Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le minket mindenki...

Miért szól le minket mindenki ezért? Hogyan lehetne hárítani? (anya elutazik, apa marad otthon gyerekkel téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitudódott rokoni körben is, hogy két és fél hétre külföldre megyek (üzleti út lesz egy kis szabadidővel és szórakozással), és a férjem marad itthon a két éves fiunkkal. Mondanom sem kell, hogy hatalmas port kavart (főleg, mert három nap teljesen szabad, csak egy kis "tekergés" a munkatársakkal, én meg arra is ott maradok, ahelyett, hogy rohannék haza a gyerekhez), most mindenféle rossz anyának el vagyok mondva, mert mi az, hogy ilyen kicsi gyerek mellől az ANYJA elmegy és az apjának KELL (!) vigyáznia rá, és egyáltalán hogy lehetséges ez, nem is szeretem igazán a gyerekemet...

Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél, hogy a férjünkkel kettesben ki tudjunk mozdulni, mi igényeljük, és nem mentem gyesre sem.

Az apja teljesen kivette a részét a neveléséből, pelenkázott, fürdetett, etetett (tápszeres volt, nem volt tejem), ezért nem is aggódom, hogy bármi gond lehetne, délutánonként egyébként is telefonálunk vagy Skype-olunk majd. :)


Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó, és inkább a maguk dolgával kéne foglalkozniuk, de semmi... Eleinte rólam is lepergett, de mostanra már kezd nehézzé válni elviselni a folyamatos szidást és a "burkolt" megjegyzéseket, meg a hátunk mögötti pletykálást.

Valami jó visszaszólás, ha a figyelmen kívül hagyás már nem használ? Mások hasonló helyzetben?



2016. máj. 31. 21:38
 61/92 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém másfél évesen ment bölcsibe (szintén sokat utazó anyuka.) Beszoktatás alatt az első napon már ott maradt ebédre, mert remekül érezte magát, a harmadik napon ott is aludt délután. Sose volt hiszti reggel, mint sok más gyereknél, élvezte a vele egykorúak társaságát, nagyon jók voltak a dadusok is - más kérdés, hogy nem tömegbölcsibe járt. Általában együtt mentünk érte, estig együtt voltunk (az egész család), kertben, parkban, játszótéren, vagy otthon játszottunk. Volt háztartási segítségem, így nem vont el az együttléttől a házimunka, mint az átlag családokban.

Egyébként az óvodásnak, kisiskolásnak is négyig tart a "munkaidő", nem kell ennek akkora feneket keríteni.:D

2016. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
96%

Nekem szüleim háziorvosok, már csak a szakmájukból adódóan rengeteget voltam "bébiszitterre" (nyugdíjas szomszéd néni) hagyva, illetve nagyszülőre majd amikor nagyobb lettem, akkor már én voltam a bébiszitter, mert van két kisebb testvérem. Soha nem éreztem, hogy ez probléma lenne. Nem szorongtam, hogy jujj anyuék nincsenek itt, vagy nem pisiltem be. (najó, csak egyszer, amikor megmondták, hogy ne igyak már lefekvés előtt de én csak azért is benyomtam a gyümölcslé végét) Sőt, táborokban első este, se a többi este nem bőgtem soha, hogy jajj úgy hiányzik az anyukám és haza akarok menni.


