Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek ez nem esne rosszul?...

Nektek ez nem esne rosszul? Hogy álljak ezután a sógoromhoz?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, sajnos nem sikerült a nyelvvizsgám.(eddig kétszer, elsőre felkészületlen voltam, másodjára meg a tanárom javaslata ellenére elkapkodtam)

Eddig tanárhoz jártam, már elég felkészültnek érzem magam, viszont a munkahely, ahová jelentkezni szeretnék nem vesz vizsga nélkül, és amúgy is nehéz bekerülni.

Szomorú voltam,hogy emiatt nem jelentkezhetek idén, de akkor jött a sógorom.

A családjáról tudni kell,hogy a nagyapja politikus volt, mára talán kevesen ismerik, de a befolyása megmaradt.Az apja ugyan ez, ő ugyan nem politikus, de szintén befolyásos ember, az átlag emberhez képest ő gyakran szerepel a tévében is.

A sógorom meg igazából szintén az ő útjukat járja, de ő nem ismert, és bár nem akarok rosszmájú lenni, de a közelében sincs sem az apjának, sem a nagyapjának (rátermettségre)

Minden esetre, ő sem az a "vesztes" típus, és ugyan fele akkora sincs, mint amekkorának gondolja magát, de felajánlotta a segítségét.

Mégpedig azt,hogy nemcsak hogy nyelv vizsga nélkül fognak felvenni, de garantálja,hogy a felvételi eljáráson is biztosan átmegyek (mert ugye a vizsga nem biztosíték,tehát azzal együtt sem biztos a sikeres felvételi)

Természetesen a vizsgát nyárig megcsinálom,hogy legyen -így beszéltük meg-.

Mindezt úgy,hogy neki egy kedves barátja része a felvételiztető bizottságnak, na meg persze egy kis pénz is kell, de én azzal, ne is törődjek, mindent elintéz.

Nem győztem hálálkodni, tényleg nagyon örültem, még a pénzt is kifizettem volna, de nem engedte.

Amikor küldték a felvételi időpontját, szóltam neki, és mondta,hogy ki vannak töltve a papírok,mindent elintézett, csak be kell mennem egy jót beszélgetni, és fel vagyok véve.Ha bármi van hivatkozzak ő rá.

Nos, én be is mentem.Első körben totál hülyének néztek,hogy mit akarok itt nyelvvizsga papír nélkül.Már a kérdésnél is sokkot kaptam, mikor feltették,hogy hol van.

Végül a sógoromra hivatkoztam, amire összenéztek,hogy nem tudják ki az.

Kicsit beszélgettünk, viszonylag kedvesek is voltak, de természetesen elutasították a jelentkezésem.

Oltári nagy csalódás, kész hülyét csináltam magamból.Felhívtam a sógorom, azzal kezdtem,hogy nem úgy alakultak a dolgok, ő meg mondta,hogy most vezet, külföldre megy, hívjam hétfőn.

Tegnap "beteg", ma megint nincs otthon.

Fogalmam sincs mi történt, és bár úgysem változtat semmin, de totálisan átverve érzem magam.Mi a francért kellett ez?Miért csinált belőlem hülyét, minek mondta hogy elintézi, minek szólt bármit is?

Komolyan, péntek óta teljes letargiában vagyok, nagyon rosszul esik.

Totálisan megsemmisültem.

Tudom, lehet mondani,hogy nem lett volna korrekt másokkal szemben, de én úgy gondolom helyt tudnék ott állni, csak el kellett volna intéznem a nyelvvizsgát, na meg azt azért hozzátenném, hogy aki efelől ítélkezik az lenne az első aki a rokona segítségét kérné, ha tehetné, és szerintem ha van valakinek ilyen lehetősége, normális,hogy kihasználja.


A sógoromat meg nem értem, tényleg egy felnőtt, viszonylag komoly ember, komoly családból.Talán azt hitte,hogy ő a mindenható, mint az apjáék, és neki is bárhová elér a keze?Vagy miért nem szólt az apjának?Vagy ha a pénz volt a gond, miért nem fogadta el tőlem?

