Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 21 évesen babát várok, egyedül...

21 évesen babát várok, egyedül kell felnevelnem?

Figyelt kérdés
A családom (szülők teljes mértékben támogatnak, szerintük meg kéne tartanom, ha elvetetem azt bánnám) de a rokonok azt mondják, nem kéne megtartanom, éljek, bulizzak, de én sosem voltam bulizós, szeretném ezt a babát, de mi van ha igazuk van és egyedül nem menne? Már láttam a babát uh-n és azóta olyat érzek iránta ami nagyon erős, de neki a legjobbat akarom, nem akarom hogy gyűlöljön azért, mert az apja nincs velünk. Mit tennétek ebben a helyzetben? Egyébként dolgozom, szóval nem az iskola padból mennék szülni.

2015. nov. 14. 20:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
48%

Nem a legszebb hozzászólás lesz az enyém, előre bocs...

De aki felcsináltatja magát egy idiótával aki aztán elhagyja az még maga sem nőtt fel és nem képes felnevelni egy gyereket rendesen az tuti. Hiszen még a gyereked apját sem sikerült kiismerned, hogy egy fäsz, mit kezdesz majd egy gyerekkel aki teljesen rád lesz utalva...? Te akarsz felnevelni egy gyereket? Én igazán sajnálnám szegényt, egy gyereknek nem elég az hogy szereted, ez édes kevés önmagában. De persze neked kell tudni mit csinálsz... csak legközelebb mielőtt szétteszed a lábad legalább ismerd meg a szerencsétlen embert, ne rögtön gyereket pottyants neki.

2015. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
38%
Én megtartanám a helyedben. Mert lehet, hogy, ha most nem akkor soha!
2015. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
39%

Nos, én is a másik megismerése mellett vagyok, de pl. az én anyám is elvált 2 éves koromban, nem volt remek emberismerő vagy elhamarkodta. Ettől még nem volt felelőtlen idióta, intelligens, karakán nő volt, aki rendesen felnevelt gyerektartás nélkül is, amit megállapítottak, de nem fizettek, anyámnak pedig úgyis jóval nagyobb volt a fizetése, anyagi gondjaink nem voltak. Nem mondom, tuti jó egy remek apa, de az azért nem mindenkinek adatik meg. Elnézve a gyk-s kérdéseket, egy rendes anya is elég nagy kincs :)


Kérdező, azt írod, az apán kívül megvannak a feltételek, akarod is... Ha úgy érzed, jó anya tudsz lenni, akkor szerintem tartsd meg s ugyebár nem lehetetlen, hogy mire nyiladozni kezd az elméje, még apja is lesz, de ha Te mellette állsz, a nagyszülők szeretik, az azért már eleve nem egy sanyarú sors...

2015. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
57%
Itt mindenki magából indul ki. De azért mert ők képtelenek lennének felnevelni egy gyereket, Neked kell tudni, hogy Te mire vagy képes. Szüleid támogatnak, segítenek, van munkahelyed, egy gyerek nem akadály párkapcsolatban sem.
2015. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
14%

Hát nem tudom, Kérdező, nekem férfiként biztosan nem kellene egy olyan nő, akinek egy embrió fontosabb volt, mint a párkapcsolata... annál ugyanis csak x-edik lehetek... és most őszintén, miért érjem be ezzel, amikor akad olyan nő is, akinek a párja a legfontosabb, nem csak a másiktól várja el ezt...

Egyébként szerencse kérdése, vagy egyedül kell nevelned vagy nem, attól függ, hogy milyen tulajdonságokkal bírsz, mennyire könnyen teremtesz kapcsolatot... kb 50/50...

2015. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
72%

Na nézzük akkor:

- Van stabil anyagi háttér? A gyereknek tudni fogod biztosítani a normális életszínvonalat?

- Megvan az erős anyai minta? Te rendben vagy lelkileg? Az értelmi szintedet nézve felnőtt nő vagy?

- Átgondoltad, milyen lesz annak a gyereknek stabil apai minta nélkül?

- Mi van akkor, ha a szüleid úgy döntenek, mégsem támogatnak téged, és teljesen magadra maradsz?

- Beleképzelted már magad annak a gyereknek a helyébe? Te vágynál arra az életre, amit te adnál neki?

2015. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
23%
Lehet hogy Apu időközbe rájön, hogy mit is jelent neki a gyereke. De ha nem, az se nagyon lényeges. Vagy te és a családod a kicsinek. De ez olyan dolog amit csak te dönthetsz el. 27/F
2015. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
59%

Te akarod a babát. A szüleid támogatnak. Mi a kérdés? Mi köze van ehhez a rokonaidnak? Nem baj, ha nem tudsz luxuskörülményeket biztosítani, régen is felnevelték a gyerekeket szegényebb családok is. Ha akarod, tartsd meg, mert utána tényleg örökre bánnád. Nem fog gyűlölni, hiszen te leszel az anyukája, és gondolom, nem a te hibád, hogy a pasid elhagyott.

Én megtartanám.

22/l

2015. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
38%

A kérdésed első felében azt írtad, hogy a rokonok szerint inkább bulizz. Nos, ha eddig sem voltál nagy bulizós, akkor nem is fog hiányozni, hogy nem tudsz elmenni minden pénteken bulizni. Egyébként meg nem úgy kezeld a helyzetet, hogy innentől kezdve neked nem lesz életed. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a gyereket annyira ki akarják sajátítani, hogy senkinek nem engedik, hogy vigyázzon rá. Feláldozzák az összes szabadidejüket a gyereknek és utána csodálkoznak, hogy ha a gyerek később reggeltől délutánig odavan napközben, akkor otthon unatkoznak egyedül. Nem azt mondom, hogy el kell hanyagolni a gyereket, hanem hogy ápold a saját életedet is.

A kérdés második feléről annyit, hogy ezek után a gyerek inkább gyűlölne az apját mint téged. Egyébként nincs kizárva, hogy gyerek mellett találod majd meg azt a férfit aki valóban szeretni fog.

2015. nov. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem amit át kéne gondolnod, az az, hogy mennyire bízol önmagadban, mennyire vagy erős lelkileg? Most ott vannak a szüleid, ami nagyon jó - képes lennél megállni a lábadon nélkülük is, vannak határozott céljaid, elképzeléseid, ki tudsz állni magadért és a gyerekedért, ki tudtál már jönni a gyerekszobából? A gyerek nem fog gyűlölni azért, mert nincs apja - csak akkor, ha gyenge vagy ahhoz, hogy neveld, megszabd a korlátokat, amik kellenek, támogasd és biztonságban érezze magát veled. Nem mindenki alkalmas erre 21 évesen (van, aki később se.) Az, hogy felelős, ráadásul egymagadban felelős vagy valakiért, érettebbé tesz, akár erősebbé is, ha alapból is van már benned. Viszont van, akit inkább elbizonytalanít, és előbb-utóbb összeroppan a felelősség terhe alatt. Neked kell tudnod, melyik típusba tartozol, és ennek tudatában dönteni.
2015. nov. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!