Viszont mikor éppen nem dolgoztak minőségi időt töltött együtt. Társasjáték esteket rendeztünk, volt családi bajnokság is, meg szerintem Magyarország legtöbb túraútvonalát bejártuk, mivel nálunk a hosszú hétvége mindig a kirándulásról szólt márciustól novemberig. Mikor elég nagyok lettünk telente sítáborba mentünk (a suli rendezte és a kevés csak gyerek jelentkező miatt egész családok tudtak menni), háromszor voltunk családi külföldi nyaraláson 18 éves koromig és nem csak egy hétre, hanem olyankor 3 hétre, hogy lássunk is valamit az országból. De szüleim a 20. házassági évfordulójukon Párizsba kettesbe mentek, apu 40. születésnapján pedig csak kettesben ugrottak ki síelni a Francia Alpokba (apu nagy álma volt, hogy kipróbálja az ottani pályákat, de nem olcsó mulatság). Illetve ahogy egyre nagyobbak lettünk úgy egyre többször mentek el kettesben moziba vagy csak vacsorázni randizunk címszóval, olyankor apu a nappaliba lett száműzve a készülődés idejére, mi meg "segítettünk" anyunak öltözködni, meg ruhát választani, szóval még ebből is családi programot csináltunk. Manapság csak azért nincs ilyen, mert apu pár éve halt meg (hirtelen támadó áttétes rák). Viszont én már fiatal felnőtt voltam mikor elvesztettük és nem tudok úgy gondolni sem a gyerekkoromra, se a kamaszkoromra, hogy hiányoltam volna őket vagy valami kimaradt volna. Mindig ott voltak ha szükségem volt rájuk vagy bármelyik tesómnak, ráadásul a kisebbik tesóm problémás eset, így vele tényleg kellett is foglalkozni. (örökmozgó művészlélek így nem igazán értették meg sehol, már az oviban sem, simán elkönyvelték rossznak illetve butának, amiért nem köti le valami, ami a többi gyereket igen.)


Mai napig ugyanolyan jóban vagyok anyuval, bármit meg tudunk beszélni és bármikor kereshetem és keresem is. (4 éve nem lakom otthon illetve dolgozom és jövőre esküvőm lesz) Viszont nincs azzal gond, hogy nem naponta hívom, néha előfordul, hogy két hétig nem keressük egymást, de akkor is ugyanott folytatjuk a beszélgetést, ahol előzőleg abbahagytuk.


Amúgy így belegondolva a középiskolában az osztálytársaim szerint nekem voltak a leglazább szüleim, mert soha nem voltak a sarkamban, hogy jajj mit csinálsz kisszívem, illetve önállóbb is voltam, mint a többiek. (Anno a 11.-es osztálykirándulást pl. én szerveztem meg teljes egészében, mert az ofőnek nem volt ideje rá, és sikerült és a visszajelzések alapján élvezték a többiek :) ) Viszont a lazaság mellett szigorúak is voltak. Meg voltak a háziszabályok, pl 16 éves koromig télen este 7, nyáron este 8-ra kellett hazaérnem, utána 9-re egyetemig. Házimunkába segítenem kellett. (én mosogattam meg háromhetente rám került a sor a porszívózásnál, szóval nem egy hűdenagy dolgokat) Illetve ha suli után találkoztam valakivel tudni szerették volna kivel és hol voltam, bár ezt mondtam magamtól, meg csináltam óriási hülyeségeket mégse volt belőle gond, (15 évesen 22 éves sráccal akit előző nap ismertem meg chaten kólázni mentem az egyik kiskocsmába...), nem szidtak le, max elmondták, hogy ez nem volt jó ötlet, de pár évvel később azért bevallották, hogy akkor próbáltak nem összeesni ijedtükben, hogy úristen mi történhetett volna... :D


Szóval én imádtam azért a szüleimet, hogy nem egy életképtelen felnőttet neveltek belőlem, viszont foglalkoztak velem és mellette a házasságuk sem sínylette meg. (olaszos hangvételű család vagyunk - értsd a panelek réme, a hangoskodók -, de soha nem hallottam őket indulatból veszekedni)


Tehát kedves kérdező ha a gyereken nem érzed azt, hogy ez neki rossz (mert nem tagadom biztosan van olyan gyerek akinek szüksége van az első években arra, hogy kizárólag a szüleivel legyen), akkor próbáld meg az egyik füleden be másikon ki taktikát különben bele fogsz ebbe hülyülni. Sok gyerek azért lelkironcs egyébként szerintem, mert anyuka is úgy éli meg, hogy nincs vele, hogy teljesen kikészül. Egyik barátnőm, aki pár hónapja szült ilyen. 10 percre nem tudja ott hagyni a kisfiát, szinte remeg, mint valami drogos, a gyerek meg hasonlóan reagál. Addig üvölt, amíg az anyja elő nem kerül, így például ők a nőgyógyászati kontrollokra is úgy mennek, hogy nagymama az orvosi szobába beviszi és a paraván másik oldalán álldogálnak, amíg vizsgálják és addig folyamatosan beszél a barátnőm a kisfiához, ezért a gyerek csak hüppög. Az orvos meg igyekszik sietni, mert tudja, hogy maximum 5 perce van, utána üvölteni fog a gyerek. És nem lehet a barátnőmnek megmagyarázni, hogy ez nem egészséges kötődés... Főleg, hogy a házassága is kezd megromlani, mert ő már ANYA így nagybetűkkel és elfelejtett nőnek lenni, jobban mondva nem is akar már az lenni, mert az ő szeme pici fénye az élete értelme.

