Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek ez nem esne rosszul?...

Nektek ez nem esne rosszul? Hogy álljak ezután a sógoromhoz?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, sajnos nem sikerült a nyelvvizsgám.(eddig kétszer, elsőre felkészületlen voltam, másodjára meg a tanárom javaslata ellenére elkapkodtam)

Eddig tanárhoz jártam, már elég felkészültnek érzem magam, viszont a munkahely, ahová jelentkezni szeretnék nem vesz vizsga nélkül, és amúgy is nehéz bekerülni.

Szomorú voltam,hogy emiatt nem jelentkezhetek idén, de akkor jött a sógorom.

A családjáról tudni kell,hogy a nagyapja politikus volt, mára talán kevesen ismerik, de a befolyása megmaradt.Az apja ugyan ez, ő ugyan nem politikus, de szintén befolyásos ember, az átlag emberhez képest ő gyakran szerepel a tévében is.

A sógorom meg igazából szintén az ő útjukat járja, de ő nem ismert, és bár nem akarok rosszmájú lenni, de a közelében sincs sem az apjának, sem a nagyapjának (rátermettségre)

Minden esetre, ő sem az a "vesztes" típus, és ugyan fele akkora sincs, mint amekkorának gondolja magát, de felajánlotta a segítségét.

Mégpedig azt,hogy nemcsak hogy nyelv vizsga nélkül fognak felvenni, de garantálja,hogy a felvételi eljáráson is biztosan átmegyek (mert ugye a vizsga nem biztosíték,tehát azzal együtt sem biztos a sikeres felvételi)

Természetesen a vizsgát nyárig megcsinálom,hogy legyen -így beszéltük meg-.

Mindezt úgy,hogy neki egy kedves barátja része a felvételiztető bizottságnak, na meg persze egy kis pénz is kell, de én azzal, ne is törődjek, mindent elintéz.

Nem győztem hálálkodni, tényleg nagyon örültem, még a pénzt is kifizettem volna, de nem engedte.

Amikor küldték a felvételi időpontját, szóltam neki, és mondta,hogy ki vannak töltve a papírok,mindent elintézett, csak be kell mennem egy jót beszélgetni, és fel vagyok véve.Ha bármi van hivatkozzak ő rá.

Nos, én be is mentem.Első körben totál hülyének néztek,hogy mit akarok itt nyelvvizsga papír nélkül.Már a kérdésnél is sokkot kaptam, mikor feltették,hogy hol van.

Végül a sógoromra hivatkoztam, amire összenéztek,hogy nem tudják ki az.

Kicsit beszélgettünk, viszonylag kedvesek is voltak, de természetesen elutasították a jelentkezésem.

Oltári nagy csalódás, kész hülyét csináltam magamból.Felhívtam a sógorom, azzal kezdtem,hogy nem úgy alakultak a dolgok, ő meg mondta,hogy most vezet, külföldre megy, hívjam hétfőn.

Tegnap "beteg", ma megint nincs otthon.

Fogalmam sincs mi történt, és bár úgysem változtat semmin, de totálisan átverve érzem magam.Mi a francért kellett ez?Miért csinált belőlem hülyét, minek mondta hogy elintézi, minek szólt bármit is?

Komolyan, péntek óta teljes letargiában vagyok, nagyon rosszul esik.

Totálisan megsemmisültem.

Tudom, lehet mondani,hogy nem lett volna korrekt másokkal szemben, de én úgy gondolom helyt tudnék ott állni, csak el kellett volna intéznem a nyelvvizsgát, na meg azt azért hozzátenném, hogy aki efelől ítélkezik az lenne az első aki a rokona segítségét kérné, ha tehetné, és szerintem ha van valakinek ilyen lehetősége, normális,hogy kihasználja.


A sógoromat meg nem értem, tényleg egy felnőtt, viszonylag komoly ember, komoly családból.Talán azt hitte,hogy ő a mindenható, mint az apjáék, és neki is bárhová elér a keze?Vagy miért nem szólt az apjának?Vagy ha a pénz volt a gond, miért nem fogadta el tőlem?