Hihetetlen, és szánalmas,hogy most meg nem reagál.


2016. ápr. 5. 21:43
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
97%
Nezd, mindentol fuggetlenul, ha valahova ennyire feltetel a nyelvvizsga hogy mar kb. be sem mehetsz hozzajuk anelkul, akkor oda nyilvan olyan ember kell aki folyekonyan, oda figyeles nelkul beszel azonnal. Aki viszont a mai harmatgyenge nyelvvizsga kovetelmenyeket sem tudja teljesiteni, az ettol messze van, az nem beszel folyekonyan, es teljesen mindegy hogy te kozben azt gondolod hogy meg tudnal ott felelni. Szoval elobb erre allj ra, ne a simliskedesre mert az meg cikibb lenne ha fel is vettek volna, es bekuldenek egy idegen nyelvu targyalasra te meg csak pislogsz mint hal a szatyorban mert nem erted meg 100%ig ami ott elhangzik.
2016. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
83%

"sok irigy magyar,jó helyekre bejutni csak valaki által lehet"


Ez maximum az állami cégek felsővezetésére igaz, de azonkívül még rengeteg jó állás van hazánkban. Nyilván nem az ilyen kérdező-féléknek, akiknek mindössze egy érettségijük van, és még egy nyelvvizsgát sem sikerült összekaparniuk.

Egyébként meg éppen az a magyar mentalitás, hogy rengetegen elvégeznek valami haszontalan főiskolát/egyetemet és éppenhogy megcsinálnak egy középfokú nyelvvizsgát (de valós nyelvi tudás nem nagyon van mögötte), és utána azt várják, hogy ők majd egyből találnak állást, hisz DIPLOMÁSOK. Nekik alanyi jogon járna egy jó állás, hiába nem ér semmit a diplomájuk. Aztán mivel nem veszik fel őket sehova, elkezdik károgni, hogy Magyarországon jó állást csak protekcióval lehet találni.


A kérdező meg nem is tudom hogy gondolta ezt az egészet. Majd amikor angolul kell levelezni, emailezni vagy beszélni valakivel, és nem értesz mindent tisztán, akkor is felhozod, hogy bocsi, de én ismerem a Kovács Jóskát. Ha már csaláshoz folyamodsz, és nem sikerült, akkor legalább nézz magadba, gondolkodj el és ne a sógorod kezd el gyalázni ("de a közelében sincs sem az apjának, sem a nagyapjának (rátermettségre)").

Ne aggódj, te még az átlagos magyar munkavállalótól is nagyon messze vagy (rátermettségben).

2016. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
76%

Az erkölcsi részét hagynám a kérdésnek, ezt előttem már túltárgyaltátok.


Ha a puszta lényeget nézem: a sógor felajánlott valamit, biztosított róla, hogy nyugodj meg, el van intézve. Kiderült, hogy semmit nem intézett el, ráadásul ciki helyzetbe is hozott. Majd eltűnik és nem akar veled beszélni.


Akárhogy is, ez egyáltalán nem korrekt részéről. Nekem kicsit átverés szagú az egész, nem lehet hogy valami régebbi sérelmét torolja meg, vagy a tesóddal szemben elkövetett "bűnöd"? Nem tudom milyen a kapcsolatotok, de valahogy ilyesmi jutott először eszembe, hogy ez egy direkt szivatás volt. Furcsa az egész, ha nem a fentiekről van szó, akkor mi oka lehetett volna? Főleg így eltűnni utána. Minden esetre gondolom nem bujkálhat örökké előled, ahogy tudod beszélj vele, és a jövőben ne nagyon számíts rá.

2016. ápr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam,hogy egy "alap" nyelvvizsgáról van szó.

Felsőfokú C-ről beszélünk, ez pedig azért koránt sem egy "egyszerű" nyelvvizsga.

