Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le minket mindenki...

Miért szól le minket mindenki ezért? Hogyan lehetne hárítani? (anya elutazik, apa marad otthon gyerekkel téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitudódott rokoni körben is, hogy két és fél hétre külföldre megyek (üzleti út lesz egy kis szabadidővel és szórakozással), és a férjem marad itthon a két éves fiunkkal. Mondanom sem kell, hogy hatalmas port kavart (főleg, mert három nap teljesen szabad, csak egy kis "tekergés" a munkatársakkal, én meg arra is ott maradok, ahelyett, hogy rohannék haza a gyerekhez), most mindenféle rossz anyának el vagyok mondva, mert mi az, hogy ilyen kicsi gyerek mellől az ANYJA elmegy és az apjának KELL (!) vigyáznia rá, és egyáltalán hogy lehetséges ez, nem is szeretem igazán a gyerekemet...

Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél, hogy a férjünkkel kettesben ki tudjunk mozdulni, mi igényeljük, és nem mentem gyesre sem.

Az apja teljesen kivette a részét a neveléséből, pelenkázott, fürdetett, etetett (tápszeres volt, nem volt tejem), ezért nem is aggódom, hogy bármi gond lehetne, délutánonként egyébként is telefonálunk vagy Skype-olunk majd. :)


Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó, és inkább a maguk dolgával kéne foglalkozniuk, de semmi... Eleinte rólam is lepergett, de mostanra már kezd nehézzé válni elviselni a folyamatos szidást és a "burkolt" megjegyzéseket, meg a hátunk mögötti pletykálást.

Valami jó visszaszólás, ha a figyelmen kívül hagyás már nem használ? Mások hasonló helyzetben?



2016. máj. 31. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
23%
Figyelj ha neked ez belefér és nincs lelkiismeret furdalásod, akkor ne foglalkozz velük. Értesd meg velük hogy nem mindenkinek a gyereke a legfontosabb, és ebbe nem kérsz beleszólást, a te gyereked.
2016. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mond meg nekik nyugodtan durva hangnemben, hogy semmi közük hozzá és törődjenek a saját dolgokkal. Utánna pedig ne erdekeljen téged, hogy mit szólnak hozzá.
2016. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
15%

Megertem a lelkivilagodat, de van egy igen nehez szo: feleloseg.

Az hogy elmesz egy parszor "tekeregni" az nem nagy problem, de ha beleszoksz.... ismerek tobb szaz ilyen esetet. A gyerek mig kicsi addig meg van eselyed, de ha nagyobb lesz es a "tekergo" anyjat latja nem fog felnottkent visszakoszonni. Remelem nem bantottalak meg, es meg sem erositettelek a velemenyedben.

2016. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
60%

Hm.. jo visszaszolas.. "elmenje' ma' innen, he!"

Leginkabb. Vagy ha szoba hozza, fordulj meg ketszer a tengelyed korul, es kopj at vallad folott. :P

Rohogd ki azt kesz, komolyan.

2016. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nem az apjának kell vigyázni a gyerekre. De kisgyerek mellől én sem mennék el két és fél hétre ha csak nem muszáj.


Én úgy gondolom, hogy azzal, hogy gyereket vállal valaki azt is vállalja, hogy felneveli és a felnevelés nem abban merül ki, hogy az ember mindig lepasszolja bébiszitternek/nagymamának. Persze időnként belefér ez is, de azért rendszeresen és hosszú időre nem feltétlen jó. De mondjuk ez az én véleményem.

2016. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
90%

Erre nem hinném, hogy lenne jó tanács. Max. ha nagyon durván visszaszólsz vagy jóideig nem keresed a társaságukat.

Semmi kivetni való nincs abban ahogy az életeteket élitek, csak hát vannak ezek az ősanyák, akik azt hiszik, hogy a császár nem szülés, a tápszerezés nem igazi táplálás stb.

a gyereknek se tesz jót, ha a szülei állandóan fáradtak és nyűgösek.


Írtad, hogy 2,5 hétig távol leszel. Most komolyan 3 napért hazautazz, hogy aztán visszamehess? Vicc..

2016. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
92%

1. Az apa is ugyanolyan szülő, mint az anya.

2. Üzleti út.

3. Mindenkinek kell egy kis kikapcsolódás.

4. Gondozzátok és szeretitek a picit.

5. Nem szenved semmiben hiányt a baba.

6. Senkinek semmi köze a döntésetekhez.

7. Jobb rokonaitok is lehetnének.

8. Felnőtt, érett emberek vagytok.

9. A rokonoknak a helyzetén ez nm változtat.

10. Ne bíráljanak el

2016. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
27%
Uvegarc... tobb szaz ilyen esetet... hany embert ismersz te, hogy tobb szaz ilyen esetet is ismersz?
2016. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
16%

"Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó"


Nektek...de a gyereknek is? Mert nem hiszem hogy neki az szolgálná az érdekét hogy két évesen alig van az anyjával mert az dolgozik, ha meg vele lehetne lepasszolja apucinak, bébiszitternek nagymamának, mert neki így a jó.

2016. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors válaszokat!

Természetesen a kicsivel is csinálunk programokat együtt, foglalkozunk vele, azért, mert gyerek mellett maradt "felnőtt életünk" is, nincs elhanyagolva!(!) :)


Utolsó, honnan veszed ezt? A kérdésben egy szóval sem említettem, hogy folyton le lenne passzolva. A férjem és én nagyjából egyenlő arányban vigyázunk rá, hónaponként változik egy kicsit. Meg persze a közös hétvégei programok, aminek néha az a vége, hogy a gyereket kitesszük a nagyinál, mi meg még továbbmegyünk egy napot kirándulni, vagy bármi.


Miért felejtik el manapság még mindig olyan gyakran, hogy az apa teljesen egyenértékű szülő? Ha a férfi van folyton távol, ha ő csavarog (kocsma vagy üzleti út, a lényeg, hogy nincs otthon), az miért teljesen elfogadott?

2016. máj. 31. 21:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!