Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 21 évesen babát várok, egyedül...

21 évesen babát várok, egyedül kell felnevelnem?

Figyelt kérdés
A családom (szülők teljes mértékben támogatnak, szerintük meg kéne tartanom, ha elvetetem azt bánnám) de a rokonok azt mondják, nem kéne megtartanom, éljek, bulizzak, de én sosem voltam bulizós, szeretném ezt a babát, de mi van ha igazuk van és egyedül nem menne? Már láttam a babát uh-n és azóta olyat érzek iránta ami nagyon erős, de neki a legjobbat akarom, nem akarom hogy gyűlöljön azért, mert az apja nincs velünk. Mit tennétek ebben a helyzetben? Egyébként dolgozom, szóval nem az iskola padból mennék szülni.

2015. nov. 14. 20:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező,itt teljesen mindegy az apa személye,mivel nincs.

Két fizuból is nagyon nehéz felnevelni egy gyereket.


Sok ember itt lepontozza azokat,akik a realitás leírják neked.


Még a sok "tarts meg" felelőtleneket felpontozzák.

Nevetséges.

2015. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
44%
#55 - "Na ez nagyon mellé ment, mert pont olyan férfi van mellettem, aki..." ha visszaolvasod a saját #51-esed két mondatát, rájössz, hogy egyáltalán nem ment mellé... a lényeg az, hogy te megtaláltad a te gondolkodásodnak megfelelő párt, ahogy szerencsére én is az enyémnek - jó ideje. Köszönhetően annak, hogy te kizárod a párkapcsolatot a te gondolkodásoddal inkompatibilis férfiakkal, én meg a saját gondolkodásommal inkompatibilis nőkkel... a nemet mondani tudás a boldog élet egyik alapja:)
2015. nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező (#57) más a te normáid szerinti "normális eset" meg az én normáim szerinti "normális eset", ez ennyi. És ennek még jelentősége sincs, annak van, hogy a te gyereked apja se a te normáidat osztja... ezért tartasz ott, ahol. "A" norma nem létezik... kompatibilis meg nem kompatibilis emberek léteznek.

"De gondolom ha neked gyereked születne féltékeny lennél rá, mert már nem te vagy az első." - nem, nem lennék féltékeny, lévén nem hiszem, hogy veszélyeztetné a pozíciómat a páromnál, ahogy a párom pozícióját se nálam. Szóval a ti helyzetetekkel ellentétben az a gyerek nem robbantana kapcsolatot...

2015. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
53%
#58, minden tévhiteddel szemben egyáltalán nem irigylem a párodat...
2015. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 A kérdező kommentje:
De valószínűleg annak a normájával van baj, aki nem vállalja a felelősséget, hanem lelép. Nem kell mindenáron megtartani egy gyereket, ha valaki nem akarja, de akkor ne meneküljön el, hanem álljon oda és mondja meg. És most jöhetsz azzal, hogy azt mondta azzal, hogy lelépett, de ez gyávaság. Nemm csak én voltam ott, mikor megtörtént, és nem egyedül csináltam gyereket, a felelősség mégis az enyém, én nem léphetek le, de ha megtehetném sem tartom magam olyannak aki megteszi.
2015. nov. 15. 20:34
 66/70 anonim ***** válasza:
44%

Azért egy fontos tény lenne, hogy hogy csúszott be agyerek, mert az eddig még nem sikerült leírnod.

Én azt mondom, ha bármilyen védekezés mellett csúszott be, akkor annak oka van, hogy így sikerült.

Viszont ha voltál olyan felelőtlen, hogy nem védekeztél, és a pasit sem vetted rá, akkor csak a gyereket sajnálom.

2015. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező (#65) javíts ki, de én úgy vettem észre, hogy itt a fő téma nem a szakítás MÓDJA, abban akár 100%-ban is igazad lehet.

Most mondd meg őszintén, ha a srác azt tette volna, amit most kifogásolsz, vagyis odaáll eléd, és azt mondja, hogy "bocs, de én most, az életem ezen szakaszában NEM szeretném, ha gyerekem születne" - nos akkor mi változna, mi lenne másképp, mint most?

2015. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 kikicsajxi válasza:
50%
Hasonló helyzetben voltam/ vagyok én is. De szerintem tatrsd meg a babát, én nem bántam meg. Ugyan az első 1 év kicsit nehéz hogy egyedül vagy a babával. De utána a bölcsőde nagy segítség, hogy munkát találj. De amikor a gyerek először mosolyog vagy először mondja hogy szeretlek az mindennel felér. Nem fogod megbánni
2015. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
86%
... vagy, ha mégis megbánja, már úgysem tud mit tenni, az a hajó elment, az illető élete kényszerpályára került egyszer és mindenkorra... max kárpótlásul majd tönkreteheti a gyerek életét is a "bezzeg én feláldoztam érted, és ez a hála" önzőséggel, mint ahogy átlagban mondjuk minden5. ember életét a drágalátos anyucikája... aki csak egyet felejt el ilyenkor, azt, hogy ő vállalta a gyereket, nem a gyerek őt.
2015. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
58%

pont ennyi idős volt a barátnőm, mikor véletlenül teherbe esett.

én pedig 25 éves voltam.

azóta eltelt 6 év, és most boldogan biztos megalapozott jövővel várjuk februárra a babát :)

mi minden szemrebbenés nélkül megbeszéltük, hogy abortusz legyen, mert egyikünk sem állt készen egy gyerek felnevelésére.

és ilyen "majd csak felnő valahogy" mentalitással pedig sztm csak a csökkent intelligenciával rendelkezők jeleskednek.

a mai világban egy gyerek nagy felelősség, bár mindenki maga döntse el, mit képes bevállalni.

egy valamit viszont hozzáfűznék, a legtöbb fiatal lányanyának fingja nincs a gyerek nevelésről, és a kisbabára kb úgy tekintenek mint egy kiskutyára, hogy jajj de cuki/édes/aranyos/, csak mikor a kisbaba felnő, ahogy a kiskutyák is felnőnek, már nem lesz olyan aranyos és cuki az a csemete.

2015. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!