Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy a párom így...

Normális, hogy a párom így megalázott engem a rokonaim előtt?

Figyelt kérdés

Múlthét vasárnap hivatalosak voltunk egy ebédre az unokatestvéremnél, de volt ott mèg más rokonom is. Előjött egy tèma amiről tudtam, hogy a páromnak más a véleménye, mint a rokonoméknak, már akkor finoman megszorítottam a kezét az asztal alatt, jelezve, hogy inkább el se kezdje nehogy konfliktus legyen belőle. Hát nem vette a lapot elkezdte mondani a véleményét, ekkor már kénytelen voltam belekaparni a kezébe, hogy vegye észre, hogy most nagyon nem hiànyzik a véleménye. Ekkor ő hangosan rám förmedt, hogy mi a francért kaparom őt. Azt hittem ott süllyedek el szégyenemben. Szerencsére az egyik kisgyerek pont akkor jött, hogy ő látott valamit a Tv-ben ès azt kezdte el mesélni az feloldotta a hangulatot. Haza fele az autóban megmondtam neki a magamét, hogy mekkora tahó, de ő csak azt hajtogatta, hogy miért kapartam bele. Nem is érzi át az egésznek a súlyát.

Meg mindig azzal jön, hogy ő miért ne fejthetné ki a véleményét, de őt az nem érdekli, hogy ezzel konfliktust generálhat.



2022. okt. 13. 05:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
90%
És aztán még le is tahózod. Én kiraktalak volna az autóból, de valószínűleg az életemből is, mert nincs szükségem ilyen dedós nőre.
2022. okt. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, nálunk kb nincs téma, amiben egyetértünk a férjem családjával. Se politika, se eü, se az ezo marhaságaik, se semmi.

Ettől függetlenül mindenről beszélünk, ezekről a témákról is, vita nélkül.

Ha a családod nem tudja kezelni, hogy valaki mást gondol, az nem a párod hibája.

2022. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen nőtől mentsen az isten minket!
2022. okt. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
83%

Hogy mit csinálsz?? Kaparod??

Az meg van, hogy ez fizikai bántalmazás?


Aztabetyármindenit. Ha így próbálna "nevelni" a párom, azonnal elhagyom.


Számtalan más módja van egy ilyen helyzet kezelésének, de nem az, hogy bántom a másikat. Jézusom.



Igen, lehet véleménye. De tudni kell azt is közölni. Ha a párom nem érezné, hogy feleslegesen beleáll a rokonságba, akkor én is jelezném, mert senkinek nem hiányzik a feszkó. Meg lehet mondani, a más a véleménye, de nem kell vérremenő harcot vívni, nem kell belelovallnia magát az embernek.

2022. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
91%
Nem kapargatni kellett volna, hanem normálisan szólni mindkét félnek, hogy hanyagoljátok a témát, mert nem szeretnéd, hogy egy nézetkülönbség miatt elromoljon a jó hangulat, és azzal a szusszal felvetni egy másik témát. Ezt is csak akkor, ha tudod, hogy valamelyik fél nem képes kulturáltan vitázni, és személyes sértésnek veszi, ha valakinek más a véleménye.
2022. okt. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
87%

Jól tette hogy rádförmedt. Felnőtt emberek vagytok, nehogymár ne mondhassa el a véleményét. Gondolom meg akartál felelni az ottani rokonoknak. Hát szard le.

Olyan nehéz lett volna egyenesen megmondani nekik, hogy hagyjátok a témát mert csak konfliktus lett belőle?

2022. okt. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom de gyerekes vagy. Kaparod? Hát ez nagyon durva. Én biztos nem tennék ilyet a férjemmel. Különben meg ha van véleménye mondja el nyugodtan.
2022. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
84%
Hát anyukám saját magadnak köszönheted. Mit kaparászod? Mit próbálod irányítani a párodat? Ha attól féltél hogy konfliktus lesz belőle akkor megmondhattad volna nyíltan is. A párodnak van igaza.
2022. okt. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
89%

A párodnak van igaza kérdező ha tetszik ha nem.Nem kaparni kell a kezét mert idegesítő és dedós dolog:) Nem is csoda hogy rád förmedt és örülj neki hogy nem hagyott ott úgy ahogy vagy.Nem lehet saját véleménye egy felnőtt embernek?Ha pedig nem lehet más vélemény mint a rokonoké akkor a rokonokkal van a baj és nem a pároddal már ne is haragudj.Felnőtt emberek vita nélkül is tudnak beszélgetni érzékenyebb témákról is.

Mondhattad volna hogy erről ne beszéljetek és kész a kaparás helyett.

2022. okt. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
90%
Szép kapcsolat lehet, ha el sem mondhatja a véleményét, mert jajj, megsértődnek a rokonok :D
2022. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!