Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le minket mindenki...

Miért szól le minket mindenki ezért? Hogyan lehetne hárítani? (anya elutazik, apa marad otthon gyerekkel téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitudódott rokoni körben is, hogy két és fél hétre külföldre megyek (üzleti út lesz egy kis szabadidővel és szórakozással), és a férjem marad itthon a két éves fiunkkal. Mondanom sem kell, hogy hatalmas port kavart (főleg, mert három nap teljesen szabad, csak egy kis "tekergés" a munkatársakkal, én meg arra is ott maradok, ahelyett, hogy rohannék haza a gyerekhez), most mindenféle rossz anyának el vagyok mondva, mert mi az, hogy ilyen kicsi gyerek mellől az ANYJA elmegy és az apjának KELL (!) vigyáznia rá, és egyáltalán hogy lehetséges ez, nem is szeretem igazán a gyerekemet...

Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél, hogy a férjünkkel kettesben ki tudjunk mozdulni, mi igényeljük, és nem mentem gyesre sem.

Az apja teljesen kivette a részét a neveléséből, pelenkázott, fürdetett, etetett (tápszeres volt, nem volt tejem), ezért nem is aggódom, hogy bármi gond lehetne, délutánonként egyébként is telefonálunk vagy Skype-olunk majd. :)


Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó, és inkább a maguk dolgával kéne foglalkozniuk, de semmi... Eleinte rólam is lepergett, de mostanra már kezd nehézzé válni elviselni a folyamatos szidást és a "burkolt" megjegyzéseket, meg a hátunk mögötti pletykálást.

Valami jó visszaszólás, ha a figyelmen kívül hagyás már nem használ? Mások hasonló helyzetben?



2016. máj. 31. 21:38
 51/92 A kérdező kommentje:

#50, köszi a választ! A férjem húga, unokatestvérek, az ő rokonaik, egyszóval inkább távolabbi a húgot leszámítva. Az unokatestvéreket csak akkor látjuk, ha pénz kell tőlünk (sajnos gyakran, az sem fékezi meg őket, hogy már egy ideje nem adunk nekik).

Olyanok sajnos, mint a pióca, lehet nekik bármit mondani, úgysem értik meg, hogy nem szívesen látott vendégek. Családi találkozók miatt is rendszeresen találkozunk, gondolkodtunk már azon, hogy nem fogunk mostantól eljárni.

2016. máj. 31. 23:17
 52/92 anonim ***** válasza:
92%

Mellesleg ennek a sok "ennemhagyomsenkireagyerekem!" szulonek uzennem: altalaban ok nevelik az eletkeptelen fiatalokat. A gyerek idonkent igenis legyen kiteve valtozasnak, szokja a valtozo kornyezetet, legyen konnyebben felnottkent ONALLO ES FUGGETLEN, konnyebben nyiljon az emberek fele.

vagy jobb ha 20+ evesen is ossze van nove az anyjaval es annak a szoknyajaval torli a konnyeit mert szegeny keptelen egyedul egy szendvicset csinalni vagy befizetni egy szamlat?

2016. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan már, aki itt magára hagyott, lelkibeteg kisgyerekekről beszél, meg hangoztatja, hogy neki bizony a gyermeke mindennél fontosabb, és nem is vágyik elmenni sehova nélküle, mert annyira szereti, az hazudik. Nem csak nekünk, magának is. És pont azért fröcsögnek itt ennyire, mert irigyek.

"Jaaaj, sosem hagynám a nagyira a gyereket, hogy elmenjek nyaralni, egy anya ilyet nem tesz...brühühü"

A lóf***t nem hagyná, csak nem teheti meg, ennyi. Mert apuka tojik a gyerekre, a nagyszülők is tojnak a gyerekre, és általában ezeknek nem olyan a munkájuk (ha egyáltalán dolgoznak), ami biztosítana valaha is üzleti utakat.


Aki meg itt játssza a nagy gyerekvédőt, az menjen szépen árvaházakba meg kórházi gyerekosztályokra látogatni, meg figyeljen oda szépen a saját gyerekére, hogy ne legyen ilyen begyöpösödött, megkeseredett, utálatos lelki roncs, mint a szülei.


Kedves Kérdező, én örülök, hogy végre megismertem egy olyan embert, aki tud ÉLNI is, és nem ragad le ott a tudata, hogy a nő dolga a gyerekszülés, a gyereknevelés, a mosás meg a főzés.

