Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le minket mindenki...

Miért szól le minket mindenki ezért? Hogyan lehetne hárítani? (anya elutazik, apa marad otthon gyerekkel téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitudódott rokoni körben is, hogy két és fél hétre külföldre megyek (üzleti út lesz egy kis szabadidővel és szórakozással), és a férjem marad itthon a két éves fiunkkal. Mondanom sem kell, hogy hatalmas port kavart (főleg, mert három nap teljesen szabad, csak egy kis "tekergés" a munkatársakkal, én meg arra is ott maradok, ahelyett, hogy rohannék haza a gyerekhez), most mindenféle rossz anyának el vagyok mondva, mert mi az, hogy ilyen kicsi gyerek mellől az ANYJA elmegy és az apjának KELL (!) vigyáznia rá, és egyáltalán hogy lehetséges ez, nem is szeretem igazán a gyerekemet...

Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél, hogy a férjünkkel kettesben ki tudjunk mozdulni, mi igényeljük, és nem mentem gyesre sem.

Az apja teljesen kivette a részét a neveléséből, pelenkázott, fürdetett, etetett (tápszeres volt, nem volt tejem), ezért nem is aggódom, hogy bármi gond lehetne, délutánonként egyébként is telefonálunk vagy Skype-olunk majd. :)


Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó, és inkább a maguk dolgával kéne foglalkozniuk, de semmi... Eleinte rólam is lepergett, de mostanra már kezd nehézzé válni elviselni a folyamatos szidást és a "burkolt" megjegyzéseket, meg a hátunk mögötti pletykálást.

Valami jó visszaszólás, ha a figyelmen kívül hagyás már nem használ? Mások hasonló helyzetben?



2016. máj. 31. 21:38
 21/92 anonim ***** válasza:
9%
Először is mindenki más milyen te ilyen ez az ember olyan én amolyan. Én legalább is nem bíznám a gyerekemet se bébiszittere se nagyira senkire. Egyébként miért nem veszitek el magatokkal a gyereket akárhová "kimozdulni" Mert csak utána felhánydorgatják ezt.
2016. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
93%

Nem szükséges bizonygatnod semmit.

XXI. század, némely esetekben viszont még mindig a régi berögződések működnek. Gyereknevelés --anya dolga.

Ahogy ezt pár válaszból olvasni is lehet.

Volt pár ismerősöm, ahol az apa vette igénybe a gyest. Gondolhatod, miket kaptak néha megjegyzésként.

Egyik ismerősömnél a nagymama ment gyesre az unokájával. Hát némely embernél ez is kivágta a biztosítékot.

Azért milyen érdekes, ha arról van szó, egy anya akár több gyerekkel, megfelelő anyagi háttérrel nem dolgozik, akkor meg eltartott, lusta, stb.

2016. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
20%
Hét nekem a kiskorától sokat van mamával, bébiszitterrel, az nem a havi egy kimozdulást takarja a szememben.
2016. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
13%
Eddig azt irtad sokat van a nagyinal meg a babysiternel...havi 3alkalmas szülök vagytok ez aztan megterhelo lehet neked...tiszta gaz hogy levegobe nonek fel a gyerekek...6eves a fiam nelkule max evente egyszer egy napra megyunk el csala resze ugy mindenhova job velunk megse esett soha nehezunkre a tarsasagra...babysittert sem latott...megtehetném hiy kirucanjak megsem tenem ezt nelkule soha...ahogy a kubkam sem elorevalobv nala es a ferjemnel...
2016. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező lehet a te szemedben jogos dolgot mond a 18as, de az átlag, normális szülő szemében nem. Nekünk a gyerekünk boldogsága és nem a saját kikapcsolódásunk a legfontosabb. És mekkora hülyeség már hogy egy pici babának, vagy akár egy két évesnek jót tesz ha idegenekkel van rendszeresen. Jó hogy nem azt mondta hogy direkt a két éves követelte ki hogy passzoljátok le... nevetséges, ilyenkor örülök hogy nekem szerető szüleim vannak, akiknek az én boldogságom és nem a saját szórakozásuk volt a legfontosabb. De ezt te úgyse fogod sose megérteni, a te értékrendedbe ez belefér.
2016. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
18%
Nekem azzal semmi bajom ha az apuka megy gyes-re, ő is ugyan olyan szülője. De az, hogy valaki rendszeresen egy idegenre(bébiszitter) hagyja a gyerekét... na az mér nem. És itt nem a havi egy-két férjjel kettesben töltött programról beszélek, hanem az olyanokról mint a kérdező.
2016. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
78%

"havi 3alkalmas szülök vagytok" - ezt meg honnan vetted le?

Kicsit hatékonyabban taníthatnák a szövegértést és a helyesírást a suliban.

2016. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
9%
#8-Nak, szanom, h onnek fogalma sincs rola h ki vagyok szoval kerem mellozze ezeket a kritizalasokat. Koszonom :)
2016. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 A kérdező kommentje:

Szövegértés gyakorlását néha javaslom gyakorolni. :)

Néha szembetűnik az, hogy ez a felállás a külföldi (angol, francia, amerikai, ausztrál) ismerőseinket nem zavarja, egyedül a magyarok fröcsögnek rajta folyamatosan.

Bizonyára véletlen.

2016. máj. 31. 22:42
 30/92 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező el se hiszed mennyire megértelek. Egyébként iszonyat egyszerű a helyzet, le kell a "kedves" rokonokat sz_arni. Én visszamentem dedós szintre, mert más nem működött. Ha muszáj voltam beszélni velük és valaki rákezdett az észosztásra, egyszerűen elkezdtem másról beszélni (az időjárásról, a kertről, vásárlásról, kismacskákról, receptekről, tökmindegy), nem reagáltam semmire amit mondott, hanem egy teljesen semleges témáról beszéltem. Kell hozzá némi önuralom, de egy idő után kifejezetten élveztem. Az a baj, hogy az ilyen embereket meggyőzni nem lehet, próbálkozni is teljesen fölösleges, mert csak magadat teszed tönkre.
2016. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!