Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek ez nem esne rosszul?...

Nektek ez nem esne rosszul? Hogy álljak ezután a sógoromhoz?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, sajnos nem sikerült a nyelvvizsgám.(eddig kétszer, elsőre felkészületlen voltam, másodjára meg a tanárom javaslata ellenére elkapkodtam)

Eddig tanárhoz jártam, már elég felkészültnek érzem magam, viszont a munkahely, ahová jelentkezni szeretnék nem vesz vizsga nélkül, és amúgy is nehéz bekerülni.

Szomorú voltam,hogy emiatt nem jelentkezhetek idén, de akkor jött a sógorom.

A családjáról tudni kell,hogy a nagyapja politikus volt, mára talán kevesen ismerik, de a befolyása megmaradt.Az apja ugyan ez, ő ugyan nem politikus, de szintén befolyásos ember, az átlag emberhez képest ő gyakran szerepel a tévében is.

A sógorom meg igazából szintén az ő útjukat járja, de ő nem ismert, és bár nem akarok rosszmájú lenni, de a közelében sincs sem az apjának, sem a nagyapjának (rátermettségre)

Minden esetre, ő sem az a "vesztes" típus, és ugyan fele akkora sincs, mint amekkorának gondolja magát, de felajánlotta a segítségét.

Mégpedig azt,hogy nemcsak hogy nyelv vizsga nélkül fognak felvenni, de garantálja,hogy a felvételi eljáráson is biztosan átmegyek (mert ugye a vizsga nem biztosíték,tehát azzal együtt sem biztos a sikeres felvételi)

Természetesen a vizsgát nyárig megcsinálom,hogy legyen -így beszéltük meg-.

Mindezt úgy,hogy neki egy kedves barátja része a felvételiztető bizottságnak, na meg persze egy kis pénz is kell, de én azzal, ne is törődjek, mindent elintéz.

Nem győztem hálálkodni, tényleg nagyon örültem, még a pénzt is kifizettem volna, de nem engedte.

Amikor küldték a felvételi időpontját, szóltam neki, és mondta,hogy ki vannak töltve a papírok,mindent elintézett, csak be kell mennem egy jót beszélgetni, és fel vagyok véve.Ha bármi van hivatkozzak ő rá.

Nos, én be is mentem.Első körben totál hülyének néztek,hogy mit akarok itt nyelvvizsga papír nélkül.Már a kérdésnél is sokkot kaptam, mikor feltették,hogy hol van.

Végül a sógoromra hivatkoztam, amire összenéztek,hogy nem tudják ki az.

Kicsit beszélgettünk, viszonylag kedvesek is voltak, de természetesen elutasították a jelentkezésem.

Oltári nagy csalódás, kész hülyét csináltam magamból.Felhívtam a sógorom, azzal kezdtem,hogy nem úgy alakultak a dolgok, ő meg mondta,hogy most vezet, külföldre megy, hívjam hétfőn.

Tegnap "beteg", ma megint nincs otthon.

Fogalmam sincs mi történt, és bár úgysem változtat semmin, de totálisan átverve érzem magam.Mi a francért kellett ez?Miért csinált belőlem hülyét, minek mondta hogy elintézi, minek szólt bármit is?

Komolyan, péntek óta teljes letargiában vagyok, nagyon rosszul esik.

Totálisan megsemmisültem.

Tudom, lehet mondani,hogy nem lett volna korrekt másokkal szemben, de én úgy gondolom helyt tudnék ott állni, csak el kellett volna intéznem a nyelvvizsgát, na meg azt azért hozzátenném, hogy aki efelől ítélkezik az lenne az első aki a rokona segítségét kérné, ha tehetné, és szerintem ha van valakinek ilyen lehetősége, normális,hogy kihasználja.


A sógoromat meg nem értem, tényleg egy felnőtt, viszonylag komoly ember, komoly családból.Talán azt hitte,hogy ő a mindenható, mint az apjáék, és neki is bárhová elér a keze?Vagy miért nem szólt az apjának?Vagy ha a pénz volt a gond, miért nem fogadta el tőlem?

Hihetetlen, és szánalmas,hogy most meg nem reagál.


2016. ápr. 5. 21:43
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:

Honnét tudod,hogy nekem nem kell az állás?Nem írtam semmit sem az anyagi helyzetünkről, az egészségi állapotokról stb...azért mert másnak gyereke van?Előbb munka,aztán gyerek, és akkor nem kell idegeskedni.

Ha a C nyelvvizsga olyan könnyű, akkor miért nem az van mindenkinek?

