Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le minket mindenki...

Miért szól le minket mindenki ezért? Hogyan lehetne hárítani? (anya elutazik, apa marad otthon gyerekkel téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitudódott rokoni körben is, hogy két és fél hétre külföldre megyek (üzleti út lesz egy kis szabadidővel és szórakozással), és a férjem marad itthon a két éves fiunkkal. Mondanom sem kell, hogy hatalmas port kavart (főleg, mert három nap teljesen szabad, csak egy kis "tekergés" a munkatársakkal, én meg arra is ott maradok, ahelyett, hogy rohannék haza a gyerekhez), most mindenféle rossz anyának el vagyok mondva, mert mi az, hogy ilyen kicsi gyerek mellől az ANYJA elmegy és az apjának KELL (!) vigyáznia rá, és egyáltalán hogy lehetséges ez, nem is szeretem igazán a gyerekemet...

Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél, hogy a férjünkkel kettesben ki tudjunk mozdulni, mi igényeljük, és nem mentem gyesre sem.

Az apja teljesen kivette a részét a neveléséből, pelenkázott, fürdetett, etetett (tápszeres volt, nem volt tejem), ezért nem is aggódom, hogy bármi gond lehetne, délutánonként egyébként is telefonálunk vagy Skype-olunk majd. :)


Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó, és inkább a maguk dolgával kéne foglalkozniuk, de semmi... Eleinte rólam is lepergett, de mostanra már kezd nehézzé válni elviselni a folyamatos szidást és a "burkolt" megjegyzéseket, meg a hátunk mögötti pletykálást.

Valami jó visszaszólás, ha a figyelmen kívül hagyás már nem használ? Mások hasonló helyzetben?



2016. máj. 31. 21:38
 71/92 A kérdező kommentje:

45%-os, én csak felpontoztam azt, aki tetszett, lepontozni senkit nem pontoztam le.

A kérdésem nem az volt, hogy nektek erről mi a vélemények, hanem hogy mit tehetnek rokonok ellen, így a kioktatások nem jogosak.

2016. jún. 1. 10:38
 72/92 A kérdező kommentje:
*35%
2016. jún. 1. 10:38
 73/92 anonim ***** válasza:
96%

Csak azt kellene elfogadni, hogy az az igény, hogy a gyerekkel legyünk, nem egyenlő azzal, hogy 24/7-ben a sarkában legyünk. Nők, feleségek, emberek is vagyunk. Igen, elsősorban anyák, de nem CSAK és KIZÁRÓLAG anyák, akiknek mártírkodva azon kell lenniük, hogy még a nagydolgunkat se tudjuk nyugiban elvégezni, mert mi lesz, ha a gyerek 2 percig nem lát.

Tesség felfogni, hogy nem csak a két véglet létezik, hogy leszaromagyerekem meg szuperanyuvagyok, hanem van egészséges középút és egy dolgozó anya is imádja és szereti a gyerekét, minőségi időt tölt vele.

2016. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 A kérdező kommentje:
Köszönöm, #73!
2016. jún. 1. 10:40
 75/92 anonim ***** válasza:
100%

57 %-os olvastad már Vekerdy írásait? Ha nem, akkor ideje lenne :)

Kérdező. Vagy meg kell mondani nagyon durván, hogy szálljanak le az életedről, és törődjenek a maguk dolgával, vagy pedig, mint egy hisztis gyereknél, nem kell vele foglalkozni, ha elkezdi mondani a magáét, állj fel, hogy pisilned kell, vagy iszol vizet, vagy kezdj el teljesen másról beszélni, vagy ami legjobb szólj bele az ő életébe, Te miért így csinálod, ez így nem jó stb. Talán észbe kapnak. Jó utat, és jó pihenést :)

2016. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
8%
35%os vagyok! Izgultam, hogy sikerül e, de látom ügyesen aktiválódott a piros kéz. Dagad a mellem a büszkeségtől, ügyesek vagytok. A magyar oktatás gyöngyszemei.
2016. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
94%
57%-os hogy lehet ennyire retardált? Az szted egyenlő azzal, hogy a gyerek születése után 2 héttel vmi p.csa elmegy Kanári-szigetekre nyaralni a gyerek nélkül, mint hogy a gyerek 2 éves korában egy nő két és fél hétre elmegy MUNKAÜGYI utazásra? Meg havi 1x elmegy a férjével romantikázni? Te inkább ne szaporodj, ebből lesznek az életképtelen, szeretettől megfojtott lelkironcsok (tapasztalatból mondom).
2016. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes anya nincs. Viszont ha képesek vagyunk a saját életünket élni, a gyerekünkkel is nagyon jót teszünk. Ebben pedig különbözhetünk egymástól, hiszen van olyan anya, aki boldogan marad otthon a kicsivel, és olyan is, aki néhány hónap múlva megőrül, mint zöld özvegy a lakótelepen, hiszen mindenkitől távol utál élni, de azért a külső elvárások miatt hősiesen kitart. Dr. Vekerdy Tamás
2016. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
100%

És még egy Vekerdytől:

Egy pihent anya, aki jól érzi magát a bőrében, a gyerek számára is rendkívül fontos. Illetve az a fontos, hogy szabadulj meg a gyerekedtől, hogy kipihenhesd magad, mert a gyerekednek is az a jó, hogy aztán újra szívhatja a véredet, rághatja a húsodat.

2016. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
5%
73-as, amit írsz helytálló. De akkor, ha azt el kell fogadni, hogy valaki ilyen, akkor az ettől eltérőt is, nemde? Nem vagyok rosszabb anya, mert a gyerekemmel AKAROK lenni akár 24/7-be? Nem hinném , hogy ez bárkinek a kárára válna. Jah és az, hogy mártírkodásnak titulálsz egy belső igényt nem helytálló az én nézetemben. Tudod a 7 hónaposom tegnap elkezdett a mászással kacérkodni. Szerinted mártír vagyok, hogy ezt a pillanatot nem hagytam ki?
2016. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!