Igenis legyél büszke rá, hogy te meg tudod oldani, hogy a kicsi mellett együtt legyetek a férjeddel, hogy tudj dolgozni, és még szórakozni is. A legtöbb nő erre sajnos nem képes. (Nem nem akar... nem képes.) Ennek meg is látszik az eredménye igen hamar a családi kapcsolatokon...

2016. máj. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
25%

Nekem van egy ismerősöm akit fiatalon szült az anyja, dolgozott is, jöttek-mentek sokat és ő is meg a Tesója is sokat voltak nagymamával meg mással. A srác mai napig felhánytorgatja anyjának és rettentő rossz a kapcsolatukmis mert most szeretné bepótolni amit régen elmulasztott. Ezt csak azért irtam le hogy lásd hogyan élheti meg ESETLEG a gyerek a szitut.

Nekem már nagyobb a két gyerek 13 és 9 de kicsinek nem voltak csak nagyon ritkán nagyszülőre bizva, én nem tudtam volna lelkiismeret miatt megtenni. Most már megyek én is egy-egy napra, a gyerekeknek is kell anyamentes délután :-)

2016. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 58%-os válaszoló!

Anyám sosem ment el velem szülési szabadságra, egészen kisbaba koromtól fogva, 6 éves koromig folyton le voltam passzolva.

Hol a saját bejáratú bébiszitterem, hol nagymamám, hol a testvéreim, de néha még a keresztanyám, és anyám többi barátnője is vigyázott rám.

Őszintén szólva, róla és apuról gyerekkoromból nincs is sok emlékem, szinte mind nagyihoz kötődik inkább, alig voltam otthon.

Cserfes, nyílt, gyorsan barátkozó kislány voltam, a társaság lelke. A játszótéren 5 perc alatt begyűjtöttem mindig az egész csapatot, együtt játszottunk. Sosem voltam szomorú, a legfájdalmasabb emlékem, hogy egyszer leejtettem a fagyimat.

7 éves voltam, amikor megszületett az öcsém, és anyám leállt végre a munkával.

Már alig mentem máshová, be voltam zárva otthonra. Bezárkóztam én is, csendes lettem. Nem értettem, miért lett minden olyan szürke, nem értek a tévén kívül ingerek.

Anyám stresszes volt, amiért egész nap csak minket látott, folyamatosan morgott, semmi nem volt jó neki. UTálta az életét. Ránk ragadt.

Előtte szerettem, ekkor viszont már nem tudtam úgy nézni rá, mint régen. 20 év telt el, de azóta sem tudtam vele egy jó anya-lánya viszonyt kialakítani, pedig előtte, míg kiegyensúlyozottabb volt, ez megvolt.

Aput haláláig mindig ugyanúgy imádtam, ő maradt szegény optimista, jó apuka volt, pedig a lelkét kidolgozta, így ritkán láttam. Amikor láttam, akkor viszont jó volt a társaságában lenni.


Láthatod, hogy hatalmas baromságokat beszélsz.

Ha a kérdező gyereke ahhoz van szokva, hogy társaság van, akkor nyitottabb lesz, tartalmasabb az élete, és nem egy hisztériás bányarém "mintaanyuka" zaklatja otthon a nap 24 órájában.


Kérdező, ugyan már, ne vedd fel senki hülyeségét. Te tudod, hogy jól csinálod, légy boldog, és boldog családod lesz :)

2016. máj. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
92%

NINCS ember, aki a nap 24 órájában MINŐSÉGI időt tölt a gyerekével, márpedig a jó gyerek-szülő kapcsolat a minőségi együttléten múlik. Semmi gond azzal, hogy a gyerek a nagyinál is van, apa pedig ugyanúgy szülő, ha nem képes ellátni a közös gyereket, az elég komoly probléma.

Munkámból kifolyólag én is rendszeresen utazom, nem voltam gyesen a legkisebbel, apu, aztán nagyi látta el, amíg bölcsibe nem került. A férjemnek nem jelentett gondot 3 gyerek menedzselése sem, amikor épp nem voltam itthon...Ma már gimis a kicsi, a gyerekeimnek saját elmondásuk szerint is különlegesen jó kapcsolatuk van velem és egymással (nagy a baráti társaságuk, látják, mi van a többi családban, volt beszélgetés témája is köztük ez.) Egyik sem kallódott el, teszik a dolgukat (suli, egyetem, meló), soha nem kaptam szemrehányást a távolléteim miatt. Az együtt töltött időnk a családról szólt, rengeteg közös programot, nyaralásokat szerveztem, sokat beszélgettünk/beszélgetünk. Szerencsére mindig magasról tettem arra, hogy kívülállók mit gondolnak olyan dolgokról, amikért én vagyok felelős, és nem ők.