A másik típus meg a leszarja mi van a gyerekkel csak egy pipa a kötelező listán, na az ilyet meg Dunába lőném. Szerintem kérdező te megtaláltad az aranyközéputat, így tényleg ne foglalkozz az áskálódókkal. Nem mellékesen nem tudom te hogy vagy vele, de én nem tartom olyan rokonnal a kapcsolatot, akinél a rosszakaróim is kedvesebben viselkednek.

2016. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
5%

A másik típus meg a leszarja mi van a gyerekkel csak egy pipa a kötelező listán, na az ilyet meg Dunába lőném. Szerintem kérdező te megtaláltad az aranyközéputat


Igen, valóban arany középút hogy két és fél hétre lelép a két éves gyereke mellől, gondolom az se zavarta ha nem látta az első lépését, nem hallotta az első szavát. Az ilyen anyáknak a karrierjük a legfontosabb, és az ilyeneket fogja a gyerek az első adandó alkalommal öregek otthonába lökni, hisz neki jár a szabadság, nehogy már a szüleivel kelljen foglalkoznia.

Azért az érdekes, hogy itt mindenki élvezte hogy az anyjáék nem foglalkoztak vele, állandóan másra volt hagyva. Én ilyennel nem találkoztam.

2016. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
96%

Én is a kicsi 15 hós korában megyek vissza dolgozni. Maradnék én még, de ez van. Ha nem megyek, nem tudják tovább tartani a pozícióm, nem tudják garantálni mi lesz.

Most dobnék el mindent? Sz@rni a munkába, karrierbe, amiért amúgy évekig tanultam, kidolgoztam a belem?

Igaz, elmehetnék napi néhány órában takarítani, hogy össze lehessünk nőve a gyerekkel, nem baj, hogy zsíros kenyér meg víz lesz minden nap, lényeg, hogy a gyerek seggében legyek 20 éves koráig, tudom.

Az ilyen szuperanyák gyerekei írják ki azokat a kérdéseket, hogy "Miért kell 17 évesen délután ötre haza érnem?" meg "Anyu 20 évesen miért nem engedi, hogy barátom legyen" Mert az ilyen nők maguknak szülik a gyereket, ráakaszkodnak, nem érdekes a gyerek mit akar, a gyerek ne is gondolkodjon, a gyerek nem önálló személy, csak az anya toldaléka.

Hu bocsi, ha sok lett, de úgy kiakadtam 😡

2016. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd már abba a vergődést, 57%-os. Az év 52 hétből áll, ebből most a kérdező magára szán kettőt, nagy cucc, nem lesz a gyerek lelki sérült, ha az apjával és/vagy a nagyijával tölti ezt az időt. Rengeteg országban 6 hét körül van az az idő, amit a dolgozó anya otthon tölthet szülés után, aztán bébiszitter vigyáz rá, mégis normális egyedek fejlődnek, megkockáztatom, életképesebbek, mint azok, akiknek az anyja csak a gyerek által él. Nálunk a hosszú gyes a szociális háló részét képezi, részben csak munkaerőpiaci megoldás.
2016. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
94%
57%-os eddig vagy ötször mondta el, hogy feladja, de tovább mondja...
2016. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
89%

