehát nem az volt, hogy direkt generálni akarta a feszültséget. Miért ne mondhatná el a véleményét? A rokonok is tanulják meg, hogy ellentétes vélemény is van és ki is szabad nyilvánítani. Ez az asztal alatti kaparászás gyerekes dolog.

2022. okt. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
90%

Én is rádförmedtem volna, mert nem a gyereked vagyok, azt meg főleg nem tűrném, hogy "kaparássz".


Nyisd ki a szád, ha bajod van, pl. bocsi, srácok, de inkább ejtsük a témát - vagy bármi.

2022. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!