Ha meg olyan sok "rengeteg jó munkahely" van, akkor az is nyugodtan mehet oda akit miattam nem vettek fel, ezek alapján nem akkora szemétség.

A másik meg tényleg az,hogy egyesek itt a lehetőségre is irigyek, elvégre aki azt írja,hogy örül neki, az csak a saját félresikerült élete, és a kudarca miatt örül más veszteségének, nekem egyszerűen nem lenne abban örömöm,hogy egy idegen, akit még látásról sem ismerek elbukik valamit.Még ha egy utált ismerős, akkor talán azt mondom,hogy megérdemelte, de így név nélkül "örülni" az tagadhatatlanul egy silány életű embert jellemez.(nem kell mindenkinek magára vennie)

Én pedig mondtam: nem mentem volna el így, eszembe sem jutott.Jött egy lehetőség, hittem benne, mert ismerem a családját,tudom,hogy befolyásos emberek, elmertem hinni,hogy talán neki is van befolyása, 1 évvel hamarabb kezdhetek el dolgozni -ha nem vagyok rátermett, úgyis kiesek, és akkor jöhet valaki aki megérdemli, egy év plusz mínusz meg ugye nekik sem számít, ha nekem sem számított volna....), és ha tudnátok,hogy hányan értek el így dolgokat az életben.Én sem dicsekednék vele, nem mondanám senkinek, és senki nem tudna róla.Azért mert nem ismertek ilyet, meg nem tudtok róla, és maximum a felső vezetésről képzelitek el, azt én egy nagyon naiv hozzáállásnak gondolom.Vagy eleve, miből derült ki,hogy nem a felső vezetésbe kerültem volna?

Van aki miniszterelnök volt egy valószínűleg plagizált diplomával, ami aztán "eltűnt".

De még mik lehetnek amiről ti/mi nem tudunk.Attól még van.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy egy ilyen dolog nem a világ vége lett volna, egyesek mégis úgy örülnek, és úgy állítják be.

Ennél már csak az a szomorúbb,hogy a 21 jelenlegi válaszból 2 az ami a kérdésre,vagy a kérdésre is válaszol, a többi mind erkölcsi vonalat vett, és mint kiderült itt rengeteg erkölcstanár él, munkával becsülettel.

Ez jó, csak nem ez a kérdés, és ha már ezt sem sikerült értelmezni...én nem fogok ettől változni, ha 20 év múlva lesz lehetőségem azzal is megpróbálok majd élni, és bármikor lesz, mindig megpróbálom.Maximum nem sikerül, és lecsúszok ide, de ha csak egyszer sikerül, nem lesz energiám azon nevetni, hogy valaki elbukja az igazgatói széket, mert több vagyok annál, mint hogy ez okozzon örömöt.(ezt szintén az vegye magára akinek kell)

2016. ápr. 6. 10:04
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokan próbálkoznak ilyen-olyan módszerekkel. Csak tudod, az a különbség, hogy ha nekik nem sikerült a trükközésük, akkor inkább meghúzzák magukat, nem pedig kárognak hogy a sógor milyen szemét.

Alázat, a munka alap-elvárását (nyelvvizsga) nem tudtam teljesíteni, akkor milyen jogon vennének fel? Ha van 20 jelentkező, mindegyik felsofoku nyelvvizsgával, akkor lett volna értelme a protekciónak. De nincs olyan hülye cég, aki felvenne olyan valakit, aki nem képes ellátni a munkáját.

Menj és inkább tanuld a nyelvet!

2016. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:

Csak itt továbbra sem a munka a kérdés, a munka egy oka a kérdésnek, annak,hogy átvertek elég csúnyán, és hülyét csináltak belőlem.

Kiírtam volna a kérdést ok nélkül is, de akkor meg azért nem lehet rá válaszolni.Ha kiírom az okot, akkor meg csak az okkal foglalkozik mindenki, és erkölcsösködünk,ítélkezünk,irigykedünk.