Sosem értettem ezt a patriarchális nézetet, hogyha anyuka két év alatt két és fél hétre az APJÁRA (nem idegenre... és az meg normális, ha apa hétköznap csak megsimizi a gyerek fejét, hétvégén meg játszogat fele 1 órát, aztán visszaül a gép elé meg megy haverozni) hagyja a gyereket, mert munkautazásra és csapatépítő tréningre megy, meg havi egyszer másra bízza a gyereket, hogy a férjével mint a párjával is tudjuk foglalkozni, az már szar anya... mert a gyereknek csak az anyja mellett a helye, meg jaj, a szabadidőt csak a család töltse együtt... aztán ilyenkor csodálkoznak 6 év múlva, hogy a gyereken kívül nincs közös téma, oda az intimitás, már qa házassági évfordulón sem csinálnak semmit a gyerek nélkül... aztán ált. apuka lelép vmi kis fiatal pipivel, mert tőle megkapja a törődést. Ősanyu meg fúj rá. Ami vmilyen szinten jogos is, mert apu alig foglalkozott a gyerekkel (kérdés, hogy azért, mert apu is egy hímsoviniszta tahó, aki szt a gyereknevelés az asszony dóga, asszonynak meg gyereknevelés, takarítás stb. mellett nincs energiája körbeugrálni, vagy anyu fejét tömték tele, hogy a gyereket ne bízza még véletlenül se a férjére).


Én ilyen helyzetben konkrétan jó hangosan megmondanám nekik, hogy beszélhettek, pletykálhattok a hátam mmögött, csak magatokat járatjátok le, mert LESZAROM

2016. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
6%
Jó tudjuk, az ilyen nő a csodaanya, a világ 10. csodája.. Hogy a gyereknek erről mi a véleménye, az meg kit érdekel igaz? Hisz örüljön ha napi két órát az anyjával tölthet, nagy kegyet gyakorol a kedves anyuka, amiért ezt az időt méltóztatik a gyerekével tölteni. Jó, akkor megyek is bölcsibe adni a gyereket, van egy akciós utazás Az USA-ba, két hónapra, simán jó lesz a gyereknek nélkülem, hiszen megtehetem, nincs anyára szüksége a gyereknek. Hisz itt úgyis csak az anyuka érdeke számít, gyerek megvan, pipa, most már élheti az eddigi életét. Gondolom akik támogatják szintén a születés után két héttel már lepaszsolták a gyereket hogy mehessenek a Kanári szigetekre igaz? Hisz az nekik jár, a gyereknek meg tök mindegy kivel van, rábízhatják az utcai csövesre is, hiszen kicsi még úgyse tudja elmondani az érzéseit. Gondolom akik váltig állítják, milyen jó volt a bébiszitterrel, sok szép emléket őriznek a vele töltött időből két éves koruk környékéről is, mikor még azt se tudták mi az hogy anya dolgozik.
2016. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
3%
Azt nem igazán értem, hogy azon válaszadók hozzászólásai miért kerülnek lepontozásra, akik nem a kérdező álláspontját vallják? Mivel nem gyártósoron jöttünk a világra eltérő lehet a vélemény, nem? Ha meg a kérdező reagál ekként, minek teszi fel itt a kérdést? Ha úgyis eldöntötte, szerinte mi a helyes. Jah és hogy rászolgáljak én is a lepontozásra: nincs olyan körülmény, ami miatt a gyerekem magam mögött hagynám. Tudod, hogy az, hogy Vele együtt legyél, annak belső igénynek kell lennie? Ez benned nincs meg? Felteszem, az sem tavar, ha becses személyedhez bem ragaszkodik a Gyermeked? Segítek: piros kéz!:)
2016. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 A kérdező kommentje:

57%-os hagyd már abba a vergődést! Állítólag már feladtad, mégis itt vagy még mindig, folyamatosan.

Miért?

Mert nincs életed. :)


Szövegértés még mindig nem megy, csak hajtogatod ugyanazt folyton, a többi válaszoló kérdéseit figyelmen kívül hagyva.

Miért?

Mert frusztrált vagy, nincs jobb dolgod és igyekszel magadnak is bizonyítani, hogy te így fantasztikusan élsz, akkor is, ha nincs így.

Most már igazán mehetnél, és csinálhatnál valami értelmeset, mert itt senki nem kíváncsi rád.


A többieknek nagyon szépen köszönöm!

2016. jún. 1. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!