Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek ez nem esne rosszul?...

Nektek ez nem esne rosszul? Hogy álljak ezután a sógoromhoz?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, sajnos nem sikerült a nyelvvizsgám.(eddig kétszer, elsőre felkészületlen voltam, másodjára meg a tanárom javaslata ellenére elkapkodtam)

Eddig tanárhoz jártam, már elég felkészültnek érzem magam, viszont a munkahely, ahová jelentkezni szeretnék nem vesz vizsga nélkül, és amúgy is nehéz bekerülni.

Szomorú voltam,hogy emiatt nem jelentkezhetek idén, de akkor jött a sógorom.

A családjáról tudni kell,hogy a nagyapja politikus volt, mára talán kevesen ismerik, de a befolyása megmaradt.Az apja ugyan ez, ő ugyan nem politikus, de szintén befolyásos ember, az átlag emberhez képest ő gyakran szerepel a tévében is.

A sógorom meg igazából szintén az ő útjukat járja, de ő nem ismert, és bár nem akarok rosszmájú lenni, de a közelében sincs sem az apjának, sem a nagyapjának (rátermettségre)

Minden esetre, ő sem az a "vesztes" típus, és ugyan fele akkora sincs, mint amekkorának gondolja magát, de felajánlotta a segítségét.

Mégpedig azt,hogy nemcsak hogy nyelv vizsga nélkül fognak felvenni, de garantálja,hogy a felvételi eljáráson is biztosan átmegyek (mert ugye a vizsga nem biztosíték,tehát azzal együtt sem biztos a sikeres felvételi)

Természetesen a vizsgát nyárig megcsinálom,hogy legyen -így beszéltük meg-.

Mindezt úgy,hogy neki egy kedves barátja része a felvételiztető bizottságnak, na meg persze egy kis pénz is kell, de én azzal, ne is törődjek, mindent elintéz.

Nem győztem hálálkodni, tényleg nagyon örültem, még a pénzt is kifizettem volna, de nem engedte.

Amikor küldték a felvételi időpontját, szóltam neki, és mondta,hogy ki vannak töltve a papírok,mindent elintézett, csak be kell mennem egy jót beszélgetni, és fel vagyok véve.Ha bármi van hivatkozzak ő rá.

Nos, én be is mentem.Első körben totál hülyének néztek,hogy mit akarok itt nyelvvizsga papír nélkül.Már a kérdésnél is sokkot kaptam, mikor feltették,hogy hol van.

Végül a sógoromra hivatkoztam, amire összenéztek,hogy nem tudják ki az.

Kicsit beszélgettünk, viszonylag kedvesek is voltak, de természetesen elutasították a jelentkezésem.

Oltári nagy csalódás, kész hülyét csináltam magamból.Felhívtam a sógorom, azzal kezdtem,hogy nem úgy alakultak a dolgok, ő meg mondta,hogy most vezet, külföldre megy, hívjam hétfőn.

Tegnap "beteg", ma megint nincs otthon.

Fogalmam sincs mi történt, és bár úgysem változtat semmin, de totálisan átverve érzem magam.Mi a francért kellett ez?Miért csinált belőlem hülyét, minek mondta hogy elintézi, minek szólt bármit is?

Komolyan, péntek óta teljes letargiában vagyok, nagyon rosszul esik.

Totálisan megsemmisültem.

Tudom, lehet mondani,hogy nem lett volna korrekt másokkal szemben, de én úgy gondolom helyt tudnék ott állni, csak el kellett volna intéznem a nyelvvizsgát, na meg azt azért hozzátenném, hogy aki efelől ítélkezik az lenne az első aki a rokona segítségét kérné, ha tehetné, és szerintem ha van valakinek ilyen lehetősége, normális,hogy kihasználja.


A sógoromat meg nem értem, tényleg egy felnőtt, viszonylag komoly ember, komoly családból.Talán azt hitte,hogy ő a mindenható, mint az apjáék, és neki is bárhová elér a keze?Vagy miért nem szólt az apjának?Vagy ha a pénz volt a gond, miért nem fogadta el tőlem?

Hihetetlen, és szánalmas,hogy most meg nem reagál.


2016. ápr. 5. 21:43
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
25%
Ha már ilyen hosszú regényeket írtok, akkor legalább tagoljátok. Az ember szeme kifolyik.
2016. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

De én nem kértem meg őt semmire, felajánlott valamit, és megpróbáltam vele élni.Miért ajánlotta fel, ha nem tudja betartani?Ez nem egy kiskaliberű dolog...nem olyan,hogy ja bocs, de még az sem, mert ennyit sem mond,hogy ja bocs....nyelvvizsga nélkül eszembe nem jutott volna odamenni idén.