Értem én,hogy másnak szar lett volna, de ha mindig csak azzal foglalkozok,hogy kinek mi a jó, akkor soha a büdös éeltben nem fogok előrejutni, mert bármit teszek, ami előre visz, az egy valakinek biztos szar lesz.

2016. ápr. 6. 10:27
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Magadból csináltál hülyét. Az interjún és itt is. Amíg a sógorod okolod mindenért, nem fogod megérteni miről beszélünk.
2016. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
59%

Ha valaki vállalja a trükközést, számolni kell vele, hogy nem úgy sikerül. És mivel te vállaltad a te felelősséged is. Majd megbeszélitek, hogy milyen bénák vagytok, ha már nem sunnyog.



"A másik meg tényleg az,hogy egyesek itt a lehetőségre is irigyek, elvégre aki azt írja,hogy örül neki, az csak a saját félresikerült élete, és a kudarca miatt örül más veszteségének, nekem egyszerűen nem lenne abban örömöm,hogy egy idegen, akit még látásról sem ismerek elbukik valamit."


-->


"Értem én,hogy másnak szar lett volna, de ha mindig csak azzal foglalkozok,hogy kinek mi a jó, akkor soha a büdös éeltben nem fogok előrejutni, mert bármit teszek, ami előre visz, az egy valakinek biztos szar lesz."


Tehát mégis lenne örömöd benne. Annyira vicces, mikor valaki adja az erkölcsöst, majd fél perc múlva a teljesen ellenkezőjéről papol.

2016. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy az nem jó dolog, ha valaki felelőtlenül ígérget dolgokat.


Viszont az egészet ráhárítani, még rá lenni felháborodva... ilyen bármikor előfordulhat. Plusz azért annyi eszed kellett volna, hogy legyen, hogyha látod, hogy ez az egész nem működik, akkor belátni, hogy sógor nem intézte el, vagy lehet, megbeszélték, aztán annyiban maradt, nemhogy még megemlíted, hogy "jaj, de hát a sógorom, az XY megígérte nekem, hogy vizsgapapír nélkül is felvesztek", hanem felemelt fejjel belátni, hogy ez most nem sikerült, és szépen elköszönni... ez több szempontból kellemetlen, mert mindhárom felet rossz színben tünteti fel. Ugye lehet, hogy sógorod intézkedett, de a másik pasas épp akkor nem volt ott, vagy nem beszélte meg a többiekkel, meggondolta magát... így gyakorlatilag ki lett mondva az interjún, hogy a cég megvesztegethető. Ugye a sógorodat is belekeverted, meg magadat is, hogy arról ne beszéljünk.


Legközelebb megkérdezed hatszázszor is, hogy biztos, hogy el lett-e intézve, vagy nem kéred a sógorod segítségét... és leteszed a nyelvvizsgát.

2016. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

38-as


Nem értem ebben mit kifogásolsz.Sejtem,hogy próbálod kicsit kiforgatni, de nagyon nem jön át, ebben nincs ellentmondás, de persze lehet úgy forgatni hogy legyen benne, persze ettől nem lesz igazad, szóval nm értem mit szeretnél ezzel a két idézettel.


Egyébként meg ne gondoljátok már,hogy ilyen béna vagyok, hogy megzavarodtam az interjú közben, és hebegve-habogva benyögtem a sógorom nevét...beépítettem a mondanivalómba, és ők értették az utalást, feleltek is rá, de volt a bizottságban is aki nem értette miről van szó, azért nem kell mindent kerek-percek kimondani,hogy más megértse.

A másik meg, ott volt az az ember akit ismer (a facebook csodákra képes, nem csak közös ismerős, közös kép is akad a karakteres arcú úrról,és a sógoromról)

Ő tudta a legjobban miről van szó, csak feltételezem,hogy a sógorommal semmit sem beszéltek meg, vagy nem fixálták le, nem tudom, ezért lenne jó ha végre "ráérne" és elmondaná mitörtént.

2016. ápr. 6. 11:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!