Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 21 évesen babát várok, egyedül...

21 évesen babát várok, egyedül kell felnevelnem?

Figyelt kérdés
A családom (szülők teljes mértékben támogatnak, szerintük meg kéne tartanom, ha elvetetem azt bánnám) de a rokonok azt mondják, nem kéne megtartanom, éljek, bulizzak, de én sosem voltam bulizós, szeretném ezt a babát, de mi van ha igazuk van és egyedül nem menne? Már láttam a babát uh-n és azóta olyat érzek iránta ami nagyon erős, de neki a legjobbat akarom, nem akarom hogy gyűlöljön azért, mert az apja nincs velünk. Mit tennétek ebben a helyzetben? Egyébként dolgozom, szóval nem az iskola padból mennék szülni.

2015. nov. 14. 20:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:

Nem tudom hanyadik válaszoló írta, de nem tudsz olvasni?? Mondom dolgozom, van pénzem, nem eltartanak. Miért kéne a szüleimnek felnevelni a babát, nem nekik szülöm. Mellesleg édesanyám inkább felnevelné, mint megöljem.

Ha megszülöm magamnak szülöm, minden kötelességet és felelősséget vállalok ezzel. Nem egy kiskutyáról beszélünk, hogy lepasszolom ha meguntam. 21 éves vagyok, nem 10.

Nekem ugyan volt apám, de sosem voltunk számára elsők, fontosak, én inkább nőttem volna fel nélküle, mint így. Anyámtól minden szeretetet megkaptunk, nem lettünk defektesek.

Párkapcsolatban meg olyan, hogy "nem lehetek első" szerintem elég nagy hülyeség. Nyilván, ha találnék valakit együtt élünk, alkalmazkodunk egymáshoz, egy felnőtt férfi csak nem veri már ki azért a balhét mert a gyerek beteg, ápolni kell, ezért nem megyünk mit tudom én hova.

2015. nov. 14. 22:17
 42/70 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező (#41) " Nyilván, ha találnék valakit együtt élünk, alkalmazkodunk egymáshoz, egy felnőtt férfi csak nem veri már ki azért a balhét mert a gyerek beteg, ápolni kell, ezért nem megyünk mit tudom én hova." - hát ezért TÉNYLEG nyilván nem, ez ugyanis a dedó szintje, nem komoly konfliktus... de az alapkérdésedben, ha egy nő a párja-párkapcsolata és egy pár hetes embrió között az utóbbit választja, na az - ahogy most a saját bőrödön is érezheted - simán alapja lehet egy párkapcsolat megszűnésének... persze vannak olyan nők is, akik ezt soha sem képesek belátni, na tipikusan nekik lesz 3-4 gyerekük - 3-4 apától...
2015. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 A kérdező kommentje:
Lehet hogy "kis naiv" vagyok, de úgy gondolom, van arany középút. Ha van szerelem, és nem arra gondolok ami ideig óráig tart, hanem igazi szerelem akkor működhet.
2015. nov. 14. 22:40
 44/70 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező - "Lehet hogy "kis naiv" vagyok, de úgy gondolom, van arany középút." - lehet, hogy én csökkent értelmű vagyok, de például az itt ontopic SAJÁT kérdésedben hogy lehet középút szerinted?
2015. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
36%

Az a pár hetes embrió a pasi húsa és vére, a saját gyereke, akit közös erővel hoztak össze.

És ha már itt tartunk, a pasi a komoly elköteleződés helyett inkább a függetlenséget választotta.

Nem hinném, hogy bárkinek is a szemére vethetne valamit, különösen nem a nőnek, aki azt a "bűnt" követi el, hogy nem akarja megöletni kettejük gyerekét.

El lehet persze húzni a fenébe, de a sértett, felsőbbrendű duma nélkül, annak ugyanis nincs erkölcsi alapja. Becsületesebb bevallani, hogy az illető nem áll készen a felelősségvállalásra - még ha sérül is ezáltal a túlpumpált egója.

2015. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
74%
67% itt nem a kérdező választott hanem a férfi. Ki mondta, hogy akkor maradt volna, ha nem jön a baba?
2015. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
58%

Azt nem értem sokan miért pontoznak le,mert az ŐSZINTE véleményemet kérik.


Én elmondtam,mit tennék.

Könnyű tanácsolni neki,hogy tartsa meg és happy end lesz a vége,stb.De én rávilágítok a másik lehetőségre is.

Ezt neki kell eldöntenie,csak nem értem miért kell lepontozni valakit,ha nem a "cuki" választ adja:)


Egyébként,ha megtartod a gyereket(mármint te neveled fel),attól még néha beleférhet majd egy kis buli is.


Persze most azt mondod,hogy nem vágysz rá,stb.

Én is ilyen voltam 21 évesen,most 27 vagyok és egyre inkább sajnálom,hogy kimaradt ez a korszak az életemből.

2015. nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:
Akár milyen hihetetlen én senkit sem pontoztam le, még azokat sem akik nem a kérdésre válaszoltak
2015. nov. 14. 23:25
 49/70 anonim ***** válasza:
71%

47

Választól függetlenül lettünk lepontozva...

2015. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
28%
#45 "Az a pár hetes embrió a pasi húsa és vére, a saját gyereke, akit közös erővel hoztak össze." - aha. És? Attól, mert számodra láthatóan az élet legfontosabb dolga és legfőbb értelme az anyaság és a gyerek, és minden mást ennek rendelnél alá, más ezt nem feltétlenül így gondolja, nem feltétlen így gondolkodó párt szeretne. És ez pont ugyanaz, amit a Kérdezőnek írtam - "nem kellene egy olyan nő, akinek egy embrió fontosabb volt, mint a párkapcsolata." - csak más szavakkal. De úgy is írhatom, hogy elsősorban NŐ legyen és ne anya - még ez is ugyanaz.
2015. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!