Eddig is tudtam,hogy befolyásos emberek, és soha, semmiben nem kértem a segítségüket, pedig eddig is itt voltak.

2016. ápr. 5. 22:47
 23/57 A kérdező kommentje:

20-as


Nem, azt akarom csak mondani,hogy a szövegértésed nulla, és az IQ szinted is egyezik a válaszodban felhasznált betűkarakterek számával.

2016. ápr. 5. 22:48
 24/57 anonim ***** válasza:
89%

19-es vagyok: Ja, és ne ess össze így egy félresikerült interjútól, különben ideg-összeroppanást kapsz az első állásod megszerzése előtt! Rázd le magadról, mint kutya a vizet! Nálam is volt rá példa, hogy ismerős be akart ajánlani valahová, de nagyon rosszul sült el az interjú (minden képesítésem megvolt, de a főnök a saját emberét akarta felvenni). De nem az ismerősöm hibáztattam, hanem a főnököt, akiben annyi sem volt, hogy

- ne hívjon be

- ha már behív, akkor szánjon rá a beszélgetésre 15 percet és tegyen úgy, mintha érdekelné

- ne figurázza ki az önéletrajzomat (végül azt mondta, "túlságosan specializált volt a korábbi tevékenységem", és "túlképzett" vagyok:S)

Másik interjún a főnök kapásból közölte, már eldöntötte, kit vesz fel, de "kíváncsi volt, tényleg igaz-e, amit az önéletrajzomban leírtam... Hát, igaz volt minden szó, ennek ellenére ott is "túlképzett" voltam, (amin jókat viccelődött) és elküldött:S

Ma már mindkettőn csak nevetek, és egyiktől sem fogadnék el állásajánlatot, ha kínálnák, akkor sem! (Persze, ha nem a z jelentené az egyetlen lehetőséget)

2016. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

24-es

Köszönöm a válaszod!


(A többieknek, meg itt a példa,hogy ott van a főnök ismerőse ;) )

2016. ápr. 5. 22:52
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
A lényegre tértem egyből az olvasásnál..vagyis, hogy valaki által akartál bekerülni. Ott a pont. Nem sikerült, így az igazságos másokkal szemben. Nem erkölcsi kérdés, de azt is megtárgyaltuk útközben. Nézd az egésznek a jó oldalát: most legalább tudod, hogy a sógorodra mennyire lehet számítani, így a jövőben majd nem támaszkodsz az ő intézkedéseire, mivel a kapcsolatai láthatóan nem érnek messzire...Nézd az egy dolog, hogy kedvesek voltak, ezzel most vígasztalhatod magad, de ez nem azt jelenti, hogy jó véleménnyel voltak rólad. Tudod, ha kérik a nyelvvizsgát, annak oka van. aztán szépen lebuktál volna, és az még ennél is égőbb.
2016. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
Nem buktam volna le, mert nyilván ha felvesznek, azt annak tudtában teszik,hogy nincs meg, még.
2016. ápr. 5. 23:07
 28/57 anonim ***** válasza:
97%
Elég kicsinyes dolog volt ez a sógorodtól de, hogy öszinte legyek én nem hiszek a véletlenekben.Hiába készültél az állásinterjúra,még a nyelvvizsgád hiányzik...Tehát akár hogyan is nézzük még nem voltàl kész vagy éppen jogusult arra , hogy megkapd a melót..Most az mekkora szemétség lett volna, ha valaki olyan megy oda akinek megvannak a vizsgái, söt talán alkalmasabb is a munkára , de mégis te kapod az állást mert tulajdonképp pénzzel vásároltál magadnak egy helyet a cégnél.hát én erre nem lennék büszke...
2016. ápr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, igazibohóc vagy! :D

Én jót röhögtem a sztorin, abszolút megérdemelted.

Aki egy nyomorult nyelvvizsgát sem tud összehozni, az talán ne protekcióval akarjon állást találni, hanem válasszon a képességeihez megfelelő állást.

Igen, a Meki sem szégyen. Legalábbis kevésbé mint totál amatőrként protekcióval bekerülni valahova.

2016. ápr. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
20%
Itt hordhatnak össze hetet-havat a sok irigy magyar,jó helyekre bejutni csak valaki által lehet,nincs is ezzel semmi probléma, ismerjük az országot és a lakóit is.álszent duma,hogy másét veszed el meg bla bls bla.mindenki szarik a másikra, magassról,pont.ez tény.az viszont, hogy pont a sogorod vert át az kicsit fura,mert nagyon féreg kell legyen ahoz,valaki,hogy a saját házatáján piszkítson.de kitudja ki ez az alak, nem ismerjük,lehet tényleg valami politikus szerüség és a csalás lopás a vérében van de az is lehet hogy csak egy piti bűnöző aki jól átvág titeket,kitudja.
2016. ápr. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!