2016. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
91%

Aki ezért megszól, annak az a baja, hogy irigy.

Irigyli, hogy te nem vagy a gyerekhez szögezve, és van felnőtt életed is mellette.

Mi is sokat voltunk a nagyszülőknél régen, és most a mi gyermekünk is sok időt tölt a testvéreméknél meg anyuéknál, így mi is tudunk szusszanni egy kicsit.

Semmi lelkiismeretfurdalásod ne legyen!

2016. jún. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező, a 22:23-as tök jól összefoglalta! Ne foglalkozz ezekkel a hurrogókkal, neked van életed, és annak a kisgyereknek valószínű ezerszer jobb életet tudtok biztosítani, mint itt a hőzöngők! A kulcs mindig, mint az élet többi területén is: minőségi idő!

Csak a magyarok ennyire zakkantak emiatt az elb..ott rendszer miatt (gyed, gyes) mindenkit, aki kilóg a proli sorról, akinek nem a gyerekszülés a csúcs, megbélyegeznek, meg mindenki lelki sérült gyermeket produkál...De ha szeretnél megnyugvást keresni, akkor nézzél itt szét, csak itt, nem is kell messzire menni, milyen kategóriák gyerekei panaszkodnak itt vég nélkül a szüleikre. Hát, nem a ti "fajtátok"! Ahogyan azt is végig lehet nézni, hány házasság esik szét a gyerekvállalás után! A hőzöngők logikája alapján a világ java részén csak defektes, elhanyagolt gyerekek vannak...Söprögessenek csak a saját házuk táján! Gondolom, semmit nem értek el az életben, a 4 fal közül max akkor jutnak ki, ha a boltba mennek, és kamaszkorban, amikor a gyerekük így is-úgy is eltávolodik, mert megkezdi a leváláshoz vezető utat, az agyukra mennek, mert egyszerűen nincs életük. Mellesleg: mutass egy gyereket, aki nem talál valami hibát a szülőjében! Ha sok időt töltöttek együtt, akkor a pénzhiányt említik, ha elindították az életben, busásan, akkor a kevés időt hiányolják, sőt, van aki azért panaszkodik, mert már megint el akarják rángatni valami külföldi útra, neki meg semmi kedve menni, inkább itthon lógna a barátaival... Ti jól éltek, harmonikus a kapcsolatotok és a gyereketek is megkap mindent, amire szüksége van. Úgy éltek, ahogy nektek jó, ahogy szerettek. Ezt hányan mondhatják el magukról? Na?

2016. jún. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként tényleg elb*szott a magyar rendszer. Mi a fenének kell otthon maradni három évig?? Ez sehol máshol nem divat, nem is engedhetik meg maguknak. Itt Dániában MAX 1 év, de néha kevesebb. És láthatjuk, hogy nem jobbak semmiben a magyar gyerekek.
2016. jún. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
10%
SEhol nem írtam, hogy mindig legyen a gyerek mellett az anyja, kiforgatjátok a szavaimat. De nem maradt gyesen, tehát kb egy évesen bevágta a gyereket bölcsibe, gondolom ott van 8 tól négyig. Odaér érte fél öt, egy ilyen idős gyerek legkésőbb 8kor alszik, ha levonjuk a fürdetés meg vacsi idejét, kb együtt tud lenni a gyerekével másfél két órát egy nap. és még akkor is üzleti útra megy...aki azt mondja, hogy jól csinálja, biztos ugyan ilyen életet szeretne, vagy gyerekként ő se szokott hozzá a meleg, bizalmi szülő-gyerek kapcsolathoz, mikor bármikor ott van az anyja. Én aztán nem vagyok irigy a kérdezőre, szegény gyerekére meg még kevésbé. Egyébként meg egy öt éves általában cserfes, ez nem azon múlik bébiszitter neveli-e vagy a szülei. A problémák később jelentkeznek... de majd a kérdező is rájön. Én feladom, hisz a hasonló mentalitású anyucik között ő az istencsászár, amiért majdnem egy hónapra lelép a két éves gyereke mellől.
2016. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!