Ha már tanárral készülök, akkor hülye vagyok, mert készülök?Érdekes...tudod, a sportolók is edzenek, és készülnek, ők is olyan bénák,hogy e nélkül nem tudnának sikereket elérni?Így gondolod?

Nem, dehogy gondolod így, csak annyira muszáj okoskodni, és belekötni,hogy így valósítod meg.

A kérdést értelmezni meg továbbra sem sikerült, de akkor most már rávezetlek.

Nem az a kérdés,hogy erkölcsileg helyes volt e amit tettem.De nem is az,hogy mi lehetett az oka annak,hogy nem vettek fel.Nem.A kérdés azaz, hogy hogy álljak ezentúl egy olyan emberhez, akit eddig kedveltem, de ő "nem kicsit,nagyon" átvert, és nem egy akármilyen dologban.

2016. ápr. 6. 22:27
 52/57 anonim ***** válasza:
84%

És ott volt a válasz a kérdésedre,ha nem vetted volna észre a kiemelkedö IQ-dal.


Nyald a se..ét továbbra is a híres kapcsolatai miatt.


Tök mindegy, hogy mennyire próbálod itt védeni magad, a tényen semmit nem változtat.Amit csinálni SZERETTÉL VOLNA, egyáltalán nem korrekt.Ezen felül még van képed itt nyávogni arról, hogy ilyen meg olyan a sógorod.Nem is értem mit gondoltál,amikor kiírtad a kérdést. valószínüleg azt, hogy majd itt mindenki sajnálni fog azért mert nem sikerült megkapni egy állást mocskos módszerekkel. Meg együtt érezni veled, hogy milyen szemét a sógorod.Nevetséges az egész.A te helyedben befognám a szám és a legközelebbi alkalommal olyan állásra jelentkeznék, amire van megfelelö képesítésem.Tudod mi, a "kapcsolat nélkül" átlag emberekek így csináljuk. Amúgy meg nem kell kikérni mások véleményét, ha nem is érdekel az amit valójában gondolnak a témáról

2016. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
63%
Milyen nyelvből akartál vizsgázni? Rigo utcában most voltak nyelvvizsgák de volt irásbeli rész is
2016. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%

Az eszedbe se jutott, hogy esetleg sógor is nagyon kellemetlen helyzetbe hozta magát valaki előtt miattad, hogy egyáltalán eszébe jutott benyomni téged és ezért nem bír a szemedbe nézni, mert neked akart jót, de ő jött ki rosszul a dologból?


Nekem például nagyon jó állásom volt mielőtt kiköltöztünk ausztriába, képzeld az expresszben volt meghirdetve és én jutottam be a 3 körös állásinterjú után, ahol mindenki kérdezte, hogy kit ismertem, hogy sikerült. Hát bassz*us senkit, a rátermettségem, tudásom és meglévő vizsgáim, papírjaim alapján vettek fel. De ezek szerint ez csoda, mert mindenhova csak protekcióval lehet bekerülni, vagy úgyse :P :D sokan jelentkeztek a helyemre, akik úgy érezték rátermettek, alkalmasak a munka elvégzésére, volt aki 4 órát bírt és inkább hazament a próbanapon...


Erről ennyit, hogy ki mit érez, meg mit tud valójában.

2016. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim válasza:
39%

A kérdésedre a válaszom, én beolvasnék helyetted a sógornak.

Elég megalázó szituáció lehetett

2016. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
19%

Írta is a sok "lelkiismeretes" hogy legalább tanultál belőle hogy önerőből halad az ember előre, de most öszintén, ki az aki nem fogad el egy ilyen lehetőséget. Ha valaki pl felajánlaná nekik valaki hogy akkor segít ezt a munkahelyet megszerezni ahol 2x annyit fogsz keresni, akkor majd ők azt mondják hogy nem, mert én önerőből akarom ezt csinálni? ehhez inkább nem főzök hozzá több mindent...

Szerintem a sztori lényege és a lecke az, hogy óvatosan bánj az emberekkel, nem szabad naivan hozzáálni, hanem először kiismerni őket. A sógorodban még jó hogy megbíztál, hiszen közeli ismerősnek számít, minden ember így tett volna a helyedben. Tehát csak óvatosan mindenkivel. Neki pedig feltétlenül mond meg hogy mi történt és hogy mit érzel most. Akár szépen, akár csúnyán, de közöld vele hogy amellett hogy hazudott semmi befolyása sincs senki felett, szóval száljon le a földre.

2016. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem olyan helyre próbálnának benyomni, ahova nincsenek meg az elvárt papírjaim, végzettségeim élből nemet mondanék. Saját erőből is sikerült olyan állást találnom, ami jól fizet, mindezek mellett még meg is becsülnek.
2016. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!