Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 21 évesen babát várok, egyedül...

21 évesen babát várok, egyedül kell felnevelnem?

Figyelt kérdés
A családom (szülők teljes mértékben támogatnak, szerintük meg kéne tartanom, ha elvetetem azt bánnám) de a rokonok azt mondják, nem kéne megtartanom, éljek, bulizzak, de én sosem voltam bulizós, szeretném ezt a babát, de mi van ha igazuk van és egyedül nem menne? Már láttam a babát uh-n és azóta olyat érzek iránta ami nagyon erős, de neki a legjobbat akarom, nem akarom hogy gyűlöljön azért, mert az apja nincs velünk. Mit tennétek ebben a helyzetben? Egyébként dolgozom, szóval nem az iskola padból mennék szülni.

2015. nov. 14. 20:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 Andizsuzsi ***** válasza:
17%

"de neki a legjobbat akarom"


Azzal, hogy megölöd? Mi a fontosabb? A bulizás, "élés", vagy az, hogy esélyt adj az életre egy kisgyereknek, aki már van?

2015. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
24%
Én ha kefélni megyek, gumit húzok farkamra. De ez én vagyok. Hogy te mit tegyél, azt nem tudom. Felnőtt vagy, te dolgod.
2015. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
12%
21 évesen nem is csodálom, ha valakinek nincs felelősségtudata. Ha jót akarsz neki, add örökbe, vagy azt gondolod, majd a szüleid felnevelik helyetted?
2015. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
36%

A rokonokat hagyd figyelmen kívül, ez a te döntésed. Én addig nem is kürtöltem volna ki a dolgot amíg döntésképtelen vagyok a magzat sorsával kapcsolatban. Most a rokonok azt mondják, hogy élj még, de ha elvetetnéd garantált, hogy lenne olyan aki azért nézne le mert "megöltél egy embert".


Mi nem tudjuk eldönteni, hogy hogy viselnéd az egyedülálló anya létet. Te ismered magadat és a közeli családtagjaidat akiknek még köze lesz a kicsihez, ha vállalod.

Attól, hogy nincs melletted férfi még megadhatsz minden tőled telhetőt a picinek. Persze ideális esetben két szülő van, de a mostani válási arányok mellett rengeteg gyereket nevel csak az anyuka.


Továbbá pedig, szerintem a kikapcsolódás a szülőknek is jár (akár együtt vannak, akár egyedül nevelnek gyereket), egy jófej nagymama pedig örömmel vigyáz a csemetére pár órán keresztül, ha az anyuka elmenne moziba, kávézni a barátnőkkel, vagy esetleg egy randevúra.

2015. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
21%

Neveld fel egyedül, ha tudod, ha anyagilag megteheted.


A felelősségről viszont ne papolj, mert egy gyerekhez két ember kell. Téged nem zavart, hogy te esel teherbe, ha nem húz gumit meg "csak egy kicsit" anélkül, megszakítással, stb. szeretkeztek?


Legközelebb gondolkodj TE felelősségteljesen, mert a férfi sajnos tényleg bármikor leléphet, max. fizetnie kell. A nő viszont ott marad egy magzattal, és egy k*r,,va nehéz döntéssel.

2015. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 bia276 válasza:
47%
A tény hogy az apuka nincs melletted, nem a TE hibád. Ha az anyagi háttér megvan,a szüleid melletted állnak és még te is AKAROD azt a babát, akkor nincs miért elvetetned !! ... igaz hogy rengeteg mellék tényező közrejátszik a döntés meghozásában.. de ami a legfontosabb hogy TE AKAROD-E ?! ..ha akarod akkor mindent megfogsz tudni oldani az élet során! Ha elveteted, az hatással lesz rád most s a JÖVŐBEN is ...
2015. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
41%
Ha anyagilag, lelkileg bírod tartsd meg. De nem egyszerű feladat gyereket nevelni, egyedül főleg nem. Gondold àt a nehézségeket is.
2015. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
11%

#26: Mert a kérdező képes, és poénból írogat ide?


AMúgy kamu, túl sablonbos a kérdés, a kérdező is csak fél szavas választ ír. Nagyon unalmas már ez.

2015. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a kedves kérdező jó magasról szarik az egészbe.
2015. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
39%

Ha elvetetnéd, bánnád... ezzel azt akarják mondani a szüleid, hogy szüld meg, hogy ne legyen bűntudatod?


Te ismered őket, nem csak azért akarják, mert épp kirepülnél, és unatkoznának nélküled, jól jön az unoka?

2015. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!