Hihetetlen, és szánalmas,hogy most meg nem reagál.


2016. ápr. 5. 21:43
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
84%
Hihihi most már elhiszed,hogy politikusoknak és fajtáinak nem lehet hinni?
2016. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
83%
Oké, én is sok mindenre rátermettnek érzem magam, pl a repülőgép vezetésre, mégse lesz belőlem pilóta, mert nem tökéletes a szemem.
2016. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

Nem egy olyan nagy összegről lett volna szó, és megért volna annyi pénzt, az hogy ne veszítsek el még egy évet.

Sajnos, nem sajnos, én tudok dolgokat a sógoromékról, és a családjáról, és higgyétek el, nem a becsület angyalai, mégis boldogságban, és totális anyagi biztonságban élnek, szemben akár velem, akár az átlag emberrel.

Igen, ez irigység, de egészséges irigység, ki ne akarná?Itt vannak a szüleim, egész életükben becsülettel dolgoztak, és hiába van együtt a család, meg hiába vagyunk relatíve boldogok, a számla ettől nincs kifizetve, a stressz jelen van, a nagyszüleim a becsületes életükkel éltek 70 évet, és betegségekben meghaltak, míg a sógorom nagyapja a luxusnyugdíjával itt van 90x évesen, és bár genetikai is, de ő biztos nem idegeskedett sohasem a számlák miatt.

Szóval ez olyan dolog, hogy lehet így is, úgy is, én speciel letudnám élni úgy az életemet egy jó fizetéssel,hogy tudom valamikor fizettem azért,hogy itt legyek.

De nagyon elmentünk az erkölcsi része felé, a kérdés igazából abszolúte nem erről szól.

2016. ápr. 5. 22:20
 14/57 anonim ***** válasza:
98%

"egy kis hátszél még sosem ártott senkinek sem."- az a gond ezzel a kijelentéseddel, hogy itt nem egy kis hátszélről van szó, hanem arról, hogy nem önerőből akartál bekerülni, hanem "kapcsolaton keresztül." Ahogy magad is írtad, tényleg nem korrekt azokkal szemben, akik egész évben készülnek és igyekeznek a tudásuk által bekerülni.

Bocsi, de azért elnevettem magam, amikor elképzeltem az egészet:

- Hol van a nyelvvizsgáról szóló papír? -.-

- Öööö..hát..ööö..a Tóth Pistike mondta, hogy nem baj, ha most nincs itt..öö... :O :O :O

-Ki az a Tóth Pistike? Oo

-Azt mondta, hivatkozzak rá..öö..Na mindegy..kicsit összezavarodtam.. :S

-Nem ismerünk ilyen Pistikét! Készült a felvételire? -.-

-Iiiigen..illetve..a Tóth Pistike nekem azt mondta, hogy csak egy jót fogunk itt beszélgetni..aztán fel is vagyok véve..ezt ő garantálja nekem.. :(((

-Ismételten, nem ismerjük az illetőt, de biztosíthatjuk arról, hogy a jelentkezéshez illetve a beíratkozáshoz szükséges a nyelvvizsga és a sikeres felvételi vizsga. Ezt kérjük adja át az ismerősének is. Következő!


UI: tuti leesett nekik, hogy merről fúj a szél, így inkább kerüld el messziről azt a sulit..A jövőben pedig a sógorod helyett, inkább a tudásodra támaszkodj!!!

2016. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
74%

Az én szüleim is becsülettel dolgoznak a mai napig, és be van fizetve a számla. Mindig is be volt. Nem lehetetlen.


Egyébként attól nem félsz, hogy a tudást számon kérték volna? Mert hozzánk is sokan felvételiznek nyelvvizsgapapírt büszkén lobogtatva, de mikor átvált az interjú angol nyelvre, csak néznek ki a fejükből.

2016. ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után sza-rnék a segiségére,mert ugye amit mond az nem feltétlenül igaz.kicsit hanyagolnám is a fickót.
2016. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

Rosszul képzeled el, mert koránt sem így zajlott, és egészen elégedettek voltak velem, amíg ki nem derült a vizsgás papír.

Sőt, utána is még kérdezgettek, ugyan annyi időt bent voltam mint mások.

Ez pedig egy munkahely, nem iskola, de ezt is leírtam.

Viszont továbbra sem erkölcsi kérdés, nekem ez belefér, a ku***ának meg belefér ha egy nap 10 férfivel közösül, nekem nem.Ilyenek vagyunk.

A másik meg,hogy eddig is készültem -vajon miért jártam tanárhoz?Vajon...mert nem állt másból a napom, mint hogy ide készültem, míg nem jött a sógorom a remek ajánlatával.

Ha meg tényleg olyan retardált lennék, mint amilyennek ezen elképzelt párbeszéded alapján gondolsz, akkor nem hinném,hogy beszélgettek volna velem, de még csak kedvesek sem lettek volna.

(lehet te így bonyolítanád le, én speciel nem, és ezt nem személyeskedésnek szántam, úgy ahogy te sem)

De így nem csak az idei évet vágta el számomra, hanem a következőt is, és a többit, mert ez például már nem fér bele az értékrendembe,hogy egy ilyen utána visszamenjek.

Értem én,hogy "nekem meg az nem férne bele, meg ez férne bele" de én ne te vagyok.(ezt most úgy általánosságban írom mindenkinek)

De ismétlem önmagam: ez nem egy erkölcsi kérdés.

2016. ápr. 5. 22:35
 18/57 A kérdező kommentje:

15-ös


Nem félnék, mert készültem, és egyébként pont ez volt a baj, amit írtál, ezért kezdtem el tanárhoz járni, és most már/még nyelvvizsga nélkül is tudok beszélni, beszéltünk is a bizottsággal, azt mondta,hogy ez szép , és jó, néha ugyan hadarok, de ő érti, viszont papír nélkül ezt felejtsem el, és mielőbb intézzem el, aztán jöjjek vissza jövőre, és lát rá esélyt, de ezt ne vegyem készpénznek.

2016. ápr. 5. 22:38
 19/57 anonim ***** válasza:
83%

Nem fair, hogy a sógorodra hárítod a felelősséget. Gondolom, megpróbált szólni az érdekedben, de pont nem azok az emberek ültek ott, akiket ismert vagy valami. Millió apróságon elcsúszhatott a dolog.

Nekem viszonylag ritka szakmám van, amikor a válság idején elkezdtek a szakmabeli cégek durván leépülni, nekem meg akkor kellett volna friss diplomával elhelyezkedni, több ismerősöm is "nagy mellénnyel" mondta, hogy "majd segít". Nekem ez ugyan nem nagyon tetszett, mert nem akartam senki lekötelezettje lenni, de mivel nem volt nagy választási lehetőségem, amellett, hogy én is figyeltem a lehetőségeket, elküldtem nekik is az önéletrajzom, hogy dobják tovább, ha belebotlanak egy olyan ismerősbe, akit érdekelhet, de aztán mély hallatás lett belőle, soha nem jelzett vissza senki:SS De nem az ő hibájuk volt, én már az elején megmondtam nekik, hogy mivel más területeken tevékenykednek, nem fognak tudni segíteni. De végülis a jószándék megvolt:)) Végül a "magam erejéből (szerencséjéből)" lett munkám, ahogy eredetileg is terveztem. Neked is ezt ajánlom. Nézz magadba és fejleszd magad ahelyett, hogy arra pazarlod az energiád, hogy arra haragszol, aki segíteni próbált, ráadásul annak ellenére, hogy nem érdemelted volna meg.

2016. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
70%
Ha most azt akarod bizonyítani, jobb vagy egy prostinál, nem sikerült. Őt nem nyomták be sehova.
2016. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!