Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy a párom így...

Normális, hogy a párom így megalázott engem a rokonaim előtt?

Figyelt kérdés

Múlthét vasárnap hivatalosak voltunk egy ebédre az unokatestvéremnél, de volt ott mèg más rokonom is. Előjött egy tèma amiről tudtam, hogy a páromnak más a véleménye, mint a rokonoméknak, már akkor finoman megszorítottam a kezét az asztal alatt, jelezve, hogy inkább el se kezdje nehogy konfliktus legyen belőle. Hát nem vette a lapot elkezdte mondani a véleményét, ekkor már kénytelen voltam belekaparni a kezébe, hogy vegye észre, hogy most nagyon nem hiànyzik a véleménye. Ekkor ő hangosan rám förmedt, hogy mi a francért kaparom őt. Azt hittem ott süllyedek el szégyenemben. Szerencsére az egyik kisgyerek pont akkor jött, hogy ő látott valamit a Tv-ben ès azt kezdte el mesélni az feloldotta a hangulatot. Haza fele az autóban megmondtam neki a magamét, hogy mekkora tahó, de ő csak azt hajtogatta, hogy miért kapartam bele. Nem is érzi át az egésznek a súlyát.

Meg mindig azzal jön, hogy ő miért ne fejthetné ki a véleményét, de őt az nem érdekli, hogy ezzel konfliktust generálhat.



2022. okt. 13. 05:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
83%

Nincs igazad, és igen, ebben az esetben teljesen normális, hogy rád förmedt.

Miért ne lehetne más véleménye? Sőt... miért kellene ellentétes vélemény miatt összeveszni? Ha mindenki így tenne, folyton állna a bál mindenhol.

Ne kaparászd, felnőtt ember.

2022. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
18%

"Ekkor ő hangosan rám förmedt, hogy mi a francért kaparom őt. " - ez valami kib*ul gáz.

Mi az, hogy a párod rádförmed mások előtt? Ha nem tetszik, neki, hogy csibnálod, akkor szépen megfogja a kezed vagy valami, de mások előtt megalázóan számonkérni?

Nagyon gáz. Gondolom, már rá volt pörögve a vitára és majd ő megmondja a tuttit a rokonoknak, azért reagált ilyen hevesen.

2022. okt. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
26%

Mínuszba leszek pontozva, hiszen itt sem fogadják el az ellentétes véleményt, hiába hangoztatják. :)

Oké, a pasi felnőtt ember, de szerintem a felnőttséghez hozzátartozik, hogy tudjuk mikor érdemes inkább csendben maradni. Vannak konfliktusok amikbe bele kell állni, de a párunk távolabbi rokonságával ilyen vitákba belemenni hülyeség. Csak megmérgezi a hangulatot. Ha annyira rosszul érzi magát emiatt, akkor majd legközelebb nem megy.

2022. okt. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
81%
#22 és az nem megalázó, amikor egy felnőtt embert kaparásznak az asztal alatt? És kussban kell maradni, mert jajj a rokonok? Gyerekesen gondolkodtok mindannyian, akik úgy gondolják, hogy ez rendben van. Gondolom a párja ideges lett, ezért förmedt rá, ami amúgy teljesen érthető. Én is kiakadnék, ha valaki kaparászna azért, hogy fogjam be. Az én nagybátyámék pl fideszesek, mi pedig nem. Amikor oda vittem a páromat, persze, hogy szóba jött ez a téma is, de normális emberek tudnak normálisan vitázni, minden sértődés nélkül és tudják, hogy ilyenen senki sem fog össze veszni, mert különbözik a vélemény. Szépen beszélgettünk, majd hazajöttünk ennyi. Nem akartuk meggyőzni egymást, hanem elfogadtuk, hogy nekik ez, nekünk meg ez a véleményünk. Senki sem lett ideges, mert más állásponton vagyunk. Ez nagyon gyerekes viselkedés.
2022. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj apukám, idomítás első lecke: egyszer megszorítom a kezed, azonnal abbahagyod amit mondasz. Kétszer megszorítom a kezed, akkor rám nézel, rám figyelsz. Háromszor megszorítom a kezed...

Hát én is kikértem volna magamnak. A kutyával csinálják ezt, ha túl előre szalad, akkor megrántják a pórázt. Engem ne próbáljon idomítani senki... Szóval, ha majd el süllyedtél szégyenedben, azt kizárólag magadnak köszönheted.

2022. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
26%

A parodnak éreznie kellett volna, hogy zavar, ha a rokonaid előtt beleáll a vitaba. Ez elég alapvető, de előjött az egója, majd ő igenis ennyi embernek is elmondja. Egy bölcs ember ilyenkor hallgat és tiszteli a párjának a rokonaihoz való viszonyát. A barátod egy tuskó, ha ezt nem érzi. Ez diplomatikusság kérdése.

Korlátozod a véleményét? Elmondhatja bárhol, bármikor, csak nem úgy, hogy ezzel a csakadi fészkedbe beleszarik.

És vajon a munkahelyén a nagyfőnök előtt is beleáll a csatába? Gyanús, hogy ott disztingvál, ott tud viselkedni.

2022. okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
70%
Mit kell kaparni te hulye no! Megis mit kepzeltel, hogy a kezszoritast o nem erezte, erezte csak szart rad, te voltal aki nem vette a lapot!
2022. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
81%
Régen az asztal alatt bokán rúgással szoktak jelezni 😂
2022. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem normális körökben teljesen elfogadott, hogy az embereknek egy csomó témáról más a véleménye és erről beszélnek, megvitatják. Ennek nem kell vitába vagy veszekedésbe torkolnia.

Nálunk a családban, baráti körben is rengeteg az ellentétes vélemény mindenről, ami adott esetben nehéz téma: politika, gyereknevelés, stb. De ezekről mindig normálisan tudunk vitatkozni, senkinek nem kell elfojtani a gondolatait vagy a véleményét.


A párodnak szerintem igaza van, biztos lehetett volna kedvesebb, de gondolom felidegesítette magát azon, hogy belé akarod fojtani a szót.

2022. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
77%

Ennél nagyobb "megaláztatás" sose érjen, aranyom. Elárulom, mennyire volt ez megalázó: semennyire.

Az viszont nagyon is az, hogy úgy viselkedsz a pároddal, mint egy hülyegyerekkel. Úristen, valamiben eltér a véleménye az unokatestvérétől, nehogy már ki merje mondani. Még ha lenne vmi tétje a dolognak (pl. a főnöke lenne, aki kirúghatná emiatt, vagy ilyesmi) akkor megértenélek, de így? Csak egy gyáva konfliktuskerülő nyúl viselkedik így. Legalább a párod nem az, ha már egyszer te igen. Fel kellene végre nőni, kiscsillag, és a párodat is felnőtt emberként kezelni.


Amúgy tudom, hogy kamu a kérdés, a szokásos napi hergelő, de más is viselkedik ilyen hülyén, azért válaszoltam rá